• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Pamje mahnitëse të shqiponjës kokëbardhë duke zënë peshk

legjenda

Tetova
Një fotograf britanik ka arritur t’i shkreptë disa fotografi mahnitëse të një shqiponjeje kokëbardhë duke e kapur një peshk nga ujërat e Alaskës.


Fotografi 59-vjeçar, Alan Murphy, e fotografoi një shqiponjë të madhe duke e zënë një peshk në Alaska të Shteteve të Bashkuara. Gjatësia nga krahu në krah e kësaj shqiponje është rreth 1.8 metra.


Duke fluturuar në shpejtësi prej 160 kilometrave në orë, shpendi grabitqar e mbërthen fort me kthetrat e mprehta peshkun e gjorë.


“Ato mund t’i shohin peshqit nga një lartësi shumë e madhe. Shqiponjat kokëbardha janë mjaft të zbutura, ato janë mësuar me barkat dhe peshkatarët, kalojnë shumë pranë njerëzve”, tha fotografi.
 
Top