• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

OSBE, Grosruk: PS është në Kuvend tashmë s’ka krizë

redi-

Anëtar i Respektuar
Vendndodhja
Tirane
TIRANث- Zëvendëspresidenti i Asamblesë Parlamentare të OSBE, Volfang Gosruk, gjatë një takimi me kryeparlamentaren Topalli përshëndeti vendimin e sotëm të Parlamentit Europian, duke theksuar se qeveria shqiptare dhe parlamenti kanë bërë një punë shumë të madhe.

Pas takimit me kryeparlamentaren Grosruk ka deklaruar për mediat se tashmë në Shqipëri nuk mund të flitet më për krizë politike, “pasi opozita është kthyer në Kuvend”.

Duke shprehur mbështetjen e tij për reformat që vendi ka bërë, Grosruk theksoi se tashmë pari Parlamenti Europian miratoi rezolutën për Shqipërinë, “procesi i liberalizimit të vizave do të vijë shumë shpejt”, - theksoi ai.

Ndërsa Kryetarja e Kuvendit u shpreh se “Rezoluta e Komisionit të jashtëm të PE në mbështetje të liberalizimit të vizave është një lajm shumë i mirë për të gjithë shqiptarët, që vjen si shkak i reformave të guximshme, të bëra ”.
(m.a/BalkanWeb)
 
Top