• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Ohri, destinacion turistik i klasit boteror

Imp4cT

Not Serious Member
Kush mor aman?!🤣🤣🤣
Ai ylli, fotot qe jane postuar nuk shihen por shoh dike tjeter qe i ka thene ca jane keta Turq me fustanella.
Fustanella edhe nga vete greket mashtruesit dhe deformuesit me te medhenj ne histori quhet veshje 100% Shqipetare e qe vetem Shqipetaret e perdornin ne Ballkan. Ne Greqi eshte akoma veshje e gardes presidenciale fustanella e kane filluar ta pranojne dhe vete se eshte e trasheguar nga Arvanitet.
 

Frank

1+1=3
Ai ylli, fotot qe jane postuar nuk shihen por shoh dike tjeter qe i ka thene ca jane keta Turq me fustanella.
Fustanella edhe nga vete greket mashtruesit dhe deformuesit me te medhenj ne histori quhet veshje 100% Shqipetare e qe vetem Shqipetaret e perdornin ne Ballkan. Ne Greqi eshte akoma veshje e gardes presidenciale fustanella e kane filluar ta pranojne dhe vete se eshte e trasheguar nga Arvanitet.
Pyeta se thashe mos isha Turk e se dija ngaqe e kam veshur kur u martova nja 30 min lol
 

Lauri

Anunnak
E lexova me siper, njeri dikur paska thene qe fustanellat jane veshje turke, aty u ndala. lol
Ben gabim te ndalesh ne mes te leximit. Keshtu nuk arrin dot ne konkluzion.
Ndonse shqiptar ne veshje, ta quashe veten turk do i jepje vetes nje fare qytetarie. Keshtu ka humb identiteti i shqiptartit ne shekuj.
 

MrCool

Lost
Kur zbriste fshatari ne kasabe, per te mos u ndier i diskriminuar dhe per tu qyteteru, duhej te fliste shqip ne shtepi perndryshe do i ngelej njolla e malokut per tere jeten.
 

Imp4cT

Not Serious Member
Ben gabim te ndalesh ne mes te leximit. Keshtu nuk arrin dot ne konkluzion.
Ndonse shqiptar ne veshje, ta quashe veten turk do i jepje vetes nje fare qytetarie. Keshtu ka humb identiteti i shqiptartit ne shekuj.
Pyna e asimilimit ka i qerre arsye, eshte kollaj te flasesh tani. Ceshtja eshte se dikur jane vrare, jane privuar nga cdo e drejte nese deklaroheshin si Shqipetare. Kjo puna e qytetarizmitbha diskutim por muhabeti eshte se arsyet kane qene shume me madhore.
 

MrCool

Lost
Ne 2012-en hapesja e temes ka thene qe Ohri ne 2020-en do behet destinacion turistik i klasit boteror.

Dhe, pervec rrugeve te shtruara dhe ca rrethrrotullimeve ne bulevardin e qytetit, Ohri eshte kthyer 20 vite mbas dhe eshte larg te qenurit destinacion boteror i turizmit.

Ka qene me i bukur para 10 viteve se sa tani. Objektet pa leje jane me mijera, porti i qytetit po shembet, bregu i liqenit edhe perkunder kritikave te ashpra nga UNESCO, vazhdon te masakrohet per ndertime hotelesh dhe kompleksesh.
 
Top