• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

“OFL” heton pasuritë e Lul Berishës dhe Ardian Çapjes

Vinjol

Status offline...... KÇK
Pas sekuestrimit të pronave të fisit Hajri me ligjin antiKÇK, Operacioni Forca e Ligjit ka nisur hetimet për pasuritë e dy personave që dyshohet se drejtojnë dy grupe kriminale në Durrës dhe Elbasan.

Bëhet fjalë për Lulzim Berishën, të dënuar me burg përjetë për disa vepra të rënda penale dhe të liruar nga Apeli i Durrësit pasi qëndroi 10 vjet në qeli dhe për Ardian Çapjen, që dyshohet se ka organizuar disa vrasje në Elbasan.

“Forca e Ligjit” kërkon që të dy këta persona të justifikojnë pasurinë brenda 2 ditësh, në të kundërt do t’u sekuestrohet.

“Si subjekt i Ligjit Special, këta individë duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së. Më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, i cili brenda jo më shumë se 15 ditësh, duhet të vlerësojë dosjen e përgatitur nga OFL-ja mbi aktivitetin kriminal të këtyre subjekteve, si edhe pasurinë e tyre”.

Avokati i Lulzim Berishës, Detar Hysi, sqaroi pas deklaratës së policisë se klientit të tij nuk i ka mbërritur ende ndonjë formular. Ai tha se Lulzim Berisha nuk ka më pasuri në emër të tij, pasi të gjitha i kanë kaluar shtetit vendim të gjykatës në vitin 2007. Hysi tha për Tv Klan se Berisha disponon vetëm një autobot që shet naftë në Portin e Durrësit dhe një bar kafe që e ka lëshuar me qira.

Ndërsa Ardian Çapja, që policia thotë se dyshohet si organizator i një sërë vrasjesh të ndodhura në qytetin e Elbasanit për motive hakmarrjeje dhe se ka kryer vrasje me pagesë, në periudhën 2009-2016, zotëron sëbashku me familjen e tij disa biznese në fushën e hotelerisë dhe disa apartamente.

Nën verifikimin e strukturës së Forcës së ligjit do të kalojnë të gjithë të dënuarit apo të akuzuarit gjatë 30 viteve të fundit për të parë nëse i justifikojnë ose jo pasuritë e tyre.

Tv Klan

 
Top