• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Obama Anti Shqiptar!

WxP

Hidrauliku
Demokrati Obama i shprehur hapur keto dite se ai eshte proserb e antishqiptar. Dikur ai beri nje deklarate te paqarte ne lidhje me ceshtjen kosovare,te cilen e pergenjeshtroi me vone me paburrerine e tij. Por perseri ai doli atje ku deshironte muaj me pare. Fillimisht atij iu terhoq veshi sepse nuk kishin garanci ne se do te zgjidhej kandidat per president per deklaratat e tij pro serbe, por tani qe u sigurua ai e perforcoi deklaraten proserbe. Prandaj shqiptare te USA i thoni nje Jo te madhe ne zgjedhjet e dhjetorit Obames!
 

bledikorcari

Anëtar i Nderuar
Wxp kete lajm ku e more se qenka me rendesi.?
ku e ka thene,si e ka thene se ketu eshte pak e paqarte p[er nje akuze kaq te rende?
te jete shprehur hapur proserb dhe hapur antishqiptar kete sbesoj se e ka bere se lobi pro shqiptar ne amerike eshte me i fuqishem se kurre.
 

K|nG

Drenica Heroic
Gooooooooooooooooo hell he mtfk he lammer burr qenka ai djal kto
:mad:
 

WxP

Hidrauliku
E lexova tek nje profil i nje antari ne my space... ku u diskutonin per kete ceshtje.
Me sa di edhe lexova qe mbeshtetjen me te madhe per kandidaturen per president ja jep nje serb.
 

vitk

Anëtar i Respektuar
nuk e di po nuk ma ha mendja ta fitoje ai byth ziu dhe ishalla nuk po fiton do na mbysin zezakete pastaj
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Qe eshte pro serb ,kjo eshte e sigurt ,pasi ai eshte shprehur dhe prononcuar si i tille me kohe dhe padyshim per kete lobi serb ne Amerike do ta mbeshtese me te gjitha mundesit.
Nuk duhet te merre asnje vote nga lobi shqiptar ai .Jo se do i ndryshoje rrjedhen historis se ballkanit ai ,por do mbeshtesi serbet dhe kaq. Shpresoj te mos fitoje ,megjithese sondazhet po e nxjerrin favorit.
A i fitoi brenda partis se tij si rezhultat i mbeshtetjes se klanit Kenedi ,
qe eshte nje klan shume i fuqishem dhe me potencial te madh financiar.
Mua ai me duket nje gure shahu dhe asgje me teper .Eshte orator i mire
dhe vjen nga shtresat e varfra ,tipik per gur shahu.
Ka mungese te theksuar personaliteti dhe do ishte ideal per te qene tranjer i nje ekipi basketbolli ,por per president i Amerikes nuk ben ,gjithnje sipas mendimeve te mia.
 

Hostel

Anëtar i Nderuar
Ku u be edhe paci anti shqiptare mos ngelt njeri pa u bere,po ai te shkoje e te marre ca rreze hene se nuk shikohet fare eshte me i zi se vete nata.Po ben mire qe tentuan ta vrisnin
 

Ado

FISEBILIL-LAH
nuk ma merr mendja .. qe osht bash ANTI SHQIPTAR .. sepse .. aj sapo ka zgjedh Zevends-in e tina .. qe eshte shum Pro Shqiptarve sidomos Pavarsis Se Kosoves .. por kurr nuk i dihet :D
 

xhebrail

Mangup me Licenc
Ju lutem ne si shqiptare dhe si mik qe i kemi amerikanet duhet ta ruajme paansine per politiken e mbrendshme te USA. Secili president i USA ka qen mik i yni.

Une them se kandidatin te cilin e perkrahin shqiptaret i humb zgjedhjet, por fatmiresisht ai tjetri qe fiton vazhdon te na mbeshtes dhe kjo me jep te drejten te konstatoj se politika amerikane nuk bazohet ne simpati personale por ne principe dhe drejtesi.

Konkretisht :
1992 shqiptaret e perkrahen Bushin, fitoi Clinton
1996 shqiptaret e perkrahen Bob Dole ( bile thone se ka prejardhje shqiptare ) , fitoi Clinton
2000 pas luftes ne Kosove , mese normale shqiptaret perkrahen zevendesin e Clintonit ( Gore ), fitoi Bush
2004 inercioni vazhdonte dhe shqiptaret perkrahen perseri demokrate, ne fillim gjeneralin e luftes Wesley Clark pastaj John Carey, fitoi Bush i cili doli mik i madh i popullit shqiptar.
2008 mbeshtetja eshte per H. clinton(e eleminuar), Mccain ( i cili tha haptas se i ka miq te mire shqiptaret) sic duket do te fitoje Obama.
 

Gjermoni

Antar Internacional
Ptuuuuuu plera ai pleshti lypsi ai negroidi te ofendoj shqiprin ai qe esht rrit duke lyp neper rruget e Ilinoysit pleshti llumi prandaj i urrej me gjith zemer kto horrat un , ah te ishte gjall ky xhaxhi qe kam ne avatar un pa do e shifshit ju .
 

angel boy

cun i veshtire
Ku u be edhe paci anti shqiptare mos ngelt njeri pa u bere,po ai te shkoje e te marre ca rreze hene se nuk shikohet fare eshte me i zi se vete nata.Po ben mire qe tentuan ta vrisnin


ooooo cfare thua keshtu more djalosh cnncncnncncnncnnncncncncnc:eek:hh::eek:hh::eek:hh::eek:hh::eek:hh::eek:hh::eek:hh::eek:hh::eek:hh::eek:hh::eek:hh:
 

Ghost

Anëtar i Nderuar
nuk e di po nuk ma ha mendja ta fitoje ai byth ziu dhe ishalla nuk po fiton do na mbysin zezakete pastaj

haaa un jam gati per zezaket edhe ashtu i urrej pa te vij e te shes kanun e she se qe i ndodh ne shqiptaret/kosovaret jemi shum gjaknxet
 

mirela

DODONA hajmali
Cuna dhe vajza Ju ebj sinqerisht thirrje qe neper forume ,te pakten neper forume, ne mos ti urrejme ata zezaket se jetes nuk i dihet ( veshet dhe syte bota ndaj cdo fjale qe themi ne i mabn hapur , sa do doja une te ishte gjalle ai qe ka ne foto ai gjermoni)
Se dyti ju e keni degjuar historine e SHBA- ve kane vrare presidenta te bardhe aty kur kane devijuar nga ruga qe u eshte kerkuar jo me nje pac te zi qe amerikanet e bejen usta kur te duan
Se treti vereni mire ne koke kete gje , koha tani eshte me shqiptaret

Se fundi s'e besoj ta fitoj Obama Dhe kete rradhe do e mabje partia e XH BUSHIT me M cain
Profecite e mia dalin
 

krutonja

Anëtar Aktiv
nuk ma merr mendja .. qe osht bash ANTI SHQIPTAR .. sepse .. aj sapo ka zgjedh Zevends-in e tina .. qe eshte shum Pro Shqiptarve sidomos Pavarsis Se Kosoves .. por kurr nuk i dihet :D

Zgjedhja e zevendesit eshte levizje strategjike, keshtu qe mos u nis nga ajo ti. Zevendesi zgjidhet qe t'i kete bindjet ndryshe nga te tuat, ne menyre qe te fitosh votat e atyre te lekunderve, qe akoma se kane vendosur, sepse ata jane me te rendesishem ne zgjedhjet presidenciale.
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Zgjedhja e zevendesit eshte levizje strategjike, keshtu qe mos u nis nga ajo ti. Zevendesi zgjidhet qe t'i kete bindjet ndryshe nga te tuat, ne menyre qe te fitosh votat e atyre te lekunderve, qe akoma se kane vendosur, sepse ata jane me te rendesishem ne zgjedhjet presidenciale.


okay de un thash KURR NUK I DIHET :D
 

alfonci

Veri investigatio
Hidheni nje sy kesaj:

Barack Obama and Joe Biden: The Change We Need | Albanians For Obama @mx_150@my_150.jpg
 

Bilderberg

Anëtar i ri
obama nuk ka menduar as per gjysem-vellain e tij qe jeton akoma edhe sot ne mizerie dhe pisllek ne Nairobi ne mes te afrikes, e jo me te mendoje per amerikanet dhe shqiptaret:


Barack Obama Brother Found Homless By Vanity Fair

[ame=http://it.youtube.com/watch?v=oLDVqcNM2Eo]YouTube - Barack Obama Brother Found Homless By Vanity Fair[/ame]Obama's Brother Lives In A Slum

[ame=http://it.youtube.com/watch?v=1jrRaWsVZwc]YouTube - Obama's Brother Lives In A Slum[/ame]
Barack Obama's Brother

[ame=http://it.youtube.com/watch?v=kPHU07pctO0]YouTube - Barack Obama's Brother[/ame]
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Makein 4 ever
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Me eshte shume simpatik ky e kete kuotoj si presindet te ardhshem te USA.

P.s. Ka gje konkrete per kete qe thuhet apo thjesht po flasim ne ajer??
 

3R1

rremujaxhije:P
Demokrati Obama i shprehur hapur keto dite se ai eshte proserb e antishqiptar. Dikur ai beri nje deklarate te paqarte ne lidhje me ceshtjen kosovare,te cilen e pergenjeshtroi me vone me paburrerine e tij. Por perseri ai doli atje ku deshironte muaj me pare. Fillimisht atij iu terhoq veshi sepse nuk kishin garanci ne se do te zgjidhej kandidat per president per deklaratat e tij pro serbe, por tani qe u sigurua ai e perforcoi deklaraten proserbe. Prandaj shqiptare te USA i thoni nje Jo te madhe ne zgjedhjet e dhjetorit Obames!
prsh,une nuk i kam ndjekur sh zgjedhjet qe po behen ne amerike,dhe kete te obames nuk e paskam degjuar..
une jam pro obames,qe kundershtari i tij ka zgjedhur nje vice(sara paulin)jo te xshtatshme x te governuar nje shtet...ULTRA-KONSEVATORE..
cmq,obama eshte shprehur sh keq ne ate qe ka thene,po mendoj qe do ishte nje president i xkryer..jo si bushi:p
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Obama eshte vetem nje simboli qe paraqet nje politike te tere, e cila sigurisht nuk varet vetem prej tij...
 

alfonci

Veri investigatio
Goo Home Black Guvernator....

Qendrime rraciste, truri i njeriut nuk ndikohet nga njgyra e lekures.

Gjithsesi ato qe mbeshtesin OBAMEN mbeshtesine idete e reja, mbeshtesin ndryshimin dhe jane te lodhur me gabimet e se shkuares.
 

orakulli

Anëtar i Respektuar
Duhet te kemi turp nga vetvetja te ngaterojme me qellim nje thenie te tij te meparshme dhe jo te tanishme(kemi nje fals lajm ketu) me ngjyren e lekures dhe racizmin.Racizmi ka vdekur dhe kushdo qe hiqet dhe asht racist duhet te kontrollohet tek doktori.Presidentet e Amerikes jane dhe japin vendime kolegjiale.Para tyre qendron nje kongres,nje Senat qe nese ti shket,te ngre nje karton dhe te thote jo.Nese shket rendshem te shkarkon si Presiden e pas kesaj te vesh e te shikosh majmunet ne kopshtin zoologjik si vizitor i thjeshte.Pushtetet kontrollohen nga njeri tjetri.Kjo ka 230 vjet ne Amerike.Amerika ka kushtetuten me te vjeter ne bote pamvaresisht se jane kombi me i ri ne bote.
 

alfonci

Veri investigatio
Duhet te kemi turp nga vetvetja te ngaterojme me qellim nje thenie te tij te meparshme dhe jo te tanishme(kemi nje fals lajm ketu) me ngjyren e lekures dhe racizmin.Racizmi ka vdekur dhe kushdo qe hiqet dhe asht racist duhet te kontrollohet tek doktori.Presidentet e Amerikes jane dhe japin vendime kolegjiale.Para tyre qendron nje kongres,nje Senat qe nese ti shket,te ngre nje karton dhe te thote jo.Nese shket rendshem te shkarkon si Presiden e pas kesaj te vesh e te shikosh majmunet ne kopshtin zoologjik si vizitor i thjeshte.Pushtetet kontrollohen nga njeri tjetri.Kjo ka 230 vjet ne Amerike.Amerika ka kushtetuten me te vjeter ne bote pamvaresisht se jane kombi me i ri ne bote.

"Checks and Balances"

eshte ne natyren e shqipetarit te gjykoje te tjeret madje edhe atehere kur nuk ka njohuri dhe te gjitha ato qe i di i ka nga te degjuarit e opinjoneve te tjereve.

Ai zoteria pak me lart del me komente rraciste kunder tij, por probelmi i tij eshte se ai nuk i del ne mbrojtje mendimit te tij pasi nuk eshte ne gjendje ta beje nje gje te tille por thjeshte hedh mendime ne ajer "pa license pronesie."

Ne nje link diku ne postime te meparshme kam sjellur nga faqja zyrtare e internetit te Obames se cilat jane qenrimet e tij per shqiperine dhe shqipetaret. Ai i kushton nje vemendje te vecante kosoves dhe eshte plotesisht ne favor te pavarsise se plote te saj.

Pastaj sic e permendet edhe ju nuk duhet ngaterruar me sisteme si ajo e shqiperise ku njerez ne pushtet si Berisha flasin vete, vendosin vete dhe jane pushteti vete pasi pushteti i tij do te jete i kufizuar.
 

orakulli

Anëtar i Respektuar
S'te mora vesh alfos ..me ato ...pak me lart.. e pak me posht..me ato qe cdo shqiptar del me komente ...dhe me ate mendimin tendin ,qe ai tjetri(shqiptari me lart)nuk i del ne mbrojtje mendimit te tij sepse nuk esht ne gjendje ta bej...dhe pastaj ky shqiptar i dyte qe shan ate te parin qe del me komente edhe kur sdi,e shkruan,qe ai me lart qe s'di,sepse une e di e vleresoj un,qe di qe ai hedh mendime ne ajer pa license pronesie...
 
Redaktimi i fundit:
Top