• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Nuk ka fitues në ndeshjen Atl. Madrid-Sevilla

cent

...Lontano
Në një kampionat si ai spanjoll me kundërshtarë si Barca e Reali nuk të vjen shpesh shansi për të marrë i vetëm kreun e renditjes sidomos në mes të sezonit. Një mundësi të tillë e pati dhe Atletico Madridit në javën e 20-të të La Ligas, por skuadra e Simeones nuk arriti ta shfrytëzojë atë duke barazuar ashtu si Barcelona 1-1, vetëm se në shtëpi, me katalanasit e Realin që padyshim duhet të falenderojnë Sevilla-n që i vuri shkopinjtë nën rrota Los Colchoneros.

Bardheblutë kryeqytetas kishte shansin e artë për herë të parë në këtë kampionat për të qënë kryesues të vetëm dhe Simeone nuk u kursye në formacion duke hedhur nga minuta e parë dyshen Villa-Diego Costa. Pikërisht sulmuesi spanjoll ishte ai që do të conte peshën “Vincente Calderon” në minutën e 18-të kur do të shënonte golin e avantazhit. Gjithsesi Sevilla pavarsisht se pësoi nuk hoqi dorë së luajturi duke qënë madje më e rrezikshme se Los Colchoneros. Skuadra mike tregoi se e lakmon një rikthim në Champions dhe luajti si e barabartë me madrilenët.

Atletico në krahun tjetër mbajti gjallë shpresat e andaluzianëve duke mos e mbyllur ndeshjen. Statistikat vitet e fundit në përballjen mes dy ekipeve nuk është se flisnin për miqtë, megjithatë statistikat jo gjithmonë ecin sipas parashikimit e për pasojë në të 73-tën, Sevila pati rastin e artë duke fituar penallti. Nga pika e bardhë Rakitic nuk gaboi duke i bërë dhe një nder Barcelonës e Realit. Atletico u hodh i tëri përpara por ishte disi konfuz duke ndjerë ndoshta dhe peshën e vendit të parë. Sevija u mbrojt fortë, ndonjëherë duke bërë dhe lojë jo korrekte, aq sa në të 90-tën ngeli dhe me 10 vetë në fushë pas daljes me të kuq të Morenos por arriti të ruajë barazimin duke i bërë një nder në distancë dy të mëdhave.
/S.Sport
 
Top