Njoftime per konkursin e letersise 2020

Didi

C'est la vie.
Do mundohem ta bej një , dhe po e bera do ja çoj Monikës ne Inbox por nese dhe vetëm nese tema do të jetë e lire
Përtej temës së caktuar, është gjithmon edhe tema e lirë. Ndaj nisja e shkruaj ( :
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Pershendetje ,

Tema per muajin maj eshte - 4. Maj - Vallezo ne kaltersi

Nese deshironi te jeni pjese e konkursit mos hezitoni (edhe pse e di qe neper inboxe do ju caj koken si perhere ) :p
Kjo @Hera
Deri ne fund te muajit dhe me daten 1 hapet konkursi
Flm
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Patjeter tema e lire eshte ajo qe dominon duke qene se sjemi shkrimtar ,por krijues te mendimeve tona :)
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Pershendetje

ju rikujtoj konkursin e rradhes - 5. Qershor - Bota eshte juaja

Mbetem ne pritje
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Pershendetje

Ju rikujtoj krijimet tuaja per muajin Qershor

mos harroni :)
 

Baboon

Ignorance is voluntary misfortune.
@Monique Nje pyetje Tema e Qershorit eshte e lire? Dmth Jo domosdoshmerisht poezi, proze etj. Mjaft ti permbahesh temes e kuptova tamom?
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
@Monique një pyetje Tema e Qershorit është e lire? Dmth Jo domosdoshmerisht poezi, proze etj. Mjaft ti permbahesh temes e kuptova tamom?
Yeap , Qershori dhe cdo muaj e ka nje teme te percaktuar , por eshte edhe teme e lire per cdo muaj :)
Vetem nje rregull nuk duhet postuar askund krijimi derisa te mbaroj konkursi.
Poezi, proze , eshte free will
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Njoftim :

Duke filluar nga Korrik , jeni te lutur te gjithe krijuesit , krijimet tuaja ti dergoni ne adresen (inbox) e @Vajza

Ju faleminderit qe keni qene teper mbeshtetes ne konkursin e letersise pergjate ketij viti , dhe uroj te jeni e ne vazhdim

@Vajza suksese e dashur :)
 

Monique

With or Without u
Staf në FV.AL
Pershendetje


meqe nuk pati asnje sugjerim e asnje ide, temat per 2020 do jene si me poshte

faleminderit per angazhimin!1. Shkurt - Vals Dashurie
2. Mars - Se ti je gjithcka
3. Prill - Lekure që djeg
4. Maj - Vallezo ne kaltersi
5. Qershor - Bota është juaja
6. Korrik - Perendim i kuq
7. Gusht - Eja
8. Shtator - Miresevjen vjeshte
9. Tetor - Epilog/ Monolog me veten
10. Nentor - Gezuar Shqiperi
11. Dhjetor - Shkelqim dritash
Keshtu që ju lutem deri ne daten 31 ju pres te me dergoni krijimet tuaja per te rifilluar kete vit te ri ,sic i ka hije :)


Mbetem ne pritje
Keto jane temat e percaktuara @Vajza...por mos harro edhe temat e lira :)
 
Top