Njoftime per konkursin e letersise 2020

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Pershendetje

Do deshiroja te ndaja me ju disa ide , sugjerime per vitin e ri te konkursit.

Sipas muajve , ju lutem jepni sugjerimet tuaja ne lidhje me temat qe duhet te bazohen krijimet tuaja

Duke filluar si perhere nga Shkurt e me rradhe :)

Mos jini kaq indiferente se na cmenet lol
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Mund ta le edhe tere muajin , nuk krijon asnje problem kjo

Po per temat , mendoni se do ishte me mire me tema te percaktuara apo vetem teme e lire?
 

Desa

Felix - Culpa
Mendoj se temat e caktuara do ishin më të mira për diverzitet dhe zhdërvjelltësi në krijim dhe stil. Do ishte fat i keq po qe se një super shkrim me temë të lirë do të merte vërejtjen e votuesit e do linte pas shkrimet që janë përshtatur me temën.
 

Ivy

Fakte ska,veç interpretime.
Mua do te pelqente qe te krijohen mbi nje teme te caktuar,sjelle ne gjini te dryshme,poezi,proze apo ese.
Me pelqen te lexoj mendimet nga kendveshtrime te ndryshme mbi te njejten ceshtje.
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Mua do te pelqente qe te krijohen mbi nje teme te caktuar,sjelle ne gjini te dryshme,poezi,proze apo ese.
Me pelqen te lexoj mendimet nga kendveshtrime te ndryshme mbi te njejten ceshtje.
Duke marre parasysh se jo te gjithe jane krijues te mirefillte (sepse ka edhe te tille) , edhe tema e lire duhet , mendoj..
 

Ivy

Fakte ska,veç interpretime.
Duke marre parasysh se jo te gjithe jane krijues te mirefillte (sepse ka edhe te tille) , edhe tema e lire duhet , mendoj..
Sigurisht te gjithe hedhin vargje si i ndjene.Askush nuk i kritikon per ato qe sjellin.
Askush nuk ka te drejte mbi te gjitha ti korrigjoj sepse nuk gezojne statusin e shkrimtarit.As ti fyeje per menyren si i sjellin.
Biles nje bicak na duhet,per ate analistin e letersise 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 qe sle presje pa analizuar🤪
Cti doje shpirti te sjellin.Diskutuar ne kete aspekt u takon atyre qe sjellin shpirtin ketu,jo mua qe me humb lapsi,jo qe dhe kur e kam me thyhet maja,por dhashe nje mendim si do doja une ti lexoja.
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
@Ivy une prandaj e hapa kete teme , qe te rrahim ide
Por mbi ate qe jemi , jo mbi ate qe shpresojme te jemi..
Nese do ecim vetem me tema te percaktuara, e para qe do perjashtohej nga konkursi jam une..
Ajo cka po mendoja ....

Vendosim temat dhe e ndajme votimin ne dy seksione..
Dmth votohen si krijimet me teme te percaktuar, dhe ne te njejten kohe edhe ato me teme te lire?
apo do beheshin lemsh ?
 

Ivy

Fakte ska,veç interpretime.
@Ivy une prandaj e hapa kete teme , qe te rrahim ide
Por mbi ate qe jemi , jo mbi ate qe shpresojme te jemi..
Nese do ecim vetem me tema te percaktuara, e para qe do perjashtohej nga konkursi jam une..
Ajo cka po mendoja ....

Vendosim temat dhe e ndajme votimin ne dy seksione..
Dmth votohen si krijimet me teme te percaktuar, dhe ne te njejten kohe edhe ato me teme te lire?
apo do beheshin lemsh ?
Interesante do ishte,por une se shoh shume frytedhenese
 

Desa

Felix - Culpa
Duke marre parasysh se jo te gjithe jane krijues te mirefillte (sepse ka edhe te tille) , edhe tema e lire duhet , mendoj..

Dakord plotësisht. Tema e lirë i përfshin të gjithë. Por në të kundërtën, një temë e caktuar të shërben si muzë :) pos tjerash.
Vlerëso ti vet e dashur ;)


@Ivy une prandaj e hapa kete teme , qe te rrahim ide
Por mbi ate qe jemi , jo mbi ate qe shpresojme te jemi..
Nese do ecim vetem me tema te percaktuara, e para qe do perjashtohej nga konkursi jam une..
Ajo cka po mendoja ....

Vendosim temat dhe e ndajme votimin ne dy seksione..
Dmth votohen si krijimet me teme te percaktuar, dhe ne te njejten kohe edhe ato me teme te lire?
apo do beheshin lemsh ?

Jo, jo të ndahen.
Mbase do ishte mirë që një muaj temë e lirë, tjetri të caktuar?
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
As une ne fakt lol
Po thashe po e hudh ihere zarin :p

Po ndonje sugjerim per temat qe duhet te trajtojme per cdo muaj ...keni ide?

Shkurt - nje teme qe lidhet me dashurine?
Mars - nje teme qe lidhet me mesuesin apo nenen?
Prill - etj etj
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Dada konkursi kshu ka funksionuar perhere , me tema te percaktuar cdo muaj , perpos edhe temes se lire.
Mendova te ndryshonim dicka kete vit...prandaj e hapa kete teme :p
 

Desa

Felix - Culpa
Dada konkursi kshu ka funksionuar perhere , me tema te percaktuar cdo muaj , perpos edhe temes se lire.
Mendova te ndryshonim dicka kete vit...prandaj e hapa kete teme :p

Atëherë ca dreqin bën lëmshe :)

Pra i vetmi ndryshim që mund të bëhet është të postosh shkrimet në dy seksione.
Po qe se ndahen votat për temën, atëherë duhet të ndahen edhe për stilin, mendoj.
 

Desa

Felix - Culpa
As une ne fakt lol
Po thashe po e hudh ihere zarin :p

Po ndonje sugjerim per temat qe duhet te trajtojme per cdo muaj ...keni ide?

Shkurt - nje teme qe lidhet me dashurine?
Mars - nje teme qe lidhet me mesuesin apo nenen?
Prill - etj etj

Kjo ide më pëlqen. Për më shumë të presim mendimet e të tjerëve....


Po mire mi pse cdo bejme deri ne shkurt ne...do tjerrim lesh??? lol lol

Njerez pa ide e pa vizion :p

Sa e mirë që je o Zot 😘
 

NGU

Wild child full of grace 💫
Ja po them e une naj gje:)

Mendoj se me mire do ishin tema te caktuara. Sepse temat e lira per cdo muaj do kishte edhe veshtiresi ne zgjedhje te fituesit. T pakten kshu i permbahen nje titulli. Dhe nga ajo e vlersojme.
Megjithate e pr nje muaj cakto nje teme te lire, le ta shpartallojne:p

Une skam marr pjese nkshu gjerash, megjithate i mendim dhashe:)
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Ja po them e une naj gje:)

Mendoj se me mire do ishin tema te caktuara. Sepse temat e lira per cdo muaj do kishte edhe veshtiresi ne zgjedhje te fituesit. T pakten kshu i permbahen nje titulli. Dhe nga ajo e vlersojme.
Megjithate e pr nje muaj cakto nje teme te lire, le ta shpartallojne:p

Une skam marr pjese nkshu gjerash, megjithate i mendim dhashe:)
Atehere se po perseris veten...

Temat e percaktuara jane e dashur, ideja eshte se nuk i permbahemi dot pasi (une e para) , nuk jam ne gjendje te shkruaj per nje teme x apo y ,dhe si une ka plot.
Kshu i bie qe konkursi te perfundoj me dy tre shkrime :) dhe kjo s'eshte e mire.
Do jete edhe tema e percaktuar edhe tema e lire, thjesht do ndahen si kategori ne publikim..
por ketu kam nevoje per ju
Mendoni ti votoni ne bllok? apo vec e vec?
 
  • Më pëlqen
Reactions: NGU

Frank

Anëtarë i respektuar.
Sigurisht te gjithe hedhin vargje si i ndjene.Askush nuk i kritikon per ato qe sjellin.
Askush nuk ka te drejte mbi te gjitha ti korrigjoj sepse nuk gezojne statusin e shkrimtarit.As ti fyeje per menyren si i sjellin.
Biles nje bicak na duhet,per ate analistin e letersise 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 qe sle presje pa analizuar🤪
Cti doje shpirti te sjellin.Diskutuar ne kete aspekt u takon atyre qe sjellin shpirtin ketu,jo mua qe me humb lapsi,jo qe dhe kur e kam me thyhet maja,por dhashe nje mendim si do doja une ti lexoja.
Me mua e ke ti, e di une, me mua.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
po sikur ti lesh tgjitha muajt teme e lire? 😁
ose te ndash vec kategorine?!
1 muaj poezi
1 muaj proze
1 muaj rrefim
pak a shume si konkurset qe hapen online nga poetizer apo dhe kto Kultplus ejt.
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
po sikur ti lesh tgjitha muajt teme e lire? 😁
ose te ndash vec kategorine?!
1 muaj poezi
1 muaj proze
1 muaj rrefim
pak a shume si konkurset qe hapen online nga poetizer apo dhe kto Kultplus ejt.
e beshme , por prape do kishte firo tek ata qe nuk dine ti shkruajne te gjithe zhanret :)
 

Nicktjeter

Antarë i Respektuar
Une nganjehere kur shkruaj degjoj muzike.
Dhe pse muzika shoqerouese rruges,humbet
Me pak fjale,nese krijuesi na percjell te njejten kenge..ose foto ose dicka qe e ka inspiruar ,do jemi ne gjendje te mos influencohemi e ti ndajme gjerat...por vetem te behemi pjese e atij shkrimi?
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
e beshme , por prape do kishte firo tek ata qe nuk dine ti shkruajne te gjithe zhanret :)

po 1 menyre me eksperimentu me veten dhe ata ndoshta :)

Se di. dhe kshu sic eshte ire eshte xhanem. por me shume e thash per brainstorming!
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
Une nganjehere kur shkruaj degjoj muzike.
Dhe pse muzika shoqerouese rruges,humbet
Me pak fjale,nese krijuesi na percjell te njejten kenge..ose foto ose dicka qe e ka inspiruar ,do jemi ne gjendje te mos influencohemi e ti ndajme gjerat...por vetem te behemi pjese e atij shkrimi?
S'eshte ide e keqe , por une kur shkruaj psh dua mundesisht qetesi absolute ..sepse nese degjoj kenge apo shoh foto ,shperqendrohem dhe me behen corap idete :p
Po si ide me pelqen.... por sdo e ngarkonte apo hiqte vemendjen nga shkrimet ne vetvete?
 

Moonlight

With or Without u
Staf në FV.AL
po 1 menyre me eksperimentu me veten dhe ata ndoshta :)

Se di. dhe kshu sic eshte ire eshte xhanem. por me shume e thash per brainstorming!
Aman me qafsh serio e ke? pak brainstorm bejme neper pune , na u bo truni gropa gropa lol lol
 
Top