• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Njihuni me metalin që kushton 5 herë më shumë se ari

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Njihuni me metalin që kushton 5 herë më shumë se ari

1579010419245.png

Të gjithë vlerësojnë arin si metalin më të çmueshëm. Por radiumi është një tjetër metal, i cili kushton 5 herë më shumë se ari.
Me një rritje prej 32% që nga fillimi i janarit, radiumi është një metal që përdoret në katalizatorët e makinave.


Tashmë, çmimi i tij është më i larti që nga viti 2008.
Ky metal është një nënprodukt i platinit dhe nikelit. Ai i nënshtrohet luhatjeve të mëdha në çmim kur ndryshojnë të dhënat e ofertës dhe kërkesës.
©Copyright Gazeta SHQIP
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Imagjino te kerkosh nje unaze radiumi...
:p
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
Ty mbase o aki te kujtova ate por uro qe djemt mos te prishin katalizatoret e makinave per dashurite e medha!
 
  • Haha
Reactions: Aki
Top