• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Njihuni me filozofët që dështuan në dashuri

Friedrich Nietzsche

Filozofi gjerman Friedrich Nietzsche ishte gjithashtu një beqar i përjetshëm. Ai gjatë jetës së tij, u propozoi dy femrave të cilat e refuzuan.

Mos u merzit fredo se kena me ta marr hakun :p
 

vajza e detit

Anëtar i Respektuar
Nuk mund te quhen te deshtuar...per sa kohe theniet e tyre te dashurise...u bene shembuj dhe udherrefyes per gjithe njerezit e dashuruar...
Deshtim eshte kur nuk e provon dashurine...
Ata e kane provuar...e c'rendesi ka nese nuk vdiqen vetem.. apo nuk u martuan kurr?
Ishin me fat qe dashuruan...
Ka njerez qe vdesin edhe pa provuar se c'eshte dashuria...dhe kjo eshte shume me keq...
 
Top