• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Njihuni me 10 vendet ku mësimdhënësit paguhen më së miriForumi Ekonomik Botëror ka përpiluar një listë të dhjetë vendeve ku arsimtarët paguhen më mirë.

Lista u dedikohet mësimdhënësve të shkollave të mesme.

Në vendin e dhjetë është Austria, ku një punonjës me përvojë 15-vjeçare fiton 54,406 dollarë çdo vit.

Koreja e Jugut është përpara. Në këtë vend, të ardhurat vjetore janë 57,242.

Danimarka renditet në vendin e tetë. Paga është 58.349 dollarë.

Me 62.135 dollarë vjen Irlanda në vendin e shtatë.

Në Australi, paga vjetore e profesorit të shkollës së mesme është 63,393 dollarë, duke e vendosur atë në vendin e gjashtë.

Vijnë më pas SHBA me pagën 64 467 dollarë, pra në vendin e pestë.

Në vendin e katërt është Kanadaja, ku të ardhurat janë 67.301 dollarë.

Në Hollandë është 70,000 dollarë dhe ky vend pra zë ë vendin e tretë.

Gjermania është në vendin e dytë me pagën vjetore prej 80.990 dollarë.

Dhe në vend të parë renditet Luksemburgu me 116.300 dollarë.

//mesazhi
 
Private conversations
Help Users
    Top