• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Njeriu sipas Gurdjieff

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
"Kushti themelor i shumicës së qenieve njerëzore është gjumi; qenia njerëzore është në gjumë, ndërgjegjja e tij është hipnotizuar, hutuar; ai nuk e di kush është, ai nuk e di pse vepron, ai është një lloj makine, një robot, ndaj të cilit gjithçka "ndodh"; ai nuk ka kontrollin më të vogël mbi mendimet, emocionet, imagjinatën, vëmendjen e tij; ai beson se dashuron, dëshiron, urren, dëshiron, por kurrë nuk i di motivet e vërteta të këtyre impulseve që shfaqen dhe ato zhduken si meteorë: ai thotë "Unë jam," Unë bëj "," Unë dua ", duke besuar se ai me të vërtetë ka një ego unitare, ndërsa është fragmentar në një mori qendrash që herë pas here e dominojnë atë; ai mashtron veten se është i vetëdijshëm për veten e tij, por ai nuk mund të zgjohet vetë, ai vetëm mund të ëndërrojë të zgjohet; ai mendon se mund të drejtojë jetën e tij, por ai është një kukull e drejtuar nga forca që i injoron; e kalon tërë ekzistencën e saj në gjumë dhe vdes në gjumë; ai e kalon tërë kohën në një botë subjektive të cilës nuk i shpëton dot; nuk është në gjendje të dallojë realen nga imagjinata; ai harxhon energjitë e tij duke ndjekur gjëra të tepërta; dhe vetëm ndonjëherë e kupton që nuk është i kënaqur, se jeta po i iken, se po humb mundësinë që i është ofruar ".
1606640231685.png
 
Private conversations
Help Users
    Top