• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Njeriu me lekure blu

Apshu

Miss Rrumuja
Vendndodhja
N'tokë time!
Paul Karason, 57 vjeç, nga Madera, California, ka një tipar që e bën atë unik. Lëkura e tij krejtësisht blu, nga 16 vjet. Ngjyrim është për shkak të një ilaqi të vjetër të bërë nga ai në shtëpi ,të cilin e përdori për të kuruar stresin që doli pas vdekjes së babait të tij. Që atëherë Pali duket si një duhmë. Në ditët e fundit, u paraqit në televizion dhe korri shumë sukses. Ilaqi i përgatitur në shtëpi ishte në fakt i bazuar në "argjend colloidal", një ilaç i vjetër i përdorur gjerësisht para zbulimit të penicilinës, por dështoi në përdorimin pikërisht për ktë arsye, pra shkaktonte një ngjyrë e pazakontë kaltëroshe në lëkurë.
"Tani nuk më bëm më përshtypje - thot Kلrason - dhe pëveç ngjyrës blu Unë kurrë nuk kam pasur asnjë efekte tjetër anësore. Stresi që kisha nuk është shëruar, por në këmbim, për 16 vjet jam shëndosh si molla dhe ndoshta kjo ka qenë e vlefshme !. Që nga viti 1999, argjendi colloidal ka qenë jashtë ligjit në Shtetet e Bashkuara pikërisht sepse rezulton me efekte të padëshiruara si rezultat i përdorimit të tij.
Marrë në lajme të çuditëshme
Përktheu unë :
)
Meqë spo marr vesh si vihet fotoja ktu po vendos linkun
 

Fireburn

Anëtar i ri
Vendndodhja
SYDNEY
Titulli: Njeriu me lekure blu

]sa me pelqen ky .po te ishte i ri do doja te isha martuar nga kurioziteti per me pa si do dilnin kalamajte ,ca skemi degjuar nga qeniet njerezore mo
 

Fireburn

Anëtar i ri
Vendndodhja
SYDNEY
Titulli: Njeriu me lekure blu

thanks per keshillen por ky eshte shume me i ri se cduhet ,eshte teper i vogel per mua , pastaj ai ndoshta eshte bere i famshem dhe sbesoj se do ma vari mua !!!!
 

E3

Anëtar i Nderuar
Nje burre me lekuren blu.

Paul Karason, 57 vjec nga Madera ne Kaliforni, ka nje karakteristike qe e ben ate unik. Paul e ka lekuren komplet blu. Kjo gje ka 16 vjet qe vazhdon pasi ai tentoi te bente nje ilac vete ne shtepi per te kuruar nje dermatit stresi te krijuar pas vdekjes se te atit. Dhe qe atehere, ai ngjan si ato krijesat mitike blu.

Ne ditet e shkuara Paul u shfaq neper televizione dhe pati nje sukses te jashtezakonshem. Ilaci i bere ne shtepi ishte me baze "argjenti koloidal", i perdorur perpara zbulimit te penicilines.

Por dicka nuk shkoi si duhet, dhe ilaci jo vetem qe nuk arriti te kuronte ate per te cilen ishte krijuar, por edhe shkaktoi ngjyrimin e cuditshem blu te lekures se tij.

"Tani jam mesuar. Dhe pervec ngjyres blu te lekures, nuk ka patur asnjehere efekte te tjera anesore." ka thene Karson. Megjithate, qe nga viti 1999 argjenti koloidal eshte i jashteligjshem ne Shtetet e Bashkuara sepse shkakton efekte anesore.

◘infoalb◘
 
Top