Njerëzit që nuk duan të vaksinohen, do t’i injektojmë në gjumë

duterte-e1634054109116-905x395.png
Presidenti i Filipineve Rodrigo Duterte u ka sygjeruar ditën e djeshme stafeve mjekësore, që t’i vaksinojnë njerëzit kur janë në gjumë.

CNNPhilipines shkruan se kjo gjë sipas Duterte, duhet të bëhet për të gjithë ata persona që nuk pranojnë të vaksinohen.

Ai gjatë një deklarate për mediat tha se do të shkojnë në shtëpitë e tyre dhe ti injektojnë të gjithë personat.

“Problemi janë ata që nuk duan të vaksinohen. Kërkojini ata në fshatin tuaj, le të shkojmë atje ndërsa ata janë në gjumë dhe t’i injektojmë ndërsa janë në gjumë, në mënyrë që ta përfundojmë. Nëse ata nuk duan, le të shkojmë në shtëpitë e tyre dhe t’i injektojmë kur të bjerë nata. Unë do ta bëj, do të udhëheq këtë”, tha Duterte.

Që nga fillimi i Covid, në Filipine janë infektuar 2,683,372 persona, ndërkohë që 39,896 të tjerë kanë humbur jetën.

j.l./ dita
 
Ky nuk di c'thote...
Vaksina eshte eksperimentale dhe nuk dihen efektet anesore pas disa vitesh.
Vaksina nuk te mbron ndaj korones dhe shume nga ata qe jane vaksinuar i kap prape.
Korona nuk rrezikon njerezit e shendetshem.

Nuk eshte vetem nje, por jane disa doza. Thuhet se njerezve do t'u japin nga dy doza ne vit.
Pas korona 1 mund te dale korona 2 e keshtu me radhe e do te na behen vaksinat eksperimentale si buka, cdo vit nga dy.

Ne baze te ligjeve nderkombetare eshte e ndaluar t'u futesh njerezve ne trup ilace e shiringa kunder deshires se tyre.
 
Po flet alieni ? qe ka bere vaksinat...planeti toke si me degjoni???

Mire qe do iki nga politika ky...edhe do vi è bija ???
 
Top