• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Njerëzit më inteligjentë janë më të prirur për të mos besuar në Zot.

simaps07

Kaos Veritus Dextroyer
Mosha
32
Vendndodhja
ALBANIA Forever
The only one to FEAR is GOD
because some people dont belive in HIM
The rest is safe to mistake in everything
If GOD exist or not there is a way to know
Send an e-mail to us, living people,
From the dead & heretic WORLD
after DEATH​


Peace bro until Judmand DAY


Kjo eshte pergjigjia per ata qe nuk besojne
Edhe më ATEISTIT diten e vdekjes do ti vine dyshimet

Ne fund te fundit Femije te vdekjes jemi te gjithe
 

Elushe

Vogëlushe
Taksirat e keni t'i perktheni postimet.....jemi disa ketu qe nuk kuptojme Anglisht, mire eshte te postonim Shqip.
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Mosha
37
Vendndodhja
Loading...
The only one to FEAR is GOD
because some people dont belive in HIM
The rest is safe to mistake in everything
If GOD exist or not there is a way to know
Send an e-mail to us, living people,
From the dead & heretic WORLD
after DEATH​


Peace bro until Judmand DAY


Kjo eshte pergjigjia per ata qe nuk besojne
Edhe më ATEISTIT diten e vdekjes do ti vine dyshimet

Ne fund te fundit Femije te vdekjes jemi te gjithe
Gabohesh miku im. Ateist quhesh kur nuk ke me dyshime. Pjeses tjeter nuk u lejohet te dyshojne.
 

simaps07

Kaos Veritus Dextroyer
Mosha
32
Vendndodhja
ALBANIA Forever
Taksirat e keni t'i perktheni postimet.....jemi disa ketu qe nuk kuptojme Anglisht, mire eshte te postonim Shqip.
I vetmi per FRIKE eshte ZOTI
Sepse disa nuk besojne tek AI
Pjesa tjeter, gabon ne menyre te sigurt
Nese ZOTI eksiston apo jo, ka nje menyre per ta ditur
Na dergoni nje e-mail neve, njerezve te gjalle,
Nga BOTA heretike & e vdekur
pas VDEKJES​


Paqe vellezer deri diten e GJYKIMIT
 

simaps07

Kaos Veritus Dextroyer
Mosha
32
Vendndodhja
ALBANIA Forever
Gabohesh miku im. Ateist quhesh kur nuk ke me dyshime. Pjeses tjeter nuk u lejohet te dyshojne.
Deri diten kur pyet veten se cdo te behet me ty kur truri te fiket apo zemra te pushoje
Ku do shkoje Inteligjenca dhe humanizmi juaj prej ATEISTI
A ja vlejti e gjithe jeta qe ne fund te fikesh si qiri?

Ku do shkojne te gjithe njerezit qe ti do?

E te tjera qe nuk me kujtohen.


E gjithe ai ATEIZEM i çuar dem.
ZOTI nuk ka vdekur siç thote Niçe
AI ringjallet perhere kur ne jemi pa shprese.


Po ju ATEISTE cfare pergjigjie i jepni vdekjes me Inteligjencen tuaj Superiore?
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Mosha
37
Vendndodhja
Loading...
I vetmi per FRIKE eshte ZOTI
Sepse disa nuk besojne tek AI
Pjesa tjeter, gabon ne menyre te sigurt
Nese ZOTI eksiston apo jo, ka nje menyre per ta ditur
Na dergoni nje e-mail neve, njerezve te gjalle,
Nga BOTA heretike & e vdekur
pas VDEKJES​


Paqe vellezer deri diten e GJYKIMIT
Aman o simaps, shume qesharake te me thote babai mua duhet te me kesh frike qe te me duash..
Me mire mos e nisim si debat kete diskutimin mbi dhunen psikologjike.
 

simaps07

Kaos Veritus Dextroyer
Mosha
32
Vendndodhja
ALBANIA Forever
Pse nuk beson as tek babai?Pastaj si do ndiheshe ti kur askush te mos kishte besim apo te dyshonte tek cdo gje qe thua, qe ben, qe shpreh?
 

Trendelin

FULL OF PATOS
1) Mund te na thuash se cilat jane keto gjera qe shkenca nuk mund ti shpjegoj, por te lutem mos na sjell shpjegime qe kane lidhje me fene pasi kam nje alergji ndaj fese se jashtezakonshme!?

2) Mos harro rendesine qe ka natyra e vet njeriut ne pergjithsi ne krijimin e inteligjences se tij! Te keshilloj te lexosh diçka me shume mbi ANTROPOLOGJINE KULTURORE, e cila shpjegon shume aspekte ne kete drejtim!

3) Kur flet per boten "e zhvilluar" duhet te jesh me specifike dhe jo te flasesh ne terma te pergjithshme! Nuk eshte bota "e zhvilluar" ajo qe po e çon boten ne kaos zonjush, por eshte aftesia jote perceptuese qe e sheh te tille!
Shifi gjerat ne kete drejtim: Ka lindur me pare inteligjenca apo njeriu inteligjent?

Zakonisht nuk me pelqen te perzihem ne diskutime fetare, per faktin e thjesht sepse e konsideroj besimin totalisht personal, dhe me te njejtin meter vleresoj dhe mosbesimin. Cdo lloj faktesh te pashpjegueshme qe un mund te te sjell ty, sdo kishin asnje lloj rendesie, perderisa idet, bindjet dhe formimi yt tashme esht i "kompletuar". Sinqerisht, nuk me intereson "te bind", apo te mundohem te imponoj idet e mia me argomente te ndryshme, per sa bindese ato mund te jen (sic mund te bejn disa te tjere ne kto lloj situatash, dhe ne kte mes te perfshij dhe ty). E nenvizoj, feja, besimi apo mosbesimi jan totalisht dhe absolutisht personale, cdo lloj imponimi ne kte prizem per mendimin tim eshte mungese respekti, edukate dhe mbi te gjitha kulture (pjese e se ciles nese nuk gaboj duhet te jete dhe inteligjenca).

Nuk e di, por jam e ides qe dikush duhet te arrij vet ne disa konkluzione bazilare ne jete (besimin e konsideroj nje nder pikat me kryesore ne kte drejtim), pa qen "i detyruar" te duroj cdo lloj shtytje, qofte kjo e drejte apo jo. Mund jet infulenca Sokratike qe ka ber efekt mbi menyren se si un i konceptoj gjerat, ose jo, gjithsesi. Propagandat fetare e ateiste mua me duken njesoj, dhe nese njera ane e konsideron veten me te mire, me te pergatitur, me te zhvilluar etj etj se tjera, ateher eshte vertet naive.

Sa per pyetjen tende te fundit, me duket e pakoncepueshme ne thelb, plus, le shume hapesir interpretimi vetjak, kjo d.m.th ndodh nese ti kte pyetje se ke ber thjesht per te then dicka "te goditur", se ateher ndryshon komplet ceshtja. Tani, cfare konsideron ti si inteligjenc? Nese e ke llafin per inteligjencen artificiale, kjo po, ka lindur pas njeriut, ose me mire, e ka krijuar ky i fundit. Mos vall inteligjenca mund te lindi si nje entitet i shkeputur nga njeriu, edhe se ky i fundit konsiderohet te jete kafsha me inteligjente ne kte planet? Apo kur ti shprehesh per "inteligjencen" e ke llafin per ate Superioren? Jo ska mundesi, sepse do ish kunder besimit, ose me sakte, mosbesimit tend. Nese ti ke nje pergjigje konkrete per ate pyetje, do isha shume kurioze ta degjoja.
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Mosha
37
Vendndodhja
Loading...
Pse nuk beson as tek babai?Pastaj si do ndiheshe ti kur askush te mos kishte besim apo te dyshonte tek cdo gje qe thua, qe ben, qe shpreh?
Une jam edukuar ta krijoj besimin mbi faktet, por nese keto do mungonin, imponimin me anen e terrorrit psikologjik nuk arrij ta shoh si alternative humanesh....
 

simaps07

Kaos Veritus Dextroyer
Mosha
32
Vendndodhja
ALBANIA Forever
Sikur cdo KAFSHE (e kam fjalen per fashet, qen, mace, keter etj)
Te kishte mundesi te fliste me njerezit per idiotesirat qe themi apo mendojme mbi te qenit superior apo inteligjent
do tja fuste nje te qeshure te papame

Muuuuuuuuuuuuuhahahahahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahah

E qeshura e papame, nuk kam akoma versioni zanor

Gjithcka qe behet, thuhet apo krijohet per besimin dhe mos besimin, per Fetaret apo Ateistet, per shkencetaret apo injrantet e ka nje thelb qellimi, sado primitiv apo i cuditshem duket.
Njerezit kane nevoje qe te kapen pas dickaje, qe te ndihen te vecante, dhe ta vleresojne veten. Eshte si vet hipnotizim qe u nevojitet per cdo dite te jetes se tyre.
Kane nevoje qe ti shkojne dickaje mbrapa
T
E

G
J
I
T
H
E


Dhe si Fetaret apo Ateistet pa perjashtim ndjekin dicka ne fund te fundit brenda ne zemer apo ne tru

(per momentin nuk e di, s'dua ta di e as me intereson se e gjtha humbet kuptim)

Ngelemi copa mishi pa besim
 

Nostra_22

Anëtar i Nderuar
Mosha
37
Vendndodhja
Loading...
Sikur cdo KAFSHE (e kam fjalen per fashet, qen, mace, keter etj)
Te kishte mundesi te fliste me njerezit per idiotesirat qe themi apo mendojme mbi te qenit superior apo inteligjent
do tja fuste nje te qeshure te papame

Muuuuuuuuuuuuuhahahahahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahahah

E qeshura e papame, nuk kam akoma versioni zanor

Gjithcka qe behet, thuhet apo krijohet per besimin dhe mos besimin, per Fetaret apo Ateistet, per shkencetaret apo injrantet e ka nje thelb qellimi, sado primitiv apo i cuditshem duket.
Njerezit kane nevoje qe te kapen pas dickaje, qe te ndihen te vecante, dhe ta vleresojne veten. Eshte si vet hipnotizim qe u nevojitet per cdo dite te jetes se tyre.
Kane nevoje qe ti shkojne dickaje mbrapa
T
E

G
J
I
T
H
E


Dhe si Fetaret apo Ateistet pa perjashtim ndjekin dicka ne fund te fundit brenda ne zemer apo ne tru

(per momentin nuk e di, s'dua ta di e as me intereson se e gjtha humbet kuptim)

Ngelemi copa mishi pa besim
Je aq i thelle saqe nuk po gjej dot guxim te te ndjek. Po thua qe kafshet nuk jane ateiste ? :eek:hh:

Per mua fjala besim nuk kufizohet tek besimi ne te mbinatyrshmen, por ne te natyrshmen. Megjithate halucinacionet e disa njerezve jane te mbinatyrshme :bum
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Vendndodhja
вσяα вσяα
The only one to FEAR is GOD
because some people dont belive in HIM
The rest is safe to mistake in everything
If GOD exist or not there is a way to know
Send an e-mail to us, living people,
From the dead & heretic WORLD
after DEATH​


Peace bro until Judmand DAY


Kjo eshte pergjigjia per ata qe nuk besojne
Edhe më ATEISTIT diten e vdekjes do ti vine dyshimet

Ne fund te fundit Femije te vdekjes jemi te gjithe
Nderto nje ark Noe se do na shpetosh te gjithve......dmth shpeto koken tende...6 miliarde njerez leri te marrin pleviten ne shi...:dong:
 

simaps07

Kaos Veritus Dextroyer
Mosha
32
Vendndodhja
ALBANIA Forever
Je aq i thelle saqe nuk po gjej dot guxim te te ndjek. Po thua qe kafshet nuk jane ateiste ? :eek:hh:

Per mua fjala besim nuk kufizohet tek besimi ne te mbinatyrshmen, por ne te natyrshmen. Megjithate halucinacionet e disa njerezve jane te mbinatyrshme :bum
Po them qe KAFSHET do qeshnin per temat tona shoqerore dhe shpirterore
 
Top