• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Njerëzit janë sjellë në Tokë

Lauri

Anunnak
Një ekologjist i njohur amerikan pretendon se njerëzit nuk vijnë nga Toka, por janë vendosur në këtë planet mijëra vjet më parë nga alienët.

Dr. Ellis Silver thotë se ka një seri arsyesh me karakter fizik që e bëjnë të mendojë se njerëzit nuk i përkasin këtij planeti.

Ai thotë se njerëzit vuajnë nga dhimbjet e shpinës, për shkak se ne kemi evoluar në një planet me gravitet të ulët, shkruan Explorer Univers - Index.

Po ashtu, njerëzit vazhdojnë që të digjen kollaj nga dielli dhe kanë vështirësi në lindjen e fëmijëve.

“Njerëzit supozohet se janë speciet më të zhvilluara në planet, por janë përshtatur shumë pak me planetin dhe mjedisin që na rrethon, digjen nga rrezet e diellit, nuk pëlqejnë shumë ushqimet natyrore dhe kanë një shkallë jashtëzakonisht të lartë të sëmundjeve kronike”.

Për çudi, thotë ai, kokat e bebeve janë kaq të mëdha, sa është e vështirë për gratë që të lindin, çka nuk ndodh me asnjë specie tjetër në planet.

Ai shton se njerëzit nuk kanë asnjë mundësi që të qëndrojnë në diell për një kohë të caktuar, siç ndodh me speciet e tjera.

Shkencëtari thotë se njerëzit janë gjithmonë të sëmurë, për shkak se ora e brendshme e trupit të tyre ka evoluar për të pritur një ditë me 25 orë- ndryshe nga sa ndodh në Tokë.

Shkencëtari beson se njerëzit e Neandertalit janë kryqëzuar me një specie tjetër, që me shumë gjasë ka ardhur nga Alpha Centauri, që është sistemi diellor më i afërt me sistemin tonë.

Ellis shkon edhe më larg, kur thotë se njerëzit nuk ndjehen si në shtëpi këtu.

“Një arsye për këtë është se Toka mund të jetë një si burg, për shkak se ne jemi specie të dhunshme dhe na kanë sjellë këtu për të mësuar se si të sillemi”.
/Explorer Univers
 

Marla

VIP
Titulli: Njerëzit janë sjellë në Tokë

Po qe me duket fantazi e besueshme. Pra mbas vdekjes ajo qe quhet shpirt udheton tek planeti meme nga jemi realisht :p
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Njerëzit janë sjellë në Tokë

:motor: ika ne planetin nga kam ardh !!!! :D
 

MasteR

I'm offline
Titulli: Njerëzit janë sjellë në Tokë

lol ksaj i thone me qesh qe ne pik te mjesit
 

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Titulli: Njerëzit janë sjellë në Tokë

Paskan dite dhe alienet ti bejn njerzit kaq te bukur e jo te gjith isoj
 

Marla

VIP
Titulli: Njerëzit janë sjellë në Tokë

Alienet jane me superiore nga njerezit per inteligjence Pinky.
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Njerëzit janë sjellë në Tokë

Ne te vertete, une prisja kundershtim nga ateistet, po ashtu edhe me keq nga te krishteret. Dhe duartrokitje nga myslimanet dhe admiruesit alien
 

Vvetoni

Larguar
Titulli: Njerëzit janë sjellë në Tokë

Do ishte më mirë që keta "Alien" të ishin më të vemendshem që njeriut me ia dhan edhe 1 sapun që me e la gojen sa herë që e flliq .
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Njerëzit janë sjellë në Tokë

Paskan dite dhe alienet ti bejn njerzit kaq te bukur e jo te gjith isoj
Alienet bene vetem Adamin dhe Even, ne jemi krijesa e krijeses aliene..;)
 

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: Njerëzit janë sjellë në Tokë

deri dje mesuam se prejardhjen e kishim nga Citat
pastaj me vone ga Zoti
e tashi nga alienet

sdi edhe kujt tjeter do ia atribuojme lindjen tone :p
 

Hard Styler

ђєค๔ђยภtєг
Titulli: Njerëzit janë sjellë në Tokë

Me pak fjale ne jemi te shtepia big brotherit :lool:
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Njerëzit janë sjellë në Tokë

Nuk ka asgje per te qeshur miq, sidomos besimtaret e librave te shenjet- ne veqanti te Kurnait.
Ndoshta duhet te fillohet nga kuptimi i termit alien = jasht-toksor.

Askush nuk i pershtatet me shume se Kurani kesaj teorie qe njerzit erdhen nga hapsira ne toke. Gjithashtu Kurani thote qe kopshti Eden nuk ishte ne toke por ne qiell. Tek sura 2:36 thuhet per mekatin e Adamit dhe Eves:

" Po djalli i bëri që ata të dy të mashtrohen në atë (pemë ose Xhennetin) dhe i nxori ata nga ajo (e mirë) që ishin në te, e Ne u thamë: “Zbritni (dilni), jeni armik i njëri-tjetrit, e ju deri në një kohë në tokë keni vendbanim dhe dëfrim”.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Njerëzit janë sjellë në Tokë

Akoma paska njerez qe besojne ne ekzistimin e alieneve ?Pfffff
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Njerëzit janë sjellë në Tokë

Pse Zoti nuk eshte jasht-toksor=alien
 

Marla

VIP
Titulli: Njerëzit janë sjellë në Tokë

Pse permend kuranin Lauri, pse nuk permend egjptanet e lashte nje nga qyteterimet me te vjetra dhe me mistike te lidhura me alienet.
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Njerëzit janë sjellë në Tokë

Po flasim per alienet si krijues i njeriut-Adamit dhe Eves, zanafillen. Dhe jo mbi faktet e kontakteve me ne gjate historise se njerzimit.
 

sensuu

sweet
Titulli: Njerëzit janë sjellë në Tokë

te mos me kishin sjelle ne shqiperi te pakten :p
 

Aguero

Anëtar Aktiv
Titulli: Njerëzit janë sjellë në Tokë

me fugona i sjellin
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Njerëzit janë sjellë në Tokë

Pse permend kuranin Lauri, pse nuk permend egjptanet e lashte nje nga qyteterimet me te vjetra dhe me mistike te lidhura me alienet.
Sepse vetem Kurani thote qe kopshti Eden, ku u krijua Adami, ndodhet ne Parrajse, dhe me denimin e Zotit u derguan ne toke per ndeshkim-pendim per ate frut qe hengren...:) Te gjitha kultuar tjeta e konsiderojne Eden toksore, diku prane Eufrate te Irakut, qe nga someret antik, Bibla ebrajke ne Zanafillen, po ashtu edhe egjyptianet e konsiderojne krijimin e Adamit ne Toke nga Zoti.
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Njerëzit janë sjellë në Tokë

Sepse vetem Kurani thote qe kopshti Eden, ku u krijua Adami, ndodhet ne Parrajse, dhe me denimin e Zotit u derguan ne toke per ndeshkim-pendim per ate frut qe hengren...:) Te gjitha kultuar tjeta e konsiderojne Eden toksore, diku prane Eufrate te Irakut, qe nga someret antik, Bibla ebrajke ne Zanafillen, po ashtu edhe egjyptianet e konsiderojne krijimin e Adamit ne Toke nga Zoti.
Nese eshte ne toke pse nuk e kan zbuluar ende !! :D

Nese do ishte ne toke parajsa/xhenneti i bie qe te jete diku ketej rrotull ! :D
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Njerëzit janë sjellë në Tokë

Njeriu cdo gje e ka te lehte per ta besuar, vec ate te verteten e sakte jo. Sh e lehte ta pranojme se na kan sjelle alienet, por kaq e veshtire me besuar nje te vertete te thjesht e cila i jep fund dhe lodhjes e studimeve te teperta. Jemi krijuar nga ZOti, njeriu i pare Ademi e Hauaja(eva). ZOti i zbriti ne toke per te vashduar me jetesine ne toke etj... etj...

p.s. kot sa per sport, sa zbulim tmadh paska ber ky:"është e vështirë për gratë që të lindin, çka nuk ndodh me asnjë specie tjetër në planet" pse kafshet e kan te lehte lindjen? apo kot renkojne dhe ato te shkretat, Lol... hajd me, ky me ket studim ka fituar nje research grant, ka mar dhe nje publikim plus per veten e tij, se sot per te patur grada sa me te larta esht sh e rendesishme te kesh publikime, Lol...
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Njerëzit janë sjellë në Tokë

Qenka ndonje studjues nga Universiteti i Prishtines, sepse perndryshe kesi publikimi koti nuk do ta pranonte asnje universitet ne bote!
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Njerëzit janë sjellë në Tokë

Fantazi e gjalle , hahahahahahaha e fort ajo e burgut se e kam fantazuar dhe une hahaha
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Njerëzit janë sjellë në Tokë

Nese eshte ne toke pse nuk e kan zbuluar ende !! :D

Nese do ishte ne toke parajsa/xhenneti i bie qe te jete diku ketej rrotull ! :D
Mqs e mesove qe njeriu i pare, sipas Kuranit eshte krijuar ne Eden-in e Qiellit, duhet ta pranosh qe Allahu kishte nevoje per pak argjil-toke. Pasi Adami u be me argjil.

Sura 15:26 "Ne krijuam njeriun nga balta e argjilit, të zi e të prishur (me erë të keqe)?

Sura 30:20 Nga faktet (e fuqisë) e Tij është edhe ajo, se Ai ju krijoi prej dheu, e mandej ju (u zhvilluat në) njerëz që veproni të shpërndarë.

Pra Allahu paska pase nevoje per materje per krijimin e njeriut, kjo do thote qe nuk qendron kjo teza e krijimit te njeriut ne Parrajse. Pasi Allahu, engjejt, parrajsa, dhe gjithe mbreteria e Tij, per kush beson, nuk eshte materje.

Prandaj, personalisht preferoj suren 19:67 "Po, a nuk po mendon njeriu se Ne e krijuam atë më parë kur ai nuk ishte asgjë?" nga asgjeja= jo materja

Nje liber por mjaft shembuj, njera do dale..;)
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Njerëzit janë sjellë në Tokë

"Po, a nuk po mendon njeriu se Ne e krijuam atë më parë kur ai nuk ishte asgjë?"
Nuk eshte fjala ketu per materie. Ju mund ta komentoni si te doni, por s'eshte aty fjala. Zoti me ate citat do t'thote se Ai krijoi njeriu kur ai nuk ishte asgje, pra as njeri, as fare, nuk ekzistonte fare. Ishte Zoti ai qe e krijoi dhe i dha jete. Pra, duhet te falenderohet. E nuk eshte per qellim materia.
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Njerëzit janë sjellë në Tokë

Ne fakt sipas islamit adami u be nga materja ne nje vend jo materjal, apo si e shpjegoni?
Gjithsesi Adami kishte nje lartesi per rreth 27 m i larte, gjithmone sipas te dietarve islam..:)
 

Kejla

Anëtar Aktiv
Titulli: Njerëzit janë sjellë në Tokë

ekisha degjuar kete , me duket se egziston dhe nje tip besimi e kam degjuar kur ka qene nje debat mbi klonimin............njerezit kane te drejte te publikojne idete e tyre , jemi ne qe zgjedhim ti besojme apo jo :p ....si ishte ai komenti .....jemi te shtepia e B. Brother ahhahahahahaahahah kjo ishte per te qesh
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Njerëzit janë sjellë në Tokë

Fakti qe u be nga materia, nuk do t'thote se u krijua ne toke. Zotie eshte Fuqiplote dhe krijon si te doje dhe cfare te doje.

Ademi a.s. ishte i gjate 60 kut (apo 30 metra)
 

Lauri

Anunnak
Titulli: Njerëzit janë sjellë në Tokë

Nje kut eshte gjatesia parakrahut dhe nuk i kap 50 cm, dhe nuk eshte kurr nje misure percizo. Pra varion, +- 27m..;)
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Njerëzit janë sjellë në Tokë

Nuk con peshe 27 apo 30 ! 60 kut eshte perafersisht e barabarte me 30 metra. 60 parakrahe = nje ndertese 6-7 katshe.
 
Top