• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Njerez fallco!

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Dita dites shtohet numri njerzve fallco qe na rethojne...
Si mundesh te kesh nje fytyre me njerin, dhe kur kthen shpinen ta qeshesh, perqeshesh e ta pergojosh...

Ka dreq njerez fallco, skan nje jete te tyre me ke te meren....pse duhet te prishin diten e te tjereve..
Pse nuk mund te shofesh punen tende, dhe te lesh te tjeret te bejne punen e tyre...

Do ishte e papranueshme nje bote me njerez te sinqert....? Nqs ke gje per te thene...pse duhet ta thuash prapashpine...
Ku eshte guximi te flasesh hapur e para syve...Apo mungesa e edukates e thot fjalen dhe ne kete rast....

Juve ju rethojne njerez te till?

Tjeter gje pervec INJORIM mund ti beni me gje?!
 
Une kam pasur ne shkolle te mesme nje vajze qe njihja qe shume goca apo cuna kur perqafonte me fjale i ledhatonte i perkedhelte mirepo nga mprapa shpines ju bente fytyra, dmth deri sa i perqafonte bente grimasa te ndryshme. E bente se deshironte te ishte e ''mira'' e gjithe shkolles. Nje gje kotiii!!!
 
Te gjithe kemi hasur me njerez fallso ...qe tjeter jane e tjeter hiqen,kur njerzit e tu apo qofte edhe dikush qe i perket shoqerise tone,veprime te tilla do ishin vertet zhgenjyese.
Keta lloj njerzish jane specie me vete qe une i urrej.
 

iLirjam

Antar i fv.al
komplimente per kte temen,,,po pres te shikoj postat e disa tipave,,dhe do jap mendimin tim ne lidhje me temen,,,me plot deshir!!!!!
 

Angel_Devil

Themelues i Forumit
1 gje e kam sjam fallco kam ckam ta them perballe sjam tip bla bla bla dhe se mbaj dot brenda meje e them dhe .
 

Alchohole

Moderator!
-Kesi lloj njerezish egzistojne ne vendin tone,ku secili flet per tjetrin,nuk e shikon punen e vet por te tjeret.Flasin per njerezit tjere se qfare arrin e qfare nuk arrin,qfare fiton e qfar humbet,e nuk e shikojne veten qe po e humbasin kohen e madje jeten duke folur por te tjeret.Madje rrin me nje njeri duke e share mbas shpines psh rrin me personin A e shan personin B rrin me personin B e shan personin A...keshtu e kalojne jeten !
 

fragolina

Anëtar Aktiv
sa ka t etille, me lopate ka sa te duash. per shqiperine po flas gjithmone.....
shoqeria shqiptare eshte kthyer ne nje shoqeri shume hipokrite vitet e fundit. une kam njohur shume njerez te tille dhe bukura eshte qe i kam njohur dhe se dija qe ishin keshtu , si pasoje me kane bere shume keq.
disa e bejnekete per te bere karriere, spiuna ka pasur gjithmone dhe ata bejne karriere zakonisht.
disa e bejne kete se skane nje karakter te konsoliduar vete dhe sju pelqen e verteta.
ka dhe shume arsye te tjera....
sidoqofte sic them une ndonjehere: mos mendo me ze te larte.
 

braziljania

Anëtar i Nderuar
kudo ka njerez te tille......normal qe na rrethojne...tashi,pse e bejne...se skane shkak qe ate qe kane ta thone ne sy,e si frikacake e thojne nga mbrapa shpine,ku ti s mund ti kundershtosh...mgjthate e rendesishme esht qe tjesh ne rregull me veten,pa ca thone te tjeret...:mah...sduhet te interesoje
 

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Ka njerez te tille gjitheandej...Uff ka shume fare.Sa here me ka rastisur te shikoj njerez qe i therrasin njeri tjetrit amore,tesoro,shpirt,yll e nga ana tjeter i qendisin 1000 te zeza.
Pastaj po te ndalesh e te mendosh mire, ka raste qe dhe ne nganjehere jemi "fallco"...Mbase nuk flasim keq per njerezit (te pakten une personalisht), por kur takoj disa te njohur qe si kam shume qejf, u buzeqesh per edukate por brenda vetes time mezi pres te largohen...Mendoj se kjo gje u ka ndodhur te gjitheve te pakten njehere.
Sdq kryesore eshte qe keta njerez fallco te mos jene pjese e rendesishme e jetes tende,se atehere do ndiheshe vertete keq kur te zbuloje se me çfare njerezish ke te besh.
 

Aisha

Anëtar i ri
po qe ka njerez fallso gjitheandej ,..urrej fallsitetin ...e kur me takon te bej si thua ti bianka,vetem per edukate ,te buzqesh perpara ne fityre e mezi pres te ikin ,me hipen temperatura 40 ..sepse edhe une jam nje tip qe ate qe kam ta them ne sy ,e gjithmon nuk shkoj dakord me njerezit sepse e verteta te vret ,e njerezit preferojne te tallesh me to e jo tu thuash te verteten ..kjo shoqeri mbi jeton mbi fallsitet...ne cdo ane rte kthehesh degjon e meson e jeton gjera fallso ...flas per esperienze personale ,duke patur shume deluzione ,mbi te gjitha ato vlera qe besoja me kane dalur fallso ....sepse ekzistojne kta njerezit fallso ..
 

Kejla

Anëtar Aktiv
Njerez fallco.
Te them te drejten nuk e kuptoj kete , ne qofte se sinonim per kete eshte Njerez qe nuk tregojne fytyren e vertete atehere mund te them se jam edhe une nje njeri fallco.
Nuk flas per lojra apo per thashetheme ( nuk jam e tille) flas ne jeten e vertete me pak persona ( o zot sa pak) tregon fytyren e vertete ate cfare je ti dhe kjo eshte normale eshte sistemi imunitare qe na shtyn ne dicka te tille. Nuk mund te hapesh me te gjithe e drejta , e sincerta e dashura sepse te vjen ndonje goditje pas te ciles se merr veten kurre .
Njeriu vetembrohet duke u pershtatur me cdo situate i tregon tjetrit ate cfare tjetri deshiron te shohe .
Nuk e di sa u shpjegova por kete mendoj
Respekte
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Kejla nuk eshte fjala per mos treguar fytyren e vertete, por thjesht per faktin e atyre qe ne nje ane pretendojne qe jan miq me ty, ne anen tjeter te shajne...
Ose me ty sillen mire , e kur jan ne tjeter shoqeri te pergojojne ose thone se sa antipatike je...
Pse duhet te jen ashu? Kur dikush ste pelqen, ske pse te rish me te...ose te socializosh...
 

PAZUZU

Dark Knight
pergjigje

Un personalisht mendoj se ka 2 tipe njerez fallco...........dhe mua per vete me japin bezdi shum shum shum shum shum shum vetem njeri tip........me japin bezdi ato persona qe i thojne rrenat me vetedije..........kurse tipi tjeter nuk eshte dhe aq per ta urryer sepse ky tip njerezish fallco jane ndrryshe nga tipi i pare sepse shum njerez nuk njohin qe nuk njohin veteveten dhe normalisht kur shprehen flasin kot dhe jo drrejtesisht keshtu qe nuk i vej faj fare.....sepse nuk thojne genjeshtrra me vetedije....:gjujpeshk:
 

Lauri

Anunnak
Pa tjeter qe na bie rasti te kemi kontakt me keta tip njerzish.
Une nuk i injorj, perkundrazi i mbaj afer dhe ju ofroj edhe kafe, dhe bej shume biseda me to nga me te ndryshmet. Mesoj prej tyre se deri ku arrin falsiteti i njrezeve. Ne te ver8. Kam njohur shume ne jeten rreale nga keta tipa.
I 1 mendimi edhe me Abstraction, knaqem me ta.

ps.Komplimete per temen
 

Yellow Redhead

angels walk among us
aha,teme e bukur:D
me tgjith njerzit qe m`kan dal kshu jam zen..vdes per kto lloj sherresh:D
m`pelqe t`ja perplas n`surrat ate qe kam per ti then edhe pse si pelqe
rasti me i habitshem qe mka ndodh ka qen vit 4, 9 muaj rresht kam pas 1 bank me para nja 2 goca qe supozohej se me respektonin, dhe un mbaja njifare shoqerie me to edhe pse nuk ishin tipi im, thjesht per respekt si shoqe klase
sa mbaroi matura,kto na kishin share lart e posht (bashk me 1 shoqen time)...
njs ne kto raste me pelqen shum perballja me kto lloj robsh,mben tndihem mir fare kur ja dhjes:D
mor po se marr vesh ca fitojn kshu,rob pa lidhje euff
 

Alchohole

Moderator!
Pi kuj se pret,pi qatij te ndodh.Ksi njerz jon kudo,viq 1-2 njerzt en kit jet munesh mi gjet tbeses pra shok ose shoqe.
 

Hartini

Antarë i Respektuar
Te gjitha, te gjitha fallco i ke , i ben Hartino?

Mos m'thuj qe dhe orgazmon fallco. :D
hahahahaah orgazmon thote , folje e re kjo per mua .

Jo po perpiqem ta zgjedhoj ; une orgazmoj , ti orgazmon , ai ajo orgazmon , ne orgazmojme , ju orgazmoni , ata ato orgazmojne (partuzmojne )
Keshtu zgjedhohet e ?

Jo mi jo se nuk orgazmoj falco jo , perkundrazi jam shume origjinal dhe easy ne kete fushe , por vetem ketu ama.
 

Kejla

Anëtar Aktiv
Kejla nuk eshte fjala per mos treguar fytyren e vertete, por thjesht per faktin e atyre qe ne nje ane pretendojne qe jan miq me ty, ne anen tjeter te shajne...
Ose me ty sillen mire , e kur jan ne tjeter shoqeri te pergojojne ose thone se sa antipatike je...
Pse duhet te jen ashu? Kur dikush ste pelqen, ske pse te rish me te...ose te socializosh...
mendoj se sot shoqeria eshte e tille materialiste , egoiste dhe interes keshtu qe ne nje fare menyre na detyron qe te rrime edhe ne shoqerine e personave te papelqyeshem ose te padeshirueshem per ne.
mgjt per sa i perket idese tende mendoj se ajo kategori nuk futet tek njerezit fallco por tek legenat...( ups me falni per fjalorin ):)
 

El'Mejor

Daja
Tani ne jeten e perditshme asnje nuk eshte i dashur nga tere sado qe te mundohesh te respektohs tjeret mund ta marrin per dobesi etj... por kto jan gjera te perditshme edhe smendoj se do arrijme ti heqim ndonje here nga njerzia fatkeqsisht
 

Yellow Redhead

angels walk among us
mendoj se sot shoqeria eshte e tille materialiste , egoiste dhe interes keshtu qe ne nje fare menyre na detyron qe te rrime edhe ne shoqerine e personave te papelqyeshem ose te padeshirueshem per ne.
mgjt per sa i perket idese tende mendoj se ajo kategori nuk futet tek njerezit fallco por tek legenat...( ups me falni per fjalorin ):)
juuh un se bej dot,,i them "larg kafsh"LOL
 
njerez fallso sa te duash gjen rreth teje te buzeqeshin e te lyejne para syve nga mbrapa te shajne.....menyra me e mire injorimi e shumezimi me zero....
Une per vete e kam te veshtire te rri me persona te tille e te bej sikur sdi gje ca thote mbrapa shpine ...nuk mund te shtirem dhe e shpreh neverine per kte lloj kategorie njerezish hapur...
ZZina komplimente per temen...
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Ka ndonje menyre per ti kuptuar njerzit fallco ??? apo duhet ta bejme si me eurot :p
 

Gjarperesha

Anëtar i Respektuar
Si mundesh te kesh nje fytyre me njerin, dhe kur kthen shpinen ta qeshesh, perqeshesh e ta pergojosh...
epo ce do qe gjendja e shume njerezve sot i ka ngelur vetem te shtiren.

Pse nuk mund te shofesh punen tende,
Po papunesia ne shqiperi e kudo tjeter te tilla pasoja do te sjelli "shofjen
" e puneve te te tjereve..


Do ishte e papranueshme nje bote me njerez te sinqert....?
Nuk do te kishte kuptim...mjafton.

Juve ju rethojne njerez te till?
Sigurisht qe po do te ishte nje dyftyresi nese do te thoje qe jo.

Tjeter gje pervec INJORIM mund ti beni me gje?!
Eshte normale qe kur arrin e e kupton se me cfare bjeriu ke te besh, e injoron e e largon, kjo do te ishte me e mira por nese ka vend per dicka me shume atehere do ti qendisja nja dy fjale...e ntja perplasja ne fytyre.. duke i lene te mendoje se sado qe te mundohesh "te ma hedhesh" jam me "kapshme" se ty zemer...

Ka ndonje menyre per ti kuptuar njerzit fallco ???
shiko vetem veprimet e tij zemer e do te dalesh ne nje konkluzion... Nese nuk arrin me pas ta besh dalimin..do te vazdhosh nen shoqerin e "karakterit" te tyre.. e larg qofte ne nje te ardhme te afert pse jo te behesh si too...
 
Top