• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Një vizitë në Manastirin e Shën Naumit

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Një vizitë në Manastirin e Shën Naumit

Screenshot_1-1.jpg

Vetëm pak minuta larg qytetit të Pogradecit ndodhet një nga Manastiret më të mëdha të Ballkanit dhe të Europës. Manastiri i Shën Naumit.


Me një arkitekturë të veçantë ai ka qënë dhe vazhdon të ngelet një ndër vendet më të vizituara në Maqedoni.

Stafi i “Në Shtëpinë Tonë” ka shkuar dhe ka bërë një reportazh mbi manastirin. Për më shumë ndiqni më poshtë videon e plotë.


Top Channel
 

milva

Anëtar Aktiv
Eshte vertet bukur!Shkoj shpesh sepse me pelqen ambjenti dhe qetesia qe gjen aty!Sidomos ne 3 Korrik qe eshte dita e Shen Naumit jam e pranishme cdo vit!Mekat qe eshte falur ai vend perle!
 
Top