• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Nje shanc i dyte !

Bianca SK

Anëtar i Nderuar
Tani te dashur miq, dua ta diskutoj me ju ceshtjen e ribashkimeve ...

Jo gjithmone gjerat shkojn mire ne nje lidhje ...
Te themi se sado duhen me njeri tjetrin .. ndarja i goditi edhe "kta"

Edhe pse shumica nga ju do thoni se ka shume rendesi arsyeja qe shkaktoi ndarjen ..une po e le menjan por do e theksoj se pertej cdo problemi qe mund te kishin... ndjenja e forte dhe e paster ndaj njeri tjetrit nuk u venit as pas nje kohe relativisht te gjat larg njeri tjetrit ... dhe nej dit takohen dhe duket se koha skishte ecur fare .. perseri bashke te dashuruar si diten e par ...

Pra, ja vlen ti jepet tjetrit/es nje shanc i dyte per te provuar edhe njeher te rindertohet lidhja qe ishte dikur ...
apo jeni te ides qe gjithcka qe thyhet nuk ngjitet , dmth sja vlen te kthehesh prapa !
Nje shanc i dyte nuk i mohohet askujt.Te gjithe gabojme.Mbase ne ndarjen tone nuk ka qene vetem faji i atij por dhe i imi.Nuk e kam provuar,por them qe do ja jepja nje mundesi vetes dhe atij...Gjithmone nese ka akoma ndjenje nga te dy palet.
 

bora dr

100%shqiptare
po nje shanc i dyte po nese ndarja ka ardhur per shkak qe ska lidhje ndjenja reciproke ama nese prap ka ndarje i bie te bohesh palaco lidhu zgidhu 100 here!
 

Analistja

Anëtar i ri
Eshte nje fjale e urte e cila thote. Po tradhetove per here te pare e ke fajin ti, po tradhetove per here te dyte e ka fajin partneri/rja. Besoj se kjo i jep kuptimin asaj qe te japesh apo jo nje shanc te dyte. Une sdo ta beja
 

Gjarperesha

Anëtar i Respektuar
gjarperesha me duket se si ke lexuar postimet e mia un jam kunder nje bashkimi te dyte.........!

ok keshtu mendon ti e nuk nderhyjme me gjate por a nuk mendon se cdo njeri e ka si detyre po them qe ti japi nje mundesi te dyte se fundja te gjithe jemi gabimtare.
 
Nje shans te dyte e meriton vetem ai/ajo qe e ka kuptuar se ka gabuar, dhe kerkon ta shlyej ate gabim!
Por jam e mendimit se cdokush e meriton nje shans te dyte!
 

*Linda*

Lost out in the desert
Nje vazo qe thehet ngjite sa te duash nuk khehet me si ne fillim!

I jep gishtin te merr doren..
 

eldi

trafikante
cdo lidhje ka zenka, ferkime , rremuje. nje ndarje e pare dhe kthim per se dyti here behet. njeriu toleron sepse nuk jemi te persosur dhe te hedhim posht aq shpejt.

sic kan then dhe me siper ka falje dhe falje, jo cdo gje mund te falet. por duke qene per ndarje banale, dhe ka kthim, por duke qene nje ndarje e rende per mua ska kthim.
 

mimoza85

Mimoza
po per mu egziston shanci i dyt perse jo,te gjith bejm gabime ,,,,,por nese vashdon te njejtat gabime per mua e 3 shans nuk e egziston
 

iLirjam

Antar i fv.al
c´do njeri gezon te drejten e nje mundesie,nje shansi,

per me shum se nje shans,varet nga personi qe e kerkon shansin e dyt,dhe nga gabimi qe ai e ka humbur te parin.
 
Last edited:
une jam pro ribashkimit
por deri tani nuk rezulton frytdhenes
nuk kam degjuar asnje rast te vetem
qe nje cift eshte ndare dhe kane jetuar te lumtur e te gezuar pergjithmone
nje gje qe eshte e destinuar te prishet nuk mund te ece me zor
ka njerez qe meritojne nje mundesi te dyte
por sjam e mendimit qe ja vlen
 

ana88

vlonjate tipike
Do ti ktheheshit nje dashurie te vjeter?

te dashur miq ju si mendoni a do ti ktheheshit nje dashurie te vjeter,apo do te fillonit nje kapitull te nje faqe libri,te mos e kthenit koken mbrapa te kaluares
 

klean

Antar Aktiv
Titulli: Do ti ktheheshit nje dashurie te vjeter?

Ana dashuri qe esht pake veshtir per tu harruar esht e ajo epara?
ndersa kio pyetje qe ke ber ti?
ka vetem 1 pergjigje?
nese jan ndar ajo ska qen dashuri.
 

*Linda*

Lost out in the desert
Titulli: Do ti ktheheshit nje dashurie te vjeter?

Do doje thjeshte kujtimin e asaj dashurie.. :) s'ka kthim.
 
Titulli: Do ti ktheheshit nje dashurie te vjeter?

PO.... jam e sigurt qe nese lej dike qe dua....por me ato qe ben ....NUK BEN PER MU ... mund te rikthehem me te pas 1 far kohe..njerzit rriten.... dhe un sjam mesuar te rri vetem dhe pa dashuri...
 
Titulli: Do ti ktheheshit nje dashurie te vjeter?

Nese ka akoma dashuri ne mes ....dhe mund te ndodh nje rikthim ....zemra dhe truri gjithmone bejne lojra :D
 
Top