• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Një krijesë e mistershme me moshë 200 milionë vjeçare, zbulohet në Antarktidë

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Një krijesë misterioze me moshë 200 milionë vjeçare, kanë zbuluar kohët e fundit shkencëtarët në Antarktidë.
Ky organizëm i panjohur, me madhësinë se një fije floku, ngjanë në formë me një pikë loti si dhe ka bisht. Shkencëtarët mundën ta diktojnë, pasi ishte izoluar në guaskën e një paraziti dhe u ruajt i pandryshuar në akull për miliona vjet.

Kjo krijesë e çuditshme dhe e panjohur për shkencëtarët, llogaritet se jetoi gjatë periudhës Triasike, kur Toka ishte shumë e nxehtë dhe me pyje tropikale shumë të dendur, që kishin mbuluar zonën të cilën shkencëtarët e quajnë Bjeshkët Hyper-Antarktidës.

Shkencëtarët kërkojnë rrënjët e kësaj krijese misterioze në familjen e kafshëve fillestare të Vorticella dhe presin se deshifrimi i strukturës gjenetike do të zbulojë sekretet e rëndësishme në lidhje me evolucionin e specieve.

Megjithatë, derisa të zbulohet identiteti i kësaj krijese, ajo vazhdon të mbetet një mister./alb-observer.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Një krijesë e mistershme me moshë 200 milionë vjeçare, zbulohet në Antarktid

Interesante ! Vetem mos t'del ne fund ndonje paraardhes i majmuneve :p
 

Ado

FISEBILIL-LAH
Titulli: Një krijesë e mistershme me moshë 200 milionë vjeçare, zbulohet në Antarktid

Kishte leternjoftim apo passaport qe ja diten moshen !!
 
Top