Një hotel i tillë vetëm në Dubai mund të bëhej

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Prandaj nuk është çudi kur mëson se aty do ndërtohet një hotel që do jetë gjysma poshtë në ujë. Për ata që i kanë xhepat plot, do ofrohen dhoma me pamje të mrekullueshme poshtë nën ujë.
nje_hotel_i_tille_vetem_ne_dub.jpgKur bëhet fjalë për idetë më guximtare të dizajnit, Dubai është gjithmonë i pari. Aktualisht aty është godina më e lartë në botë dhe disa nga resortet turistike më spektakolare.

Prandaj nuk është çudi kur mëson se aty do ndërtohet një hotel që do jetë gjysma poshtë në ujë. Për ata që i kanë xhepat plot, do ofrohen dhoma me pamje të mrekullueshme poshtë nën ujë.

“Water Discus Hotel”, me forma si të një anije hapësinore, do jetë i pari mes disa të tillëve që do ndërtohen në rajon.

21 dhoma të hotelit do jenë në diskun e vendosur 10 metra poshtë sipërfaqes së ujit. Aty do ketë një qendër për zhytje dhe një bar. Disku do ketë një sistem special ndriçimi për të parë florën e faunën jashtë. Disku i sipërm do jetë i projektuar për t’i rezistuar cunamit dhe përmbytjeve. Kurse disku poshtë, në rast rreziku nis e del vetë në sipërfaqe./yllpress


9c905_hilton_maldives_resort_spa_hjpex.jpg


Water-Discus-Hotel.jpg
hotel-acvatic-dubai-colaj.jpg

water-discus-underwater-hotel-1.jpg

article-2138828-12E6A6D0000005DC-987_964x639.jpg
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Një hotel i tillë vetëm në Dubai mund të bëhej

KJo eshte ti knaqesh syt nga larg,me nje fjal enderr e keqe!
 

ricky_ch

******
Pe: Një hotel i tillë vetëm në Dubai mund të bëhej

Këta duket se veç janë duke jetuar në një Erë të Re!
Kur e ke paranë dhe din ta shfrytëzosh, bëhesh një fjalë
i kompletuarë!
 

cent

...Lontano
Titulli: Një hotel i tillë vetëm në Dubai mund të bëhej

Eh lluksi nuk ka fund,po kujt ja mban ta nis thuaj :D
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Një hotel i tillë vetëm në Dubai mund të bëhej

Waaa o Zin nga mi gjen keto moj aman. A do shkojm te bejm nje xhiro ta shikojm kshu nga jasht se brenda une per veten time skam guxim te futem. LOL
 

sensuu

sweet
Titulli: Një hotel i tillë vetëm në Dubai mund të bëhej

uaauu sa bukur!
do shkoj patjeter :p
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Një hotel i tillë vetëm në Dubai mund të bëhej

Sme pelqen fare...
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Një hotel i tillë vetëm në Dubai mund të bëhej

Te besh thekth apo gjume nen vezhgimin e botes nenujore: peshk etj duket e kendshme :mace: madje kur e bene thekthin nen vezhgimin e peshkaqenit, aq afer, pa te marr bytha fllad nga frika m'duket kulminacion adrenaline :-":-"mjer parat qe si kemi se kerdine do t'kishim ba :p:syze:
 
Titulli: Një hotel i tillë vetëm në Dubai mund të bëhej

Eshte i tepruar nje ndertim i tille per mendimin tim , se nese shikojm nga ana tjeter e botes se si vdesin njerzit urie per buke dhe uje eshte turp per keta njerez qe posedojn pasuri dhe jane duarshtrenguar per vepra humane , e duar lire per ti plotesuar deshirat e qefet e tyre te kota .
 

GLOOM

Catch me if you can...
Pe: Titulli: Një hotel i tillë vetëm në Dubai mund të bëhej

Eshte i tepruar nje ndertim i tille per mendimin tim , se nese shikojm nga ana tjeter e botes se si vdesin njerzit urie per buke dhe uje eshte turp per keta njerez qe posedojn pasuri dhe jane duarshtrenguar per vepra humane , e duar lire per ti plotesuar deshirat e qefet e tyre te kota .


Si teori ke te drejte ti,por me gjej nje njeri sot qe thote : Kam para shume,sme duhen keta para lol
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Pe: Një hotel i tillë vetëm në Dubai mund të bëhej

U dukerka si hotel ufosh nga dizajni lol
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Në Dubai mrekullitë s’kanë fund, pritet të ndërtohet hoteli luksoz nënujor

Kohët e fundit Dubai është kthyer në një nga vendet më lusoze në botë. Aty ka gradaçele dhe luksoze nga më madhështorët.

Tani në ujin e kaltër të Maldiveve pritet të ndërtohet njw hotel, i cili do të jetë gjysmi në ujë dhe gjysmi sipër tij. Firma projektuese ka dizenjuar planin në kompjuter, i cili pritet të vihet shumë shpejt në jetë.

Hoteli do të ketë 21 suita, 1 bar dhe një qender pikanet. Gjithshtu përveç tualetit do të ketë një restorant dhe një klub nate.

Ndërtesa në fjalë do të ketë formën e dy disqeve, njëri prej të cilëve do të jetë o zhytur n ujë, ndërsa tjetri do të qëndrojë mbi ujin e kaltër. a.sh
article-2138828-12E6A6BB000005DC-260_964x539.jpg
article-2138828-12E6A703000005DC-318_964x538.jpgarticle-2138828-12E6A6ED000005DC-172_964x720.jpg


article-2138828-12E6A6D0000005DC-987_964x639.jpg
article-2138828-12E6A662000005DC-268_964x472.jpg
 

BoOoMBaStiCk

Il Silenzio
Titulli: Në Dubai mrekullitë s’kanë fund, pritet të ndërtohet hoteli luksoz nënujor

Ta krahasosh lluksin e tyre me femijet ne Afrike dhe neper bote qe vdesin per 1 pike uje,per 1 therrim buke,per 1 ilac qe te ne gjindet posht te farmacia.
Te vjen te qash!

Jam kunder ketyre ndertimeve te ekzagjeruara dhe pa asnje perfitim per njerzit.
 
Titulli: Në Dubai mrekullitë s’kanë fund, pritet të ndërtohet hoteli luksoz nënujor

Ta krahasosh lluksin e tyre me femijet ne Afrike dhe neper bote qe vdesin per 1 pike uje,per 1 therrim buke,per 1 ilac qe te ne gjindet posht te farmacia.
Te vjen te qash!

Jam kunder ketyre ndertimeve te ekzagjeruara dhe pa asnje perfitim per njerzit.

Jam dakord me ty per luksin , kurse per varferin e Afrikaneve e kane shtetet si Franca . Qe pasurit e atyre shteteve ja marrin dhe i dergojn ne shtetet e tyre !
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Një hotel i tillë vetëm në Dubai mund të bëhej

Me munde e kan ber dhe keta gjith ket luks, Bota cdo her do jet me shtresa te ndryshme te njerzimit........................... nese filojm cdo her ti ndimojm ata do behen parazit, Dhe un jam kunder luksit te tepert si psh se bejne banjot me flori apo dhe han embelsirat me copza florir ama se besoj e edhe keta nuk ndimojn te varferve ne mos ne afrik mbase ne nje vend tjeter.

Te jetosh ne varferi eshte shum keq, por te jesh njeri i shendoshe e te presesh nga tjert eshte edhe me veshtrir sepse askush nuk eshte i obliguar ti ndimoj askujt nese e ben e ben per nder te Zotit .. ne shum vende ne Eu eshte e ndaluar ti hudhin ushqim turistet patave ne uji kjo per te vetem arsyje se cdo kush duhet te luftoj per mbijetes.
 

BjOnDi

Anëtar i Respektuar
Titulli: Një hotel i tillë vetëm në Dubai mund të bëhej

Ktu duhet 1000 euro nata jo jo me mir i bej ktej afer pushimet. lol
 
Top