• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Nje fraze per nje anetar.

Marla

Rootless Tree!
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Endrra

Zbrit nga ëndrrat e kërko réalitétin ,përtej gjërave të medha egzistojnë grimca shprese ndërtuar mbi vuajtje të medha por kurr të humbura ..

Voy

Shpeshherë njeriu niset të udhëtojë nëpër botë për të kërkuar atë për të cilën ka nevojë,dhe kthehet në shtëpi për ta gjetur atë..

Luis

Mendoja se gjëja më e keqe në jetë ishte të përfundoje krejt i vetëm. Isha gabuar! Gjëja më e keqe në jetë është të përfundosh me njerëz, të cilët të bëjnë të ndihesh vetëm.


Lauri

E vërteta është si ilaçi i syve: të djeg në fillim, por më vonë të bën të shohësh qartë...!!
 

cent

...Lontano
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Marla
Njeriu meson permes dy menyrave: permes leximit dhe permes shoqerimit me njerez te mire

Soulmind
Nena eshte ajo qe mund te zere vendin e kujdo, por qe vendin e saj s'mund ta zer askush

‎Loverboy
Fali te gjithe ata qe te kan lenduar, se edhe ti mund te kesh gabuar

Kila
Eshte e kote t'i dhurosh zemren dhe shpirtin dikujt qe nuk ka kohe te hapë dhuratat :p

sensuu
Te jesh perfekte eshte e pamundur.. te jesh si te tjeret, mundesh.. te jesh vetvetja, duhet.
 

Marla

Rootless Tree!
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Cent

Dhurata më e madhe që mund ti bësh dikujt është koha jote, sepse kur i dhuron dikujt kohën tënde, i dhuron një pjesë të jetës tënde që nuk do të kthehet kurrë mbrapa.

Nev

Ajo kishte buzëqeshjen e një femre, të qarën e një fëmije, forcen e një uragani...
 
Last edited:

Marla

Rootless Tree!
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

sensuu


Një femër e bukur mund të mos jetë gjithmonë e zgjuar, por një femër e zgjuar, është gjithmonë e bukur.. !
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Pinky
Vështirësitë e jetës disa i lodhin,të tjerë i forcojnë.Nuk ka asgjë në botë që të vrasë shpirtin e atij që ëndërron të arrijë diçka në jetë.-Mandela

Endrra
Eleganca është e lindur, dhe nuk ka të bëjë aspak me të qenit e veshur mirë-Diana Vreeland

Sunlight
Të kesh një zemër prej fëmije nuk është turp. Eshtë një nder-Ernest Hemingway

Marla
Mëso të mos e shkatërrosh me fjalë atë çfarë ke ndërtuar me heshtje.-Charles Bukowski

Monique
Mund t’i humbasësh të gjitha në jetë, por jo dhe ëndrrat-Abraham Lincoln
 

Dying_Poet

Anëtar i Nderuar
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Shokeve te mi !

I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

U kenaqa duke lexuar tgjitha frazat.. Sa njerez te bukur paska forumi yne ...Me e bukura eshte qe mund te shohim te bukuren tek njeri tjetri :)
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

SweetZinna
The soul is healed by being with children.(Dostojevski)

Nevertiti
Jeten nuk e mas me vitet e moshesh,as me thinjat e flokeve, por me momentet e jetuara cdo dite, kujtimet dhe lumturine e brendshme timen.Jeta eshte e gjalle ne cdo pore timen. (Soul)

Bella
If you obey all the rules, you miss all the fun.:D. I am gonna have fun, and i dont care for the world!Hate or love me, you will lose. - (Hepburn&Soul)

Endrra

“A strong woman understands that the gifts such as logic, decisiveness, and strength are just as feminine as intuition and emotional connection. She values and uses all of her gifts.” - N. Rathburn

Legally Sweet

“People think at the end of the day that a man is the only answer [to fulfillment]. Actually a job is better for me.”:D - Princess Diana


Tuana

Sometimes your light shines so bright that it blinds people from seeing who you really are. Shannon L. Alder

Didi
Nje njeri me buzeqeshje te bukur s’mund te jet kurre i keq (Merlin Monroe)

Kam dhe ca emra tjere goca por kur tkem kohe pastaj :D...
 
Last edited:

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Radha e djemve tani :D...
Une ketyre shprehjeve u kam shtuar dhe ca fjale t'miat :D... Si Nard Ndoka filozof :p

Dying Poet

The simple things are also the most extraordinary things, and only the wise can see them. Screaming loud on the mountains peak, swimming in the sea, Breathing the fresh air, A hut in a village, some olive with cheese and baked bread. A tea with your best friend. It does not matter if you don’t have a lot o money. If you have a happy family you have everything. I am the richest man on Earth. (nje mix i mendimeve te P. Coelho-s dhe Soul:p)Loverboy

When I admire the wonders of a sunset or the beauty of the moon, my soul expands in the worship of the creator.When i see joy on my moms eyes, happines on my wife face, and love on my sons eye, i thank Allah for blessing me with such a wonderful life. ( Gandhi&Soul)

Luis

Une jam nje njeri i thjeshte . Ajo cka dua ne jete, eshte nje njeri qe me don dhe me kupton teresisht. Te jete me mua ne te mire dhe ne te keq. Nese mund te besh kete, Ateher jam i plotesuar!... :D (Soul)


Vetoni

Do jem gjithmone nxenes ne kerkim te ditusire, i perkushtuar dhe i perulur ne mesin e te diturve. Qellimi i im eshte permiresimi i vashdueshem i vetes sime.(Soul)

Levoy

I am a nomad in this life. In love with Neverland , nowhere and uncharted places. My witness is the empty blue sky. And the dream is the road leading my life to the whole world. (Soul)

Zhigo

ME fjalet e mia kam manipuluar e genjyer shume mendje, por me ato te sinqertat kam fituar shume zemra. (Soul)

Lost

A man is but the product of his thoughts what he thinks, he becomes. If i am the best for my family, i have achieved my mission.(Gandhi &Soul)
 
Last edited:

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

LeVoyageur

Sfida më e vështirë është të jesh vetvetja në një botë, ku çdokush përpiqet të të bëjë të ndihesh ndryshe!
 

Jetmira

..........
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Antarve tforumit:Shkrimet tuja lara-lara spo i shof dot
u pa puna me mir do ik te ha fara:D
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Soul
Të kesh një zemër prej fëmije nuk është turp. Eshtë një nder.
Ernest Hemingway

Vetooo :p
Në fund gjithçka do të shkojë mirë.
Nëse nuk shkon, nuk është akoma fundi.

Bob Marley.
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Une nuk e di nese Zoti ekziston. Por nese ekziston, shpresoj te kete nje justifikim te mire.

-Woody Allen.
Sikur te isha nje ateiste do e doja per vete kete.


Me thone qe kam nje karakter te keq, dhe kane te drejte. Diferenca nga shume te tjere eshte, qe une nuk i shkoj pas bythe askujt.

-Dr. House.

Kete per DM e evin :p
 
Last edited:
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Marla


"Fati vendos dy gishta mbi syte e njeriut,dy gishta mbi veshet,dhe te pestin e vendos mbi buzet e tij duke i thene "Hesht". "(proverbe arabe)
 
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Per Soul:

Ne te shumten e rasteve njerezit kerkojne njeri tjetrin si nga formimi dhe karakteri, prandaj jam e sigurte qe do kem te bej veç me njerez te kompletuar gjith jeten :)

S.
 
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Per Le Voy


Der Weg ist das Ziel :)

Ose Gandi ose kinezet se di kush e ka then tamem lol
 
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Losst

Ti biesh kokes me çekiç , thote ku Krisi lol

Populli
 
Last edited:

Didi

C'est la vie.
Staf në FV.AL
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Për ثndrrën, fjalia/fjala që e përshkruan: Maloke. :)

Didi
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Yellow
"Some people smoke cigarettes and drink whisky. She inhaled Fitzgerald, Miller and Nin; reveling in the smoky excess of passion in their words. Literature was her secret vice, and she drank deeply and often." (John Mark Green)
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

PO lexoja kete shprehjen , di une pse, por mu duk sikur po lexoja per veten,:p.. Dhe ajo goca tamam si une kur kam qene e vogel, lool

" Personat e ndjeshëm janë bërë kështu: i bëjnë gjërat me zemër. Dhe nëse e kanë plot me shenja nuk do ndryshojnë kurrë. Do vazhdojnë të bëjnë gjithçka me zemër. Sepse nuk është një zgjedhje. ثshtë një mënyrë e të qënit, një mënyrë jetese. E vetmja që personat e ndjeshëm njohin."
| Agostino Degas |

 

Hartini

Antarë i Respektuar
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Per Anormalen
Si Hasani nen thane . Populli .Per Love

Sikur te kisha mundesi te behesha perseri 20 vjeç , do te shkoja me plote deshire te punoja si sekretare ne kabinetin e Edi Rames . Enveri dhe une .

Endrra

Ah sikur te ishte xhganderr . Hartini .
 

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Soulmind

"Mos u trego shumë i ‘ndershëm’ me të gjithë në këtë botë.. Mos harro se pemët me të ‘drejta’ zgjidhen gjithmonë të parat për tu ‘prerë’..!"

Voy

"Sikur nje femije te dorezohej qe ne rrezimin e tij te pare, nuk do kishte mesuar kurre te Ecte"

Marla

Jeta eshte nje piano……dhe ti je pianisti i saj, keshtu qe perpiqu te krijosh melodin me te bukur te jetes tende…….

Poeti
Mik është ai që në errësiren e problemeve te tua është ne gjëndje të ndez llambën e shpresës

dhe sigurisht Vetes....

Mos akuzo njerëzit për zhgënjimet e tua, akuzo veteveten që ke pritur shumë nga njerëz që s’duhej të prisje asgjë
 

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Loverman

Fytyren e njerëzve e sheh në dritë, kurse karakterin në errësirë

DM

Një burrë i mirë është shpëtimi i gruas,një grua e mirë është shpëtimi i familjes

Endrra

Pasuritë më të mëdha janë ato që nuk i sheh dot syri, por i gjen zemra
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Me pelqeu shume kjo qe lexova, dhe do doja te isha dhe une, :p.. Gjthss ja dedikoj tgjithave qe ndihen keshtu


Në gjithë botën, nuk ka asnjë identik si unë.
اdo gjë që del nga unë është e imja, sepse vetëm unë e zgjodha atë.
Unë i detyrohem vetvetes për gjithçka; trupin tim, ndjenjat e mia, goja ime, zëri im, të gjitha veprimet e mia, qofshin karshi të tjerve ose karshi vetes.
Unë zotëroj, fantazitë e mia, wndrrat e mia, shpresat e mia, frikërat e mia.
Unë zotëroj të gjitha triumfet dhe sukseset e mia, të gjitha dështimet dhe gabimet.
Për shkak se unë zotëroj krejt qënien time, unë mund ta njoh veten time nga afër, duke vepruar kështu unë mund ta dua veten dhe të jem miqësor me vetveten në të gjitha pjesët.
E di se ka aspekte nga vetja ime te cilat më hutojnë dhe aspekte të tjera të cilat unë nuk i di, por për aq kohë sa unë jam miqësor dhe e dua veten time, unë me plot kurajon dhe shpresë mund të gjej zgjidhje për dilemat si dhe mënyra për ta eksploruar më shumë veten.
Sido që të flas dhe të dukem, çfarëdo që të them dhe veproj, dhe çfarëdo që të mendoj dhe ndjej në një moment të caktuar të jetës time, është autenticitet krejt i imi.
Nëse më vonë, mwnyra si dukesha, flisja, mendoja dhe ndjeja, rezultonin të papërshtatshme, Unë mund ta flak atë që nuk vlen, të mbaj pjesën tjetër dhe të shpik diçka të re për të zëvendësuar atë që flaka.
Unë mund të shikoj, dëgjoj, ndjej, mendoj, flas, dhe veproj.
Unë i kam mjetet për të mbijetuar, tu afrohem të tjerëve, të jem produktive, dhe t’i jap kuptim dhe të rregulloj botën e njerëzve jashtë meje.
Unë zotëroj vetveten dhe si rrjedhim mund ta projektoj atë.
Unë jam kjo që jam dhe UNث JAM Nث RREGULL.
Virxhinia Satir
 

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Marla

Njerezit e dobet nuk mund te falin kurre,
sepse falja eshte cilesi e njerezve te fuqishem
. :)

Devil

Ti meriton dikë që të do në çdo rrahje të zemrës, dikë që mendon se çfarë po bën, se ku je, me kë je dhe nëse je mirë. Ty të duhet dikush që të mund të ndihmojë të realizosh ëndrrat dhe të të mbrojë nga frikërat e tua. Ty të duhet dikush që të trajton me respekt, do çdo pjesë tënden, veçanërisht të metat. Ti duhet të jesh me dikë që të bën të lumtur, shumë të lumtur.

Fly

I vetmi njeri qe kurre nuk ben gabime, eshte njeriu qe nuk ben asgje.

Soulmind

Endrrat jane si yjet, mjafton te ngresh koken lart dhe jane gjithmone atje!

LoSst

ثshtë shumë e lehtë ta lësh duhanin. Unë e kam bërë me qindra herë. ( lol)

Nicktjeter

Sfida më e vështirë është të jesh vetvetja në një botë, ku çdokush përpiqet të të bëjë të ndihesh ndryshe!

Gerti

Nëse ajo të bën të qeshësh , të bën të mendosh dy herë , të bën të pranosh që je qënie njerëzore dhe bën gabime , mbaje shtrënguar dhe jepi gjithçka që ti mundesh.


Ata qe si permenda dua ti pershendes me frazen e meposhtme:

Mendjet e mëdha diskutojnë për idetë; mendjet mesatare diskutojnë për ngjarjet; mendjet e vogla diskutojnë për njerëzit ...
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Kitrra..!!

Kurrë nuk kam dashur që të jem një person lehtësisht i përkufizueshëm. Ma saktë kam dashur të notoj në mendimet e njerëzve si diçka fluide dhe jo e kuptueshme, më tepër si krijesë transparente, paradoksalisht e ylbertë se sa si një person i vërtetë. ..!
| Franz Kafka |
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Nicktjeter :)

Kur te gjithe mendojne se ajo eshte rrezuar perfundimisht ajo tashme vetem sa ka filluar nje beteje te re.
 
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Nicktjeter
 

Jetmira

..........
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Nje buzqeshje, nje perkedhelje, nje perqafim, nje thjesht ''te kam xhan'', mund te te ndryshojne diten. Jane gjerat me te thjeshta , qe ne dukje skane rendesi, por qe tregojne vleren e tyre.
Devil.....
 

Malsi

Anëtar i Nderuar
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Nicktjeter---Nje liber i bukur nuk dallohet nga kapaku ,por eshte kapaku ndonjeher pjesa qe te ben te mendosh se duhet ta shfletosh patjeter !

Gerti 2--- Jeta eshte nje seri e pathyer situatash te rrejshme.
Thornton Wilder (1897 – 1975)

Marla - -Heshtja flet me shum se fjala . Dhe nje fraze nga filmi 14 vjec dhender : Ligji ne doren e maliqit mund te jet kshu :respekt: , por mund te jet edhe :cek: kshu
 
Top