• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Nje fraze per nje anetar.

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Duke qene se kemi tema mjaft, nje foto per nje antar, dhurate per x anetar,mendimet per xy anetar
atehere pse te mos kemi dhe nje teme me ' nje fraze per nje anetar'
E thjeshte fare, merrni nje fjali te X shkrimtari, autori, filozofi,apo edhe dic anonime dhe pershkruaje me ate fraze.

Po e nis une , sapo pashe kete mu kujtua Yellow
"Une eren e shoh.
-Ashtu? Si?
-E shoh ne njerez. Per shembull, tek ty, tani. Ke nje stuhi brenda teje, edhe pse dukesh e qete."

-Pablo Neruda-.


Kurse kete per kitren
Luksi nuk më ka tërhequr asnjëherë. Unë pëlqej gjërat e thjeshta; librat, të qëndruarit vetëm ose me dikë që mund të më kuptojë.

Daphne du Maurier


Pra e kuptuat si funksionon? Me fjalet e dikujte tjeter, pershkruani anetarin ne imagjinaten tuaj..se si eshte ai
deshirat, situatat etj cf te deshironi

XoXo
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Bella

" Ah, lumturi... Me cilin tren të natës udhëton ?
E di që do të kalosh, por si gjithmonë do të jesh më shpejtësi e nuk do të ndalesh kurrë!"

| Lucio Dalla |

Nicktjeter

"E pyeten Aristotelin:" اfarë është shpresa??
"Dhe ai u përgjigj:
"ثndrra e një njeriu të zgjuar "'Elushe

''Ca njerez, me zemren e tyre qe kan, duket sikur i kan vjedhur debores ngjyren
''

 
Last edited:

Marla

Marla is back!
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

MONI

Ne u takuam përsëri,
Por që të dy kishim ndërruar!...
Gjithato vite me shpejtësi
na kanë shkuar pa kuptuar.
Kërkova zjarr në syte e tu
edhe në shpirtin tim të tharë.
Ah, posi mua edhe ty
kjo jet' e ndyrë na ka vrarë..

Michail Lermontov
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Ai që këshillon dikë në fshehtësi, vërtet e ka këshilluar, e ai që këshillon dikë në prani të të tjerëve, vetëm se e ka turpëruar
Atyre qe kritikojn, ska nevoj me permend emra
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Sa teme e mir nick


Soul


Ti thuash dikujt "Të besoj" është më mir se sa ti thuash "Të dua",sepse ti gjithmonë nuk mund të besosh dikë që do, por gjithmonë do të duash dikë që beson..!Princesha...

"Ndonjehere, te duhet te jesh larg njerezve qe ti do, por kjo nuk te ben ti duash ata me pak, ndonjehere i do ata edhe me shume."

|Nicholas Sparks|

Loost

]Njeriu që përulet përpara Zotit, qëndron në këmbë përpara çdo lloj rreziku
Anormalja...

Kur bota të kthen shpinën dhe personat që i quaje miq zhduken, ti rritesh duke mësuar që në fund të fundit çdonjëri duhet te mjaftohet me veten, në qoftë se do të mbijetoje.

|Charles Bukowski|
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Afernilla
kur perendia mendoi dicka perfekte dhe ai nuk e gjeti te krijoi ty....mfal por se mbaj mend me shum se kaq
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Zina
“Unë besoj në rozë. Unë besoj se të qeshurit është djegësi më i mirë i kalorive. Unë besoj në puthje, shumë puthje. Unë besoj në të qenit i fortë, deri sa gjithçka shkon mbrapsht. Unë besoj se vajzat e lumtura janë vajza të bukura. Unë besoj se e nesërmja është ditë e re dhe Unë besoj në mrekulli.”~Audrey Hepburn
 

bella

Anëtar i Nderuar
Vendndodhja
Aty ku nuk je ti!
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Endrra.

Non ti accorgi Diavolo, che tu sei bella come un Angelo?
Giacomo Leopardi

p.s ishte me mire keshtu origjinale :)

 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

KJo teme me pelqen vertet shume :D.. Go morena go :p

Momentalisht rastisa tek ky shkrim dhe vertet me kujtoi Cenin direkte :D

Një djalë pyeti të ëmën: "A do mundem vallë të gjej vajzën e duhur?"
Dhe e ëma ju përgjigj: "Mos u shqetëso për gjetjen e vajzës së duhur, por përqendrohu të bëhesh burri ideal."


NDersa kjo per Morenen, per nje arsye sh te thjeshte, mua me beri pervete qe me komentin e pare te saj:

E dua vetëm një grimcë nga shkëlqimi yt.
Vetëm pak nga magjia me te cilen të gjithë i bën për vete
.Albatros Rexhaj


Yellow Redhead

" Pushimi, natyra, librat, muzika dhe dashuria për të afërmin: ja përkufizimi im i lumturisë." Lev Tolstoj

Princesha-fjale mira

Një person që ka mendime të mira nuk mund të jetë kurrë i shëmtuar. ... nëse keni mendime të mira, ato do ta ndriçojnë fytyrën tuaj si rreze dielli, dhe ju gjithmonë do të dukeni të dashur.
Roald Dahl

Arfenilla

Sinqeriteti eshte dicka qe Engjelli nuk di ta shkruaj,Por Zoti di mjaft mire ta vlersoj.

Te tjeret me vone, kur te gjej dicka qe u shkon pershtat :)
 
Last edited:
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Per Nick tjeter... 800 dreqen se bajn me ty, e 900 dreqen nuk shtyhet pa ty lol
 

Yellow Redhead

angels walk among us
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Sa bukurNevertiti - A soft woman
is simply a wolf
caught in meditation. Pavana, Hindu Lord of the Winds

Anormalja - All you need in this life is ignorance and confidence, and then Success is sure. - Mark Twain

Souldmind - “The gods envy us. They envy us because we’re mortal, because any moment may be our last. Everything is more beautiful because we’re doomed. You will never be lovelier than you are now. We will never be here again.” - Homer

Delirium Mind - “I want to love you wildly. I don’t want words, but inarticulate cries, meaningless, from the bottom of my most primitive being, that flow from my belly like honey. A piercing joy, that leaves me empty, conquered, silenced.” -Anais Nin

Dying Poet - ...in that drunken place you would like to hand your heart to her and say touch it but then give it back.” ― Charles Bukowski

Didi - “Every day I discover
more and more
beautiful things.
It’s enough to drive one mad.
I have such a desire
to do everything,
my head is bursting with it.” - Claude Monet

Nicktjeter - "She would never change, but one day at the touch of a fingertip she would fall to dust."
— Simone de Beauvoir
 

princesha

Warrior Princess
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Mos e merrni për dobësi heshtjen time, se nëse unë flas, ju nuk do të mund ta përballoni. Elushe....

Arfe
Nëse rrezikon mund të humbasësh, nëse nuk rrezikon ke humbur gjithësesi-" Anthony D’Angelo"....

Soul...
Pesimisti gjen vështiresi në çdo rast, Optimisti gjen raste në çdo vështiresi.Curcill

Nick
Gjërat më të bukura nuk janë perfekte, janë speciale …Bob Marley

Ceni
E ndjeja stomakun te me lekundej si nje varke ne det me dallge. Isha keq fare, ndjehesha i padobishëm, me i trishtuar. Isha dashuruar me ate. Charles Bukovski
 

Nicktjeter

We're all gay with someone else's ass !
Titulli: Nje fraze per nje anetar.


Legally
Moda kalon, stili qendron -Coco Chanel

Kam nje fraze per Soulin edhe pse dua te gjej nje me te pershtatshme
Femijet te mesojne gjithmone 3 gjera. 1) Te jesh i lumtur pa motiv. 2) Te jesh gjithmone i zene me dicka e (3) te pretendosh
me me gjitha fuqite tuaja ate qe deshiron.
Paulo Coelho


Endrra
Bukuria femerore eshte nje arme me dy tehe,nga njera ane terheq vemendjen
nga ana tjeter eshte e veshtire ta mbash ate
Plutarco


Kila
Nese sbeso ne vetvete asnje sdo e beje per ty
Kobe BryantHajduti
Politika nuk eshte shkence, por art.O van. Bismark-

Aq per sonte :)
 

Yellow Redhead

angels walk among us
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Le Voyager - “I have crossed the seas, I have left cities behind me,
and I have followed the source of rivers towards their
source or plunged into forests, always making for other
cities. I have had women, I have fought with men ; and
I could never turn back any more than a record can spin
in reverse. And all that was leading me where ?
To this very moment...” - Jean Paul Sartre
 

Dying_Poet

Anëtar i Nderuar
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Monique

If you can force your heart and nerve and sinew
To serve your turn long after they are gone,
And so hold on when there is nothing in you
Except the Will which says to them: ‘Hold on!’

Rudiard Kipling "If..."
 

Dying_Poet

Anëtar i Nderuar
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

YellowReadhead

Life isn't about waiting for the storm to pass...It's about learning to dance in the rain.”

Vivian Greene
 

L0v3rM4n

VIP
Vendndodhja
It
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Endrra

Te shtunen u fejove
Te djelen u martove
- Te henen ne cerdhe femijet cove
Ne pune nuk u vonove
Pushke e kazme i more
- Koperativiste moj.

( Brigada e femrave burrel. populli)
 

Moonlight

Shine like a Moon!
Staf në FV.AL
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Lover

Beqir memolla ra deshmor
Se ishte trim e puntor


Shkeputur nga poeme per deshmorin/elektricist korcar
 

L0v3rM4n

VIP
Vendndodhja
It
Titulli: Nje fraze per nje anetar.

Monika

Zogu ma i mirë prej krejtve,
Zemër kushton shumë puna,
Dalloj shumë prej tjerave,
Unë i boj krejt veq se muna,
Para se me mu gju mu boy,
msoje mirë kush o kush o TUNA
Dalloj shumë prej tjerave,
Unë i boj krejt veq se muna ooo..

Ow sa bythen e mire shume mire pe dridh zemer shum mire per dridh

Dridhe: zemer pa pushu ti e din qka du ti e din qysh duhet per mu
Dridhe: Si Krem Karamel dridhe e sille e bane sa ma terr
djersitu zemer ma shume qaq shume sa mdon
Lodhe edhe baben se ma shume fiton
Qashtu qysh tkam msu e kem zakon
une ta du kon e ti ma dan kan Zbon
okej pe lajm qe zban ban ban veq une e di qe ban
ska sen qe na ndalon
'ahhhhh' mfal qe jam abnormal
ti knaqu mos u nal mos ngut kadaldal
te na sa park gjdo sen asht ne cakt
Femna vi raki e kallabllak
na krejt i bojna krejt shoqev ven ju gjajna
Dosta me miliona krejt bota asht e jonaTuna feat Ciljeta

 
Top