• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Një aktor serb propozohet për rolin e Adem Jasharit

Arfenilla

Themelues i ForumitRegjisori dhe skenaristi Luan Kryeizu, i cili është duke përgatitur filmin për Komandantin e Ushtrisë اlirimtare të Kosovës (UاK), Adem Jashari, thotë se është në përfundim të dorës së fundit të skenarit për filmin.
E derisa teksti ende nuk është përfunduar, për rolin e Adem Jasharit kanë ardhur disa propozime.

Në mesin e tyre edhe aktori serb Rade Serbedzija është shprehur i gatshëm që të luajë rolin e komandantit të UاK’së, ka treguar regjisori Kryeziu. Serbedzija është lidhur me regjisorin Kryeziu nëpërmjet aktorit Enver Petrovci.

Arsyeja ka qenë e çuditshme, duke thënë se ‘unë si serb e pranoj dhe e luaj rolin e Adem Jasharit, atëherë e gjithë bota do ta pranoj Adem Jasharin”, tregon Kryeziu, teksa tregon se e ka refuzuar këtë propozim.
t
Për rolin e Adem Jasharit do të mbahet një audicion gjatë këtij viti.

Rade Serbedzija është aktor serb i lindur në Kroaci. Ai ka luajtur në disa filma të hollivudit, përfshirë filmin “Eyes Wide Shut” të regjisorit amerikan Stanley Kubric
Expres
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
une nuk shikoj ndonne gje te keqe nese do ja kishte dhene ate rol... mjafton te jet i afte dhe te reflektonte personazhin...
ne mos gaboj edhe rolin e skenderbeut e ka ber nje turk...
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
une nuk shikoj ndonne gje te keqe nese do ja kishte dhene ate rol... mjafton te jet i afte dhe te reflektonte personazhin...
ne mos gaboj edhe rolin e skenderbeut e ka ber nje turk...

eshte akoma freskete lufta prandaj..
skenderbeun e ka lujt nje rus.
 

jana80

Super Moderator
Staf në FV.AL
po nese nje serb me kenaqesi voshet ne imazhin e nje shqiptari a nuk eshte nje fitore kjo?
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Vendndodhja
Pertej Horizontit
Mire qe se paska pranuar regjizori.
Me duket absurditet ta luaj rolin e ti nje Serb.
Megjithe respektin per boten e artit dhe te artistave.
 

Passion

Antarë i Respektuar
Absurde ta diskutosh,e jo me te pranohet qe rolin e atij gjigandi ku u flijua vete e familje ta beje dikush qe ka shume gjasa shkreptima drejt atyre ka qene ai,vellai,i afermi,dhendrri,miqesia,krushqia.

Kundrejt nje pagese vjen e Slavoj Zizek rolin e tij,edhe e mbyll deren e dijes per aq kohe.

Arti nuk perben ate e te shkulurit dinjitet.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
edhe une mendoj:

nese ska pas nga Kosova te gjejn Aktor shqiptar, do te mundeshin nga Shqiperia ta gjenin... apo Presheva, apo Maqedonia etj......


Pra: Ska qene e nevojshme rolin e Adem Jasharit ta marr nje serb fare.
 

ricky_ch

******
Aktrimi është aktrim, nuk do të quhej ashtu s'ikur mos të ishte ashtu! Hehe. Profesionizëm.
Po aktrimi bëhet për para more, dhe për shumë të tillë është me rëndësi xhepi,
e jo çfarë dhe kend luan. Po i kërkove, edhe lakuriq xhvishen more,
u han palla për moral. Arësyetimi: kështu e ka profesionalizmi!
Pra, nuk është çudi për një aktor të pranojë role ndër edhe më ekstremet..., Ai
mbush xhepat, derisa idetë dhe mendimet e tij i mban për vete.

Sidoqoftë, ne nuk mbushemi mend kurrën e kurrës...
 

Zana1

Braveheart
Nuk kane lidhje njera me tjetren .... Rendesi ka te jete i zoti ai qe e luan e ti pershtatet sa me shume ne rol ... rraca apo ngjyra nuk kane rendesi ne k'te rast ..
 

KAON

Anëtar Aktiv
Le ta ndjej edhe sikur per pak kohe,,ndjenjen sublime te nje njeriu qe lufton per liri!
 

ZoteriaJuaj

Anëtar i Nderuar
Nuk kane lidhje njera me tjetren .... Rendesi ka te jete i zoti ai qe e luan e ti pershtatet sa me shume ne rol ... rraca apo ngjyra nuk kane rendesi ne k'te rast .
Si nuk ka rendesi :D

Ademi Jashari kinez apo zezak, apo indan (me pik ne ball a me pende koke) lol lol
 

Zana1

Braveheart
Si nuk ka rendesi :D

Ademi Jashari kinez apo zezak, apo indan (me pik ne ball a me pende koke) lol lol

E sipas teje te bardhet nuk kane luajtur filma me rol indian apo zezaket filma me rol te bardhe ? looool

Nese nje kinez lindet e rritet ne Albania , ai i thote vetes se tij Shqiptar... kshuqe thelle e thelle neser perdor llogjiken , nuk ka rendesi rraca apo ngjyra : )
 

Fly

Larguar
E sipas teje te bardhet nuk kane luajtur filma me rol indian apo zezaket filma me rol te bardhe ? looool

Nese nje kinez lindet e rritet ne Albania , ai i thote vetes se tij Shqiptar... kshuqe thelle e thelle neser perdor llogjiken , nuk ka rendesi rraca apo ngjyra : )
Jo filma qe i perkasin historise,
Psh Hitlerin, Stalinin etj si ka luajtur asnje zezak dhe kur i luajn nuk marin vlersime te mira jo per shkak se jane aktor te mire por per shkak se kerkojne ti peraferohen me teper figures.

Po ne kete rast qe te dy jane te bardhe eshte me teper ceshtje nacionaliteti, kush e ndjen me shume e kush me pak, kush keshtu e kush ashtu,

Ku e ben plazhin meqe ra fjala? Se keto rreshtat lart kot i shkruajta sa per te dal ne teme :D
 

Zana1

Braveheart
Jo filma qe i perkasin historise,
Psh Hitlerin, Stalinin etj si ka luajtur asnje zezak dhe kur i luajn nuk marin vlersime te mira jo per shkak se jane aktor te mire por per shkak se kerkojne ti peraferohen me teper figures.

Po ne kete rast qe te dy jane te bardhe eshte me teper ceshtje nacionaliteti, kush e ndjen me shume e kush me pak, kush keshtu e kush ashtu,

Ku e ben plazhin meqe ra fjala? Se keto rreshtat lart kot i shkruajta sa per te dal ne teme :D


Ps... Larg shume larg :topi:
 
Last edited:

ZoteriaJuaj

Anëtar i Nderuar
E sipas teje te bardhet nuk kane luajtur filma me rol indian apo zezaket filma me rol te bardhe ? looool

Nese nje kinez lindet e rritet ne Albania , ai i thote vetes se tij Shqiptar... kshuqe thelle e thelle neser perdor llogjiken , nuk ka rendesi rraca apo ngjyra : )
Nese nje kinez lind e rritet ne Europe prape kinez mbetet
 

Zana1

Braveheart
Nese nje kinez lind e rritet ne Europe prape kinez mbetet
E une po them qe ky fakt nuk e ndalon nje aktor te zotin,qe te luaje nje rol filmi shqiptar & so on & on. E njenta gje edhe me k’te aktorin serb.

Qe mos te komplikohesh me tej lool
 

WxP

Antarë i Respektuar
Vendndodhja
FV.AL
Nuk ka as i gje te keqe eshte e qarte qellimi: Jo vetem Shqiptaret por edhe Serbet duhet solidarizohen edhe miqsohen me Kosoven e pavarur ! SERB apo SHQIPTAR Adem Jashari eshte i pa zevendesueshem Duhet marre Titullin me te lart te kombit.
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

Nuk duam asnjeher solidarizim me serbet... derisa ta paguajn borgjin e tyre....... <-> te verteten per ta then me shkurt, eshte kjo.


 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<

edhe Adem Jasharin sikur te mund ta pyesnim: A ben ta luaj rolin nje serb?


Ai do pergjigjej: A ska burra shqiptar ta luajn rolin tim, vetem nje bir i armikut?
 
Top