• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Nga hapësira yjore, fotoja e parë e një planeti jashtë sistemit diellor

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Nga hapësira yjore, fotoja e parë e një planeti jashtë sistemit diellor
Astronomët i kanë bërë fotografitë e para një planeti jashtë sistemit diellor.Planet
javascript:killImage()
[FONT=Verdana, Arial][/FONT]
i përshkruhet si planeti me gaz me një madhësi tre herë më të madhe se Jupiteri dhe ka unazat si Saturni . Në fotot e marra nga dy grupe të ndryshme astronomësh planeti i ri duket tepër i vogël, si një pikë e mjegullt. Imazhi i pari, ai që do të mbetet në libra, është i planetit “Fomalhaut b” i marrw falë teleskopit Hubble të Nasës. BalkanWeb

[FONT=Verdana, Arial][/FONT]

[FONT=Verdana, Arial][/FONT]
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Planeti jashta sistemit diellor
Astronomët i kanë bërë fotografitë e para një planeti jashtë sistemit diellor.

Planeti përshkruhet si planeti me gaz dhe është më i madh se Jupiteri. Në fotot e marra nga dy grupe të ndryshme astronomësh planeti i ri duket tepër i vogël, si një pikë e mjegullt.

Marrë nga Telegrafi
 

Cyber_Spartacus

Homo Homini Lupus
Wooooow ............
 

Tema te Ngjashme

Top