• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Nëse pini cigare, duhet të konsumoni patjetër hudhër .

PiNkY

Anëtar i Nderuar
Një studim i kryer nga shkencëtarët kinezë konkludoi se të rriturit që konsumonin rregullisht hudhër e reduktuan rrezikun e kancerit.


Nëse pini rregullisht cigare, duhet të konsumoni të paktën dy herë në javë hudhër. Një studim i kryer nga shkencëtarët kinezë konkludoi se të rriturit që konsumonin rregullisht hudhër e reduktuan rrezikun e kancerit të mushkërive me 44 për qind.

Ata arritën në përfundimin se tek duhanpirësit, rreziku reduktohej me 30 për qind. Duhani shihet si shkaktari kryesor i kancerit. Mjekët bëjnë përgjegjës cigaret për 80 për qind të rasteve të të prekurve, ndërsa sipas statistikave, një në 10 pacientë me kancer të mushkërive arrin të mbijetojë më shumë se pesë vjet pas diagnostikimit.

Vlerat e hudhrës janë njohur që në antikitet. Ajo është përdorur për kurimin e një sërë sëmundjesh, ndërsa studime të viteve të fundit kanë treguar se hudhra ndikon pozitivisht te disa sëmundje të mushkërive dhe parandalon kancerin e zorrëve ./inkub.al/
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Nëse pini cigare, duhet të konsumoni patjetër hudhër .

Kush do hudhra? Kam mbjellur nje siperfaqe te konsiderueshme?
 

KENT

Anëtar i ri
Pe: Nëse pini cigare, duhet të konsumoni patjetër hudhër .

Me pire cigare dhe me hong hudhra te vjen era nga goja parfum "ARMANI"
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Nëse pini cigare, duhet të konsumoni patjetër hudhër .

Kjo qenka parajsa ne toke, pervec aromes cigares, mungonte e ajo e hudhres? lol
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Titulli: Nëse pini cigare, duhet të konsumoni patjetër hudhër .

hudhra fakt se eshte e shendetshme, po se duroj dot aromen se mban
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Nëse pini cigare, duhet të konsumoni patjetër hudhër .

Keta po qe e kane ne terezi. Duke shtuar dhe hudhren ben nje lemsh ererash.

Sa gje e shpifur! Sme pelqen as njera ere as tjetra
 

sweetzzinna

Dum spiro, spero くる
Titulli: Nëse pini cigare, duhet të konsumoni patjetër hudhër .

Keta po qe e kane ne terezi. Duke shtuar dhe hudhren ben nje lemsh ererash.

Sa gje e shpifur! Sme pelqen as njera ere as tjetra
Ne kombinim njera me tjetren, jane nje arome e vecant, sa qe te vjen ta hash persegjialli njeriun qe ke prane lol


ps: se mos kompensoj dot udhra tere demin qe ben duhani......
 

MasteR

I'm offline
Titulli: Nëse pini cigare, duhet të konsumoni patjetër hudhër .

Dhe hudhren kemi mangut lol
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Nëse pini cigare, duhet të konsumoni patjetër hudhër .

eshte e vertete qe hudhra eshte shume e shendetshme dhe kombinimi i tyre ka efekt pozitiv tek duhanpiresit, sa per eren e hudhres mundesh ta hash ne oret e vona kur je ne shpi, ose mund ta marresh ne menyra te tjera pra pluhur, kokrra etj etj


Nuk po llogjikoni thelbin e rendesise, por halli tek aroma ..... mjafton te lash dhembet dhe gojen rregullisht, njerez jemi:)
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Nëse pini cigare, duhet të konsumoni patjetër hudhër .

Hudhra, perkunder aromes se keqe, ka efekt shume te mire ne shendetin e atij qe i konsumon. Pasi te hani hudhra merrni nje camcakiz dhe aroma e hudhres do te zhduket....
 

Didi

C'est la vie.
Titulli: Nëse pini cigare, duhet të konsumoni patjetër hudhër .

eshte e vertete qe hudhra eshte shume e shendetshme dhe kombinimi i tyre ka efekt pozitiv tek duhanpiresit, sa per eren e hudhres mundesh ta hash ne oret e vona kur je ne shpi, ose mund ta marresh ne menyra te tjera pra pluhur, kokrra etj etj


Nuk po llogjikoni thelbin e rendesise, por halli tek aroma ..... mjafton te lash dhembet dhe gojen rregullisht, njerez jemi:)


Jam dakord kur thua mjafton te lahen dhembet rregullisht por hudhra dhe kur e ha me ushqime ose
me thelpinje nuk i iken era laje sa te duash gojen perderisa stomaku e nxjere lart eren e saj.

Keshtu si dhe duhani laje sa te duash gojen prpa era duhan do vij.
 

Zana1

Braveheart
Titulli: Nëse pini cigare, duhet të konsumoni patjetër hudhër .

per duhanin jam dakort dhe kjo per faktin qe e pin rregullisht, ama hudhra iken era pas 1 fare kohe ..... alternative e mire eshte ta hash ne darke kur je ne shpi, kshuqe s'te vjen ere te nesermen :)
 
Top