• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Nëse një mashkull sillet në këtë mënyrë, mos kini dyshime: ai nuk do t’ju dojë kurrë

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Një mashkull që heziton të jap dashuri, i cili shpik justifikime, i cili ju kërkon kohë, nuk mund t’ju dojë kurrë ashtu si meritoni dhe dëshironi. Dashuria është ajo që nuk shkakton dyshime, nuk kërkon ngurrim, që tregohet në çdo mënyrë dhe në çdo kohë.

Nëse jetoni në një marrëdhënie që ju kërkon të hiqni dorë nga parimet tuaja, e cila mbyt dëshirat dhe dinjitetin tuaj, ju nuk po jetoni një dashuri të vërtetë, nuk është marrëdhënia që meritoni.

Dashuria nuk kërkohet, nuk mund t’i nënshtroheni, nuk është sakrificë, nuk duhet t’ju bëjë të varur nga nevojat dhe disponimi i tjetrit. Sepse nuk ka lidhje me dashurinë ose është një dashuri e sëmurë. Lumturia juaj nuk mund të varet vetëm nga një njeri, duhet të kuptoni dëshirat tuaja, ëndrrat dhe respektin për veten tuaj. Dashuria nuk është jeta, ajo është vetëm një pjesë e saj.

Një person që nuk e njeh vlerën tënde, nuk të do. Ata që ju duan ju mbështesin në momentet e dobëta, ju ndihmojnë të bëheni më të fortë, por mos përdorni dobësitë tuaja. Dashuria e vërtetë është e balancuar, jep dhe merr. Dashuria duhet të jetë e bukur, duhet të jetë reciproke, duhet të japë respekt. Ju nuk mund të jepni besnikëri dhe të merrni mashtrim, nuk mund të kuptoni, por të mos kuptoheni, nuk mund t’i jepni “10” për të marrë “2”… Dashuria duhet të jetë e drejtë.

Nëse jeni duke përjetuar gjithë këtë, ju nuk duhet ta lejoni më atë. Më mirë të largohesh, më mirë të vuash vetëm se të vuash në një marrëdhënie, pasi në një farë mënyre, vetëm jeni gjithsesi. Një mashkull duhet t’iu meritojë ju ose ai kurrë nuk do t’ju bëjë të lumtur. Një marrëdhënie me një mashkull egoist ju bën të frustruar, ju bën të trishtuar, ajo mund t’ju vras nga brenda.


Revista Psikologji
 
Një mashkull që heziton të jap dashuri, i cili shpik justifikime, i cili ju kërkon kohë, nuk mund t’ju dojë kurrë ashtu si meritoni dhe dëshironi. Dashuria është ajo që nuk shkakton dyshime, nuk kërkon ngurrim, që tregohet në çdo mënyrë dhe në çdo kohë.

Nëse jetoni në një marrëdhënie që ju kërkon të hiqni dorë nga parimet tuaja, e cila mbyt dëshirat dhe dinjitetin tuaj, ju nuk po jetoni një dashuri të vërtetë, nuk është marrëdhënia që meritoni.

Dashuria nuk kërkohet, nuk mund t’i nënshtroheni, nuk është sakrificë, nuk duhet t’ju bëjë të varur nga nevojat dhe disponimi i tjetrit. Sepse nuk ka lidhje me dashurinë ose është një dashuri e sëmurë. Lumturia juaj nuk mund të varet vetëm nga një njeri, duhet të kuptoni dëshirat tuaja, ëndrrat dhe respektin për veten tuaj. Dashuria nuk është jeta, ajo është vetëm një pjesë e saj.

Një person që nuk e njeh vlerën tënde, nuk të do. Ata që ju duan ju mbështesin në momentet e dobëta, ju ndihmojnë të bëheni më të fortë, por mos përdorni dobësitë tuaja. Dashuria e vërtetë është e balancuar, jep dhe merr. Dashuria duhet të jetë e bukur, duhet të jetë reciproke, duhet të japë respekt. Ju nuk mund të jepni besnikëri dhe të merrni mashtrim, nuk mund të kuptoni, por të mos kuptoheni, nuk mund t’i jepni “10” për të marrë “2”… Dashuria duhet të jetë e drejtë.

Nëse jeni duke përjetuar gjithë këtë, ju nuk duhet ta lejoni më atë. Më mirë të largohesh, më mirë të vuash vetëm se të vuash në një marrëdhënie, pasi në një farë mënyre, vetëm jeni gjithsesi. Një mashkull duhet t’iu meritojë ju ose ai kurrë nuk do t’ju bëjë të lumtur. Një marrëdhënie me një mashkull egoist ju bën të frustruar, ju bën të trishtuar, ajo mund t’ju vras nga brenda.


Revista Psikologji
Po shyqyr qe e kuptove me ne fund.
Jaaaaaaaaaa jaaaaaaaaa ja ku jam
 

Vinjol

Antarë i Respektuar
Vendndodhja
Fier
Një mashkull që heziton të jap dashuri, i cili shpik justifikime, i cili ju kërkon kohë, nuk mund t’ju dojë kurrë ashtu si meritoni dhe dëshironi. Dashuria është ajo që nuk shkakton dyshime, nuk kërkon ngurrim, që tregohet në çdo mënyrë dhe në çdo kohë.

Nëse jetoni në një marrëdhënie që ju kërkon të hiqni dorë nga parimet tuaja, e cila mbyt dëshirat dhe dinjitetin tuaj, ju nuk po jetoni një dashuri të vërtetë, nuk është marrëdhënia që meritoni.

Dashuria nuk kërkohet, nuk mund t’i nënshtroheni, nuk është sakrificë, nuk duhet t’ju bëjë të varur nga nevojat dhe disponimi i tjetrit. Sepse nuk ka lidhje me dashurinë ose është një dashuri e sëmurë. Lumturia juaj nuk mund të varet vetëm nga një njeri, duhet të kuptoni dëshirat tuaja, ëndrrat dhe respektin për veten tuaj. Dashuria nuk është jeta, ajo është vetëm një pjesë e saj.

Një person që nuk e njeh vlerën tënde, nuk të do. Ata që ju duan ju mbështesin në momentet e dobëta, ju ndihmojnë të bëheni më të fortë, por mos përdorni dobësitë tuaja. Dashuria e vërtetë është e balancuar, jep dhe merr. Dashuria duhet të jetë e bukur, duhet të jetë reciproke, duhet të japë respekt. Ju nuk mund të jepni besnikëri dhe të merrni mashtrim, nuk mund të kuptoni, por të mos kuptoheni, nuk mund t’i jepni “10” për të marrë “2”… Dashuria duhet të jetë e drejtë.

Nëse jeni duke përjetuar gjithë këtë, ju nuk duhet ta lejoni më atë. Më mirë të largohesh, më mirë të vuash vetëm se të vuash në një marrëdhënie, pasi në një farë mënyre, vetëm jeni gjithsesi. Një mashkull duhet t’iu meritojë ju ose ai kurrë nuk do t’ju bëjë të lumtur. Një marrëdhënie me një mashkull egoist ju bën të frustruar, ju bën të trishtuar, ajo mund t’ju vras nga brenda.


Revista Psikologji
Po Femrat skane faj i besojne te shkretat i besojne cit teto ollga
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Nese nuk ka reciprocitet ne nje lidhje..ajo do deshtoi heret a von..fakt,se eshte e dhimbshme per palen se ka leju veten te keten ndjenja ne ate lidhje..por me kohe do e kuptoi se plaga e vogel kurohet me shpejt..
 

elle

Chill
Vendndodhja
Sun
Nuk mbahet njeri me zor dihet ajo.
Po deshi mir po sdeshi next...yhyy plenty of fish in the sea
 

Vvetoni

Larguar
Mosha
29
Përgjigje stereotipe. Lexoje se e mirëpresim mendimin tënd.
Shih keta artikuj kur ndajne ate nga ajo, bejne dike fajtor ne nje lidhje mua me duken palidhje. Pergjegjesine per te mbajtur te gjalle nje lidhje e kane te dy, e dashnia nuk e do me zor, dashnia o dashni.
 

Desa

Temet nosce
Staf në FV.AL
Vendndodhja
Danimarkë
Shih keta artikuj kur ndajne ate nga ajo, bejne dike fajtor ne nje lidhje mua me duken palidhje. Pergjegjesine per te mbajtur te gjalle nje lidhje e kane te dy, e dashnia nuk e do me zor, dashnia o dashni.
Falemnderës për përgjigjen.
Ke të drejtë se është prekur sipërfaqja pa shembuj konkret.
Pikërisht kjo e bën temë të mirë për diskutim.
Unë e mbështes atë që the se “duhen dy për tango”
 

Vvetoni

Larguar
Mosha
29
Falemnderës për përgjigjen.
Ke të drejtë se është prekur sipërfaqja pa shembuj konkret.
Pikërisht kjo e bën temë të mirë për diskutim.
Unë e mbështes atë që the se “duhen dy për tango”
Nuk duhet me qene nese nje mashkull, duhet me qene nese dikush nga partneri sillet keshtu. Çdo gje besoj qe permendet ne kete artikull vlen edhe per femrat, po aq sa meshkujt.
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Nuk eshte ceshtje aq e lehte sa per ta mberthyer me tre katwr rreshta. Dashurite dhe te jetuarit ne cift eshte ceshtje pak me komplekse. Kujtoje se te jetosh ne dashuri si fillim dhe pastaj te jetosh ne cift jane dy gjera te ndryshme. Deri sa je ne dashuri nuk arrine ta kuptosh plotesisht ngase nuk je all inkluzive me te dhe shume gjera nuk arrine ti thithesh. Kur jeton ne cift eshte pak me e kompleksuar ngase fillon dal ngadal te ngopesh. Shef dhe gjera negative dhe vese tjera te cilat thuajse kemi te gjithe. Pra fillon e shef dhe te meta. Pastaj nuk duhet te presesh, asnjehere, qe dashurine te dy partneret ta ushqejne kshu ne menyre te barabart. Shikuar thelle thelle gjithmone njeri bene me shume per dashurine. A ja vlen? Gjithsesi se ja vlene. Jo rralle ne cift duhesh te mesohesh e e me ndonje gje qe ste pelqen. Askush se ka jeten vaj. Pra eshte si ceshtja e ushqimit. Nuk duhet te ngopesh menjehere. Duhet te ndryshosh. Duhet te luftosh per ta mbajtur. A luftojne te dy? Nuk ka ndonje ndarje kshu si me thike. Them se njeri gjithmon munde te jete pak.me i demtuar.
 

Vvetoni

Larguar
Mosha
29
Një femër që heziton të jap dashuri, e cila shpik justifikime, e cila ju kërkon kohë, nuk mund t’ju dojë kurrë ashtu si meritoni dhe dëshironi. Dashuria është ajo që nuk shkakton dyshime, nuk kërkon ngurrim, që tregohet në çdo mënyrë dhe në çdo kohë.
 

Desa

Temet nosce
Staf në FV.AL
Vendndodhja
Danimarkë
Mendoj se secili nga ne kemi të drejtë në perceptim. Megjithatë ka të drejtë @Vvetoni që shpalos anën tjetër të medaljes. Sepse, femra sot gëzon liri të gjithanshme dhe me këtë ritet edhe përgjegjësia.
Mendoj gjithashtu se ka dallim të madh për femrat e cilës gjeneratë flitet në artikullin më lartë.
 
Top