• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Nervi i protestave nuk ka vdekur….!

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Nga Ilir اUMANI


like.jpg

Kjo është një foto frymëzuese për çdo shqiptar të ndershëm, për çdo shpirt që është i lirë dhe i dashuron hapësirat e Lirisë….

ثshtë një foto fantastike shumë kuptimplotë për të gjithë skeptikët, servilët dhe cinikët, robëruesit e pushtetit dhe militantët e verbër partiakë, që mendojnë se protesta e studentëve do të shuhej dhe do të shpërbëhej!

Në fakt, nervi i protestës nuk ka vdekur dhe nuk do të vdes kurrë, asnjëherë… Përkundrazi!

Rinia jonë, e bukura, e mençura, e guximshmja, largëpamësja, novatorja e ditëve të reja dhe e kohëve moderne, e pastra dhe e dëlira si vetë ajo, janë edhe këta studentë të mrekullueshëm, të cilët, janë pararoja e ndërgjegjes dhe e vetëdijes tonë kombëtare.

Rinia studentore, në emër të vuajtjeve e dhimbjeve proverbiale të prindërve të tyre, të një populli të nëpërkëmbur, i abuzuar dhe i shpërdoruar prej të gjitha keqqeverisjeve të ç’farëdolloj ngjyre, sot, i ka “braktisur” leksionet në auditore në emër të një misioni edhe më të madh e fisnik: për ti dhënë një leksion të vërtetë qytetarie të gjithë shqiptarëve që e duan me mëndje dhe me zemër këtë vend.


Për një Shqipëri që të bëhet e jetueshme për të gjithë, dhe jo një parajsë fiskale në një xhungël e tokë e djegur nga krimi dhe korrupsioni vetëm për një kastë sundimtarësh e oligarkësh të pashpirt, të babëzitur e pa integritet, të cilët për afro 3 dekada e mbajnë peng këtë vend që natyra aq bujarisht i ka dhuruar gjithçka, që nga klima e butë dhe me shumë diell, deri tek pasuritë e tokës dhe nëntokës, tek resurset e pafundme ujore e nënujore, lumenj, liqene e dete, e gjithçka që Zoti ka Bekuar për një vend si ky i yni.

Sot, jo vetëm studentët, por të gjithë ata që e ndjejnë veten se janë shqiptarë e patriotë të vërtetë duhet të bashkohen pa asnjë kompromis kundër të keqes, dhe të brohorasin të vendosur e me shpirt, përtej rreshtave, mikrofonave dhe foltoreve partiake me thirrjen: #SotJamStudent! #SotJamShqiptar!

(gazeta-Shqip.com)
 

Zana1

Braveheart
Studente idiote , epo te mbahesh per student e te jesh kaq budalla... hello Injorance , e ardhmja .
 
Top