• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Nëntë situata që nxisin tradhtinë

Ylli-1

Etnoshqiptar
Publikuar: 5:05 / 26.02.2014Pse njerëzit nuk ndahen nga njëri-tjetri sapo shohin një person interesant, pa filluar të tradhtojnë? A është e natyrshme që të ketë tundim, apo është tundimi një shenjë, që marrëdhënia po humbet zjarrin e saj? اfarë arsye do të kishit ju për të shtuar në këtë listë, nëse nuk pajtoheni me këto 9 arsyet që përmenden?

Nëse keni tradhtuar ndonjëherë, pse e keni bërë? Mund të falni një tradhtar? Nëse jeni duke u interesuar për një person i cili është në një marrëdhënie të përkushtuar, a ju bën kjo një tradhtar?

Ja disa situata kur njerëzit mund të tradhtojnë:

1. Mërzitja
Kjo është arsyeja më e zakonshme që njerëzit tradhtojnë. ثshtë e vështirë të mbash një marrëdhënie të mërzitshme për një kohë të gjatë. Gjërat fillojnë e zmadhohen dhe pastaj arrin një pikë kur të dy e kuptojnë se kjo është jeta e vërtetë. Kur dikush tjetër ju përmbush eksitimin, një marrëdhënie e re mund të fillojë.

2. Varësia
Në shikim të parë, tradhtia duket si sjellje e pavarur. Kjo mund të interpretohet kështu: jeni duke bërë atë që doni, kur të doni. Por tradhtia është një sjellje e varur. Një tradhtar është i varur, sepse ata nuk janë aq të fortë sa të prishin marrëdhënien me partnerin e tyre të rëndësishëm, në mënyrë që të largohen me tjetrin.

3. Konfuzioni
Ndonjëherë jeta ose një situatë e veçantë mund të lëkundë karakterin tuaj. Kur ndodh stuhia e përsosur e konfuzionit në kokën tuaj, mund të bëni gabime.

4. Sepse ju lejojnë
Disa mendojnë se nëse do të tradhtoheshin, do të ndaheshin menjëherë. Të falësh një tradhtar, është njësoj si të bësh marrëveshje me të për të ndodhur përsëri, duke filluar një rreth vicioz. Personi i tradhtuar mund të humbasë respektin duke lejuar që ta bëjë përsëri.

5. Trajtimi
Nëse dikush është keqtrajtuar, atëherë instinkti i tij i parë është të largohet prej tij ose prej saj. Por nganjëherë kjo nuk është kaq e thjeshtë, ndoshta ju keni për të rritur fëmijët së bashku. Nëse ju ndjeheni të bllokuar në një marrëdhënie të keqe, është e natyrshme që do të hidheshit në krahët e hapura të një personi që ju trajton mirë.

6. Hakmarrja
Kjo është fare e thjeshtë: një sy për një sy. E tradhton, nëse të tradhton. Nëse vazhdimisht ju lëndon apo abuzon me ju në një farë mënyre, ju bëni të njëjtën gjë për të marrë hak.

7. Konfirmimi i atraktivitetit
Ndonjëherë kur ju keni kohë në një marrëdhënie të gjatë, ose nëse partneri ju konsideron të zakonshëm, filloni të pyesni veten nëse jeni ende tërheqës. Ndoshta, sepse jeni ndjerë më tërheqës kur ishit vetëm. Keni dëshmuar se një person i ri mund të jetë tërhequr nga ju.

8. Trilli
Disa njerëz vetëm kënaqen kur tradhtojnë: vrapojnë në fshehtësi, duke rrezikuar, duke u kapur, duke krijuar konspiracione, si dhe duke krijuar momente emocionuese.

9. E konsiderojnë më shumë një romancë sesa tradhti
Ju mund të keni kufijtë tuaj, por a përputhen me ato të partnerit? Për disa kufijtë e tradhtisë shkojnë mjaft larg, aq sa duket sikur nuk do t’i shohësh dot kurrë. /Telegrafi/
 
Titulli: Nëntë situata që nxisin tradhtinë

Kur dashuria mbaron per partnerin...jam i mendimit tja thuash..... pse jo ne diten e shen valentinit? :)
Duhet jetuar cdo dite ne kete toke....
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Nëntë situata që nxisin tradhtinë

Kur dashuria mbaron per partnerin...jam i mendimit tja thuash..... pse jo ne diten e shen valentinit? :)
Duhet jetuar cdo dite ne kete toke....
Pajtohem me ty Lover...mirepo ka nje problem aty, nese cifti ka femije...atehere deshen apo s'deshen kane nje obligim te larte moral qe ata femije ti kursejne nga traumat...ne te kunderten aty ku mungon dashuria, mungon harmonia, mungon qetesia...zgjidhja eshte...trathetia...alias ndarja...
 

MasteR

I'm offline
Titulli: Nëntë situata që nxisin tradhtinë

Gjithcka pas kraheve eshte shume e ulet
 
Titulli: Nëntë situata që nxisin tradhtinë

@Master..behet fjale per Ngritje lol
se per Ulje nuk tradheton njeri jo


ps: o Ylli kush po pyet me sot mer shok, e kan me nxitim punen e dashuris njerzit
pastaj eshte e drejta gjthkujt te vej me ke te doje dhe si te doje, pse te rrish me dike kur nuk e do?
ndahu..edhe jeto me dike qe te do,dhe e do..kaq :)
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Nëntë situata që nxisin tradhtinë

@Master..behet fjale per Ngritje lol
se per Ulje nuk tradheton njeri jo


ps: o Ylli kush po pyet me sot mer shok, e kan me nxitim punen e dashuris njerzit
pastaj eshte e drejta gjthkujt te vej me ke te doje dhe si te doje, pse te rrish me dike kur nuk e do?
ndahu..edhe jeto me dike qe te do,dhe e do..kaq :)
Nuk jam kunder kesaj jo, vecse e ceka per ciftet qe kane dhe femije,,,c'faj kane te mjeret te jetojne pa njerin prind...
 

DeliriumMind

Antarë i Respektuar
Titulli: Nëntë situata që nxisin tradhtinë

Motivet mund te jen pafund... edhe thjesht nje mix pakenaqesi mos respekt dhe xhelozi.
Te them qe sme ka ndodhur do te genjeja sepse njerez jemi dhe mund te gabojme por nuk e kam vazhduar me tej raportin e vjeter sepse nese ndjej dicka per dike tjeter, do te thot qe ajo cfare kishim ka marre fund.
Kjo sepse skam per siper femije... me to natyrisht qe letrat ne tavoline ndrryshojne.
Dua te theksoj dicka te rendesishme: smartohet robi me te parin qe shkon ne shtrrat pa e njohur mir... sepse eshte si me u hedh nga nje shkemb.
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Nëntë situata që nxisin tradhtinë

DM tani vetvetiu shtrohet pyetja: Me sa partnere duhet te shkojme ne shtrat qe ti ikim shkembinjeve?
 

Marla

VIP
Titulli: Nëntë situata që nxisin tradhtinë

Ti Ylli e paske merak te madh tradhtine flirtin :p
 

DeliriumMind

Antarë i Respektuar
Titulli: Nëntë situata që nxisin tradhtinë

DM tani vetvetiu shtrohet pyetja: Me sa partnere duhet te shkojme ne shtrat qe ti ikim shkembinjeve?
Pyetja me e sakt eshte : sa i njohim keto partnere
se numri mund te shkoj nga 1 deri ne infinit nese skemi interes me i njohur
 

DeliriumMind

Antarë i Respektuar
Titulli: Nëntë situata që nxisin tradhtinë

Ti Ylli e paske merak te madh tradhtine flirtin :p
Ka te drejt mi... nuk e shef si jan bo kto femrat e sotcme... te hidhen me dhune persiper dhe nuk i thu dot jo...

ja qaj hallin lol
 

Marla

VIP
Titulli: Nëntë situata që nxisin tradhtinë

Kur mashkulli eshte i ndershem dhe nje femer super sexy ti dale nudo para thote JO ik se sdu se kam shpirtin tim une :p ... gjasme dmth se ne enderr mund te ndodhe kjo hahaha
 
Titulli: Nëntë situata që nxisin tradhtinë

Po po flisni ju, me kujtohet ne 97''ten nje komshiu im boksier e kishte gjet belaja me njonen
do ti qe kjo me nje shoqe i ben nje prit me arem ketij? e futen me dhune ne makine...
kushedi ca i kan punu lol
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Nëntë situata që nxisin tradhtinë

Marla: Po nese ndodhe e kunderta dhe nje femre i del nje super seksi mashkull perpara...do te thote ik se kam une shpirtin tim? Dyshoj!

Sa per a e kam ajo jo trathetine merak, se pari duhet te me njohesh, pastaj te me gjykosh


DM: Edhe nuk eshte qe nuk jane bere femrat te poshtra dhe te hudhen me dhune dhe pastaj nese thua JO te lajmerojne per keqtrajtim seksual....apo jo?
 

DeliriumMind

Antarë i Respektuar
Titulli: Nëntë situata që nxisin tradhtinë

Po po flisni ju, me kujtohet ne 97''ten nje komshiu im boksier e kishte gjet belaja me njonen
do ti qe kjo me nje shoqe i ben nje prit me arem ketij? e futen me dhune ne makine...
kushedi ca i kan punu lol

aiiiiiiiiiii po ti nuk e shajte komshiun pse ste ftoj ? XD
 

Marla

VIP
Titulli: Nëntë situata që nxisin tradhtinë

Po po flisni ju, me kujtohet ne 97''ten nje komshiu im boksier e kishte gjet belaja me njonen
do ti qe kjo me nje shoqe i ben nje prit me arem ketij? e futen me dhune ne makine...
kushedi ca i kan punu lol

Mendo sa me fat paska qene ai :p

Ndodh rralle te te perdhunoje 1 femer hahaa
 

Marla

VIP
Titulli: Nëntë situata që nxisin tradhtinë

Mashkulli eshte me tradhetar se femra. Eshte proces biologjik. Femrat nese e bejne i detyrojne shkaqe te tjera. Pervec italianeve sigurisht :D
 
Titulli: Nëntë situata që nxisin tradhtinë

aiiiiiiiiiii po ti nuk e shajte komshiun pse ste ftoj ? XD
Une e shifja nga penxherja,se isha i vogel :p

Ps:prandaj duhet pat kujdes.. se te iken ndershmeria nga duret lol
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Nëntë situata që nxisin tradhtinë

Nuk do i dalloja tratherate ne meshkuj dhe femra,,,,pervec nese jane homoseksual apo lezbijke....atehere nuk ka trathetare nga te dy palet!
 

DeliriumMind

Antarë i Respektuar
Titulli: Nëntë situata që nxisin tradhtinë

Mashkulli eshte me tradhetar se femra. Eshte proces biologjik. Femrat nese e bejne i detyrojne shkaqe te tjera. Pervec italianeve sigurisht :D
Mir e bojne taljonet mi
i mbajn 'per le palle' si thuhet knej... se kto te tonat jan akoma me ate qe burrit i falet sepse eshte BURRE.
 
Titulli: Nëntë situata që nxisin tradhtinë

Mir e bojne taljonet mi
i mbajn 'per le palle' si thuhet knej... se kto te tonat jan akoma me ate qe burrit i falet sepse eshte BURRE.
Per ju femrat shqiptare Burr eshte vetem Haxhi Dajaku e di ti Dm kush o ky?
te vine laprat rrotull and rrotull apo round and round all day all night.. mir e thash? lol
 

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: Nëntë situata që nxisin tradhtinë

Pyetja me e sakt eshte : sa i njohim keto partnere
se numri mund te shkoj nga 1 deri ne infinit nese skemi interes me i njohur
Me nje njeri qe ta njohesh duhet te hash nje thes kripe ...thoshte gjyshja ime e ndjere
Qe me pak fjale do me thene...Kurre


Nuk njihet askush sa te te garantoj ty (dmth ne gjinise femerore) besnikeri. Dhe kjo nuk ka lidhje me personin....as vete ai se njeh veten thelle thelle

Mendoj se tradhetia eshte fenomen ku te gjithe perplasemi, here ne rolin e tradhetuesit e here ne te tradhetuarit

mgjth sido te gjindesh kurre sduhet harruar ...Prioritet ka vetem familja
 

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: Nëntë situata që nxisin tradhtinë

Per ju femrat shqiptare Burr eshte vetem Haxhi Dajaku e di ti Dm kush o ky?
te vine laprat rrotul e rrotul apo round and round all day all night.. mir e thash? lol
JO se the mire

nese ne duam haxhi dajakun....ju duhet te kaloni ne procesin e tredhjes :p
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Nëntë situata që nxisin tradhtinë

Lum si Berluskoni qe i shkojne nje nga nje ne folen e tij te dashurise apo thene ne mire te pall...it
 

Ylli-1

Etnoshqiptar
Titulli: Nëntë situata që nxisin tradhtinë

JO se the mire

nese ne duam haxhi dajakun....ju duhet te kaloni ne procesin e tredhjes :p
Nese tredhen te gjithe meshkujt? (apo do lini ca per fare) atehere me ke do beni seks ju (nuk thash dashuri) me vibratorin?
 
Titulli: Nëntë situata që nxisin tradhtinë

JO se the mire

nese ne duam haxhi dajakun....ju duhet te kaloni ne procesin e tredhjes :p

Une jam i mendimit qe po kalove tek faza qe te permenda...te shteron fuqia per tredhjen... mpihesh,nga helmi haxhiut lol
 

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: Nëntë situata që nxisin tradhtinë

Nese tredhen te gjithe meshkujt? (apo do lini ca per fare) atehere me ke do beni seks ju (nuk thash dashuri) me vibratorin?
Na ka pajisur i madhi zot me nga 5 gishta dora...10 ne total

mos e vrit mendjen
 

DeliriumMind

Antarë i Respektuar
Titulli: Nëntë situata që nxisin tradhtinë

Me nje njeri qe ta njohesh duhet te hash nje thes kripe ...thoshte gjyshja ime e ndjere
Qe me pak fjale do me thene...Kurre


Nuk njihet askush sa te te garantoj ty (dmth ne gjinise femerore) besnikeri. Dhe kjo nuk ka lidhje me personin....as vete ai se njeh veten thelle thelle

Mendoj se tradhetia eshte fenomen ku te gjithe perplasemi, here ne rolin e tradhetuesit e here ne te tradhetuarit

mgjth sido te gjindesh kurre sduhet harruar ...Prioritet ka vetem familja

Nuk fola per garanci besnikerie sepse skemi topin magjik por te pakten vihesh perball difekteve te partnerit dhe nese keto ste pelqejn dhe ske deshir ti pranosh, i jep doren dhe bye.


Per ju femrat shqiptare Burr eshte vetem Haxhi Dajaku e di ti Dm kush o ky?
te vine laprat rrotull and rrotull apo round and round all day all night.. mir e thash? lol
Kujdes se je bo shum i embel kto ditet e fundit ahahaha
kush te do keq te do :p

As me dhune nuk zgjidh dot sepse mkan than qe kam doren e rend
 

Monique

Staf në FV.AL
Titulli: Nëntë situata që nxisin tradhtinë

Une jam i mendimit qe po kalove tek faza qe te permenda...te shteron fuqia per tredhjen... mpihesh,nga helmi haxhiut lol
ne si gjini e marrim veten shpejt,rikuperohemi shpejt

mos e vrit mendjen se te hipoteze qe :p
 

Marla

VIP
Titulli: Nëntë situata që nxisin tradhtinë

Per ju femrat shqiptare Burr eshte vetem Haxhi Dajaku e di ti Dm kush o ky?
te vine laprat rrotull and rrotull apo round and round all day all night.. mir e thash? lol
Ndonje shuplake per qejf ne momente intime edhe pranohet LoverM por dajak tobestafkurrullah cka je tu thon shqipe LoL
 
Top