• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Në Zvicrër do të prodhohet ilaçi natyral sipas sures ‘Jusuf’, që rikthen shikimin 99%

Arfenilla

Themelues i ForumitNë të ardhmen, një kompani farmaceutike zvicerane do të fillojë prodhimin e ilaçit të quajtur ” Kura Kur’anore”.

Ky medikament u zbulua nga Abdul Basit Mohammed dhe pretendohet të rivendosë shikimin deri në 99 %. Ai pohon se ky ilaç u gjet në librin e shenjtë islamik të Sures Jusuf, vargu 84.

Në ajetin 84 thuhet se paraardhësit tanë shpesh përdorën djersën si ilaç natyral për shumë çështje, veçanërisht kur ajo erdhi në shërimin e syve dhe në rivendosjen e vizionit.

Eksperimentet u bënë me lepujt dhe njerëzit, duke treguar se ilaçi me të vërtetë bën mrekulli. Pra, çfarë mendoni për këtë? A është e mundur për të rikthyer shikimin pa kaluar një operacion? E pra, del se kjo tashmë është bërë realitet dhe se me të vërtetë funksionon.

Shpikësi donte që ilaçi të quhej” Kura Kur’anore”, kërkesa e tij u miratua dhe kompania zvicerane së shpejti do të fillojë me prodhimin...G impakt.
 

Monique

../\../\...................................
Staf në FV.AL
I kane vene emrin apo aty pershkruhej ilaci?
Se nese aty pershkruhej ilaci, kjo kompania farmaceutike e gjeti vetem???
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Ajt i shalla.
Une di qe kane gjete nje ilac per shikimin por qe per momentin kushton ne mos gaboj;
400 mije euro.
Keshtu qe endrra e shikimit per te verberit ngelet large realitetit te prekshem.
Farmaceutika permban sot per sot kriminalitetin me te madhe ne bote.
Dhe e gjithe kjo me matrapazlliqet qe behen me jetet dhe shendetin njerzore.
Zbulimet e fundit qe solli sektori i Fbi-se, i gjene rrenjet qe ne vitin 72 ,ku po sjell nje shembull te thjesht;
Nje vaksine qe duhej realisht te kushtonte e zeme; 15 euro ,eshte shitur me 150 euro.
Kjo lloj politike korruptive ku jane te implikuar koka politikanesh e jo vetem,ka bere qe te shtohet kostoja e rreth 45 % te produkteve farmaceutike ne tere boten. Te pakten tash 25 vite.
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Po kur praa se ja kan nıs qe ne 2008ten te shkretet :D
Doja te komentoja por paskam folur dıkur ne temen e vjeter
 

Violetta

>> KS- AL. etnike <<
ndoshta vetem se e kan kry, kurse temat diskutojn ende rastin.

shpresoj ta bejn sa me natural, se keto medikamentet klasike, i kan ber njerezit pak si te humbur, ku po dalin komplet prej reales me mendje, krejt shkaku i tabletave. Edhepse nje dhimbje po iu sherohet, tjetra gje po i demtohet shkaku i tabletave.... pra ta bejn sa me natural edhe ket produkt.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Po kur praa se ja kan nıs qe ne 2008ten te shkretet :D
Doja te komentoja por paskam folur dıkur ne temen e vjeter
hahahahahahaha
 
Top