Në varrin e Enver Hoxhës dëgjoheshin ulërima

Abisi

offline✌
[h=1][/h] Screenshot_34-5.jpg
Një histori e publikuar nga “Catholic ثorld Report” mbi disa ngjarje të çuditshme në varrin e Enver Hoxhës natës që vdiq kanë shkaktuar mjaft debate në rrjetet sociale, mes atyre që i besojnë dhe atyre që e shohin këtë si ‘fiction’.

Ka qenë shkrimtari shqiptar Marcel Hila ai që ka rrëfyer se çfarë ka ndodhur në vitin 1985 në vendin tonë. Screenshot_32-8.jpgSi u gjet trupi i Hoxhes kur iu hap varri
Hila tregon se gjithçka nisi, kur ai ishte ushtar në regjimin komunist. Ai ishte i paarmatosur, pasi regjimi nuk i besonte për t’i dhënë armë. Kështu, kjo kategori ushtarësh merreshin me punë të ndryshme të rëndomta.

Ngjarja e rrëfyer prej tij zhvillohet një ditë pas vdekjes së Enver Hoxhës, ku në repart mbërrin një ushtar i ri, i cili kishte shërbyer më parë në Gardën e Republikës. Screenshot_33-6.jpg
“Ne kishim frikë se ai ishte spiun. Por ushtari i ardhur nga Garda e Republikës e kishte treguar më pas se pse e kishin ulur në detyrë”, tregon Hila duke vijuar rrëfimin e ushtarit.

Sipas Hilës, ushtari rrëfeu: “Ne ruanim varrin e Enverit. Nuk ia ke idenë se si është aty natën. Dëgjon zhurma, ulërima, britma, toka dridhet poshtë këmbëve të tua, duket sikur rënkimet vijnë nga humnera. ثshtë një torturë. Mbi 20 njerëz nga njësia jonë kanë përfunduar në psikiatri. Duke ardhur këtu, unë shpëtova nga e gjitha kjo. Sigurisht punoj më shumë, por të paktën nuk e dëgjoj atë ferr.”

Më pas katër vite më vonë, në gusht të vitit 1989, Nënë Tereza, shkoi tek varri i ish-diktatorit.

Hila thotë më tej se pasi shkoi Nënë Tereza aty ajo u lut për ca kohë.

Shkrimtari thotë se Nënë Tereza ishte ftuar nga Nexhmije Hoxha, e cila shpresonte se ndërmjetësimi i saj mund të zhdukte dukuritë e mbinatyrshme që kishin pllakosur varrin e të shoqit.

Pasi vizitoi varrin e Hoxhës, ajo u lejua të vizitonte varrin e nënës dhe motrës që saj, që kishin vdekur në vitin 1971.

Sipas asaj që thotë Hila, pasi Nënë Tereza u lut mbi varrin e ish-diktatorit dukuritë e tmerrshme që ndodhnin aty morën fund.
Albeu
 

Attachments

 • Screenshot_34-5.jpg
  Screenshot_34-5.jpg
  12.2 KB · Shikime: 0
 • Screenshot_32-8.jpg
  Screenshot_32-8.jpg
  28.1 KB · Shikime: 0
 • Screenshot_33-6.jpg
  Screenshot_33-6.jpg
  16 KB · Shikime: 0
 • Screenshot_34-5.jpg
  Screenshot_34-5.jpg
  12.2 KB · Shikime: 0
 • Screenshot_32-8.jpg
  Screenshot_32-8.jpg
  28.1 KB · Shikime: 0
 • Screenshot_33-6.jpg
  Screenshot_33-6.jpg
  16 KB · Shikime: 0

Hera

Banned
Abis kush i i thote kto mrekullira :hihi::hihi::hihi::hihi:
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Themelues
Shyqyr se qenka qetsu tani shpirti i enverit hahaha

ps..nga frika e kan pas te shkretit ,ju eshte duke se mos edhe aty nen dhe ,po ben masakrat siq ka ber ai bish.

 
Jam shume kurioz te di cfare i ka thene Nene Tereza demoneve qe i mbushi mendjen ta linin varrin e Hoxhes te qete.....
 

Angel_Devil

Kush ma vodhi diturinë !
V.I.P
Kan qen shpirtrat qe ka vrar, po mernin hak.
 
Top