• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Në varrin e Enver Hoxhës dëgjoheshin ulërima

Guest20

Antar i ri
[h=1][/h]

Një histori e publikuar nga “Catholic ثorld Report” mbi disa ngjarje të çuditshme në varrin e Enver Hoxhës natës që vdiq kanë shkaktuar mjaft debate në rrjetet sociale, mes atyre që i besojnë dhe atyre që e shohin këtë si ‘fiction’.

Ka qenë shkrimtari shqiptar Marcel Hila ai që ka rrëfyer se çfarë ka ndodhur në vitin 1985 në vendin tonë.
Si u gjet trupi i Hoxhes kur iu hap varri
Hila tregon se gjithçka nisi, kur ai ishte ushtar në regjimin komunist. Ai ishte i paarmatosur, pasi regjimi nuk i besonte për t’i dhënë armë. Kështu, kjo kategori ushtarësh merreshin me punë të ndryshme të rëndomta.

Ngjarja e rrëfyer prej tij zhvillohet një ditë pas vdekjes së Enver Hoxhës, ku në repart mbërrin një ushtar i ri, i cili kishte shërbyer më parë në Gardën e Republikës.

“Ne kishim frikë se ai ishte spiun. Por ushtari i ardhur nga Garda e Republikës e kishte treguar më pas se pse e kishin ulur në detyrë”, tregon Hila duke vijuar rrëfimin e ushtarit.

Sipas Hilës, ushtari rrëfeu: “Ne ruanim varrin e Enverit. Nuk ia ke idenë se si është aty natën. Dëgjon zhurma, ulërima, britma, toka dridhet poshtë këmbëve të tua, duket sikur rënkimet vijnë nga humnera. ثshtë një torturë. Mbi 20 njerëz nga njësia jonë kanë përfunduar në psikiatri. Duke ardhur këtu, unë shpëtova nga e gjitha kjo. Sigurisht punoj më shumë, por të paktën nuk e dëgjoj atë ferr.”

Më pas katër vite më vonë, në gusht të vitit 1989, Nënë Tereza, shkoi tek varri i ish-diktatorit.

Hila thotë më tej se pasi shkoi Nënë Tereza aty ajo u lut për ca kohë.

Shkrimtari thotë se Nënë Tereza ishte ftuar nga Nexhmije Hoxha, e cila shpresonte se ndërmjetësimi i saj mund të zhdukte dukuritë e mbinatyrshme që kishin pllakosur varrin e të shoqit.

Pasi vizitoi varrin e Hoxhës, ajo u lejua të vizitonte varrin e nënës dhe motrës që saj, që kishin vdekur në vitin 1971.

Sipas asaj që thotë Hila, pasi Nënë Tereza u lut mbi varrin e ish-diktatorit dukuritë e tmerrshme që ndodhnin aty morën fund.
Albeu
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Shyqyr se qenka qetsu tani shpirti i enverit hahaha

ps..nga frika e kan pas te shkretit ,ju eshte duke se mos edhe aty nen dhe ,po ben masakrat siq ka ber ai bish.

 
Top