• Në 21 shkurt, 3 javë më parë, Italia kishte në total vetëm 16 raste me koronavirus,aq sa ka pak a shumë Shqipëria sot. Papërgjegjshmëria bëri që Italia të ketë afro 15 mijë të prekur, 1000 të vdekur e 2000 të tjerë në gjendje kritike dhe të shpërndajë virusin në gjithë Europën. Urojmë që të gjithë të bëhemi aq të përgjegjshëm sa mos të bëhemi pas 3 javësh, ajo që është Italia sot.

Ne, Prinder...

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Ne, Prinder...

Por shpesh her ja bej pyetjen vetes a jam gati une per tu ber pridn se deshira esht shum e madhe por..
Pyetje te tilla jane normale. Une s'kam menduar aq shume, ngase te presesh deri sa t'i rregullosh gjerat sic deshiron ti, koha fluturon....Ndaj, dic duhet lene mangu themi ne (pak pas shpine). Kuptohet, shoku i jetes eshte veshtire te gjindet, pasiqe me te do e kalosh pjesen e mbetur te jetes tende. Shfrytezoje kohen, mos e lejo kohen te te shfrytezoje ty :)
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Titulli: Ne, Prinder...

Lover, mire se erdhe ketej nga kendi i prinderve.
Me behet shume shume qejfi qe je bere baba.
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Titulli: Ne, Prinder...

Mjafton te kerkosh dhe gjen kudo LOL


Ti rikthehemi temes :D

Lexova komentet e antarve me siper qe jan prendir dikush ka cun dikush ka vajz e dikush ka vajz e dajl :D Tju rrojen sa malet dhe ti keni me jet te gjat ..Une fmijet i kam qejf vdes mbas fmive..Vet kam tre mbesa dhe le koken mbas tyre ...Dhe mendoj se fmija esht gjeja me e bukur qe i ndodh nje cifti kur shikojn krijesen e sjell ne jet nga ta vet :D :D

Por shpesh her ja bej pyetjen vetes a jam gati une per tu ber pridn se deshira esht shum e madhe por....
Ti gjej nuse, dhe vendosni te dy pastaj :)
Sa per te qenit gati, vetem nga ana shpirterore qe nuk behesh dot gati (sidomos meshkujt) deri ne momentin kur e mban ate femije ne krahe per here te pare. Pastaj te tjerat qe duhen menduar me shume, nje lidhje e mire mes prinderve te bebushit dhe ana financiare :)
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Titulli: Ne, Prinder...

nje lidhje e mire mes prinderve te bebushit dhe ana financiare
Po ta kisha menduar shume anen financiare Karamele, s'do isha sot ketu ne mesin e prinderve, besom .
 

Quku

Marakli Krapit
Titulli: Ne, Prinder...

ka naj beqare knej parit ne kerkim te lumturise ahahahahahahahah
 

Endrra

VIP
Pe: Ne, Prinder...

Jame bere mama e re ,,,por qe kam shkri gjith talentin tim per dy thesaret e mi :) Kjo vetem me vertetohet cdo dite e me teper...

Cuni mbush 15 vjec ,,,goca 12...

Tashme djali i ka kalu 1/80m se mirret me basketboll.

Kurse vajzen (zemra e mamit) e adhuroj kur vesh ato kepucet e baletit dhe na jep shfaqje private...

I kam ne nje moshe kur une mesoj per dite dicka te re nga ata,,,e shoh boten ne nje prizem tjeter...

Natyrisht behem nostaligjike dhe me merr malli per kohen kur vishnin paliceta apo thithnin biberonin:)..Por eshte kenaqesi me e madhe kur ulem me cunin tim ne nje kafe ne qytet e diskutojme mbi zotin e boten :)

Nje deshire kam ,,,te jem ai prind qe ata me te vertet e meritojne...
I dua shume ,,,me fjale nuk pershkruhet vetem ndjehet :)
 

Karamele Zana

Anëtar i Nderuar
Titulli: Ne, Prinder...

Po ta kisha menduar shume anen financiare Karamele, s'do isha sot ketu ne mesin e prinderve, besom .
Ska gje, te ben ai ta mendosh tani nese se kishe menduar :)

Ja qe dhe ne dite perdite mesojme te reja dhe nga antaret. T'i kesh me jete Enderra. Krenare keshtu qofsh perhere.
 

Endrra

VIP
Re: Titulli: Ne, Prinder...

Pyetje te tilla jane normale. Une s'kam menduar aq shume, ngase te presesh deri sa t'i rregullosh gjerat sic deshiron ti, koha fluturon....Ndaj, dic duhet lene mangu themi ne (pak pas shpine). Kuptohet, shoku i jetes eshte veshtire te gjindet, pasiqe me te do e kalosh pjesen e mbetur te jetes tende. Shfrytezoje kohen, mos e lejo kohen te te shfrytezoje ty :)
Nje keshille se jam me e madhe dhe i paskam femijet me te rritur ket u lol

Femijet kane nevoje vetem per ngrohtesi prinderore,,,,asgje tjeter seshte e rendesishme per ata :)
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Titulli: Ne, Prinder...

Edhe pse jam shtrig :p (Si dua aq shum femijet)
Mbehet qefi per nenat/baballaret e forumit :D.Shpresoj qe femijet tju rriten tju behen aq te mir e te sjellshem sic jeni ju :D :D
 

Moonlight

Gone Girl!
Staf në FV.AL
Titulli: Ne, Prinder...

Edhe pse jam shtrig :p (Si dua aq shum femijet)
Mbehet qefi per nenat/baballaret e forumit :D.Shpresoj qe femijet tju rriten tju behen aq te mir e te sjellshem sic jeni ju :D :D
Pse si do femijet? , jam kurioze
 
Top