• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Në jetën tonë kemi 3 shanse për të rënë në dashuri, mësojeni kur ndodhin

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Në jetën tonë kemi 3 shanse për të rënë në dashuri, mësojeni kur ndodhinNë jetën tonë ne biem në dashuri e më pas ndahemi ndonjëherë për t’u bashkuar sërish me këtë person Shumë persona hyjnë në jetën tonë për të na bërë të përjetojmë ulje dhe ngritje emocionale që nuk mendim kurrë se mund të ndodhnin.

Psikologët thonë se një person mund të bjerë në dashuri 3 herë dhe çdo eksperiencë është e ndryshme.

1.Dashuria e përrallave

Ne biem në dashuri kur jemi akoma të rinj. Na duket si ajo lloj ndjenje që kemi lexuar nëpër përralla dhe mendojmë se do zgjasë përjetë.

Refuzojmë t’ia vëmë veshin problemeve të vogla dhe jemi të gatshëm të sakrifikojmë principet tona për hir të kësaj, por thellë e dimë se gjërat nuk janë siç duhet.

Një dashuri e tillë na mëson se ta shohim partnerin ashtu siç është, do na hapë probleme më të thella në lidhje.

2.Dashuria e ndërlikuar

Dashuria e dytë e jetës sonë është ajo më e ndërlikuara. Të bindur se kemi fituar eksperiencë nga dashuria jonë e parë, zgjedhim një partner komplet ndryshe nga i pari.

Kjo lloj dashurie zakonisht ndodh në kohët e gjimnazit ose të shkollës së lartë. Ka të ngjarë që nga kjo lidhje të përfundojmë të manipuluar, të gënjyer dhe të lënduar. Kur kthehet në zhgënjim kuptojmë se momentet e lumturisë do harrohen shumë shpejt.

Një dashuri e tillë na mëson se është e rëndësishme që edhe të na duan mbrapsht.

3.Dashuria “e pjekur”


Pasi kemi pritur shumë ajo më në fund shfaqet. Kjo lloj dashurie nuk është perfekte por karakterizohet nga ndjenja të vërteta. ثshtë diçka që nuk mund të shpjegohet me fjalë.

Kjo është koha kur ne e pranojmë dhe e duam partnerin tonë ashtu siç është.

thealbanian
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Titulli: Në jetën tonë kemi 3 shanse për të rënë në dashuri, mësojeni kur ndodhin

Ohhh keshtuqe -2
edhe 1 e treta e verteta lol
 
Titulli: Në jetën tonë kemi 3 shanse për të rënë në dashuri, mësojeni kur ndodhin

Po une qe e kam kaluar edhe kete te treten s'kam me shans tjeter?
I bie qe ta dashuroj perjetesisht dashurine e fundit?
Ok, s'kam c'bej, gjithsesi e dashuroj si me pare e akoma me shume :)
 

Guest20

Offline✌
Titulli: Në jetën tonë kemi 3 shanse për të rënë në dashuri, mësojeni kur ndodhin

E paskam edhe i shans..hajt per hajer qoft :p
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Titulli: Në jetën tonë kemi 3 shanse për të rënë në dashuri, mësojeni kur ndodhin

Kane harruar te shtojne edhe te pashperblyeren...edhe ndonje tjeter, qe s'me vjen mua ne mendje tani Lol. Kshu qe jo vetem 3 here.
 

Eugeneral

Anëtar i Respektuar
Titulli: Në jetën tonë kemi 3 shanse për të rënë në dashuri, mësojeni kur ndodhin

...pse mo, ka edhe shans te katert: rrezohe vete dhe te te cojne prete... lol
 

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Titulli: Në jetën tonë kemi 3 shanse për të rënë në dashuri, mësojeni kur ndodhin

Njeriu bie ne dashuri,aq here sa ja don zemra ti/saj! :p
 

Monique

Monique Multipass
Staf në FV.AL
Titulli: Në jetën tonë kemi 3 shanse për të rënë në dashuri, mësojeni kur ndodhin

Pasi kalon te treten....mbetesh si ne purgator...riperseritje e te tretes :p
 

Drejtori

S'keni pa gjo akoma.... :P
Ja te pi ca gota une e ti rendis shancet tak e tak e tak...:p
 
Top