Ndryshimet ne lagjen time....

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Staf në FV.AL
Adm
Pershendetje!
Per te prekur pak perditshmerine tone sociale ne kuptimin e parametrave qe na rrethojne.
Po e hap kete teme,ne forme qe prekum dhe sjellim shqetesimet tona sociale,ato shqetesime qe jemi pergjegjes pak te gjithe ne, bashke me sistemin tone politik dhe veprues shoqeror.
Atehere,cfare do deshiroje te ishte ndryshe,kur hap deren e shtepise dhe ecen neper lagjen tende,parkun tend?
Cfare i mungon ne tersi ikones ,pamjes ne shetitoren tende per ne pune,per ne dyqan,apo kur shkon per nje kafe...
atehere po filloj une me vendin ku jetoj;


20201030111750_kosmos_my_city.jpeg


Do deshiroja nje hapsire me te madhe mes pallatesh.
gjithashtu cdo pallat mos te kalonte lartesine 3 kate.
Do doja te respektohej me shume nga qytetaret ndarja e mbeturinave ricikluese dhe atyre ushqimore .
Perderisa bashkia ka vendosur koshat e ndare.
Do doja qe levizja e makinave neper largje te ishte me ulte ne numer.
Dhe mbi te gjitha te gjitha pallatet te kishin parkinget e tyre,ne kete forme tORTuaret dhe rruget do ishin me te lira per kembesoret dhe me te rehatshme per syrin.
Dhe mbi te gjitha,me shume jeshillek....
Ti qe po lexon kete teme tani,a ke mbjell ne jeten tende te pakten dy peme dhe 5 lule? :))
Diskutime te mbara.
 
  • Më pëlqen
Reactions: NGU
Top