• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Ndihmat nga shtetet tjera per Termetin!

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Meqe shoh qe tek tema e termetit po postohen lloj lloj lajmesh, mendova te postojme ketu ndihmat qe po i nisen Shqiperise zyrtarisht nga qeverite apo dhe nga NGO te ndryshme, qofte dhe ndermarrje lokale.
Screenshot_20191127-233358_Facebook.jpg

Screenshot_20191127-235125_Chrome.jpg
 
Last edited:

Arfenilla

Themelues i Forumit
Me kërkesë të presidentit turk Erdogan, Mbreti i Katarit Al Thani jep 20 milion dollarë për Shqipërinë

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan, përveçse konfirmoi mbështetjen e shtetit të tij për ndërtimin e 500 banesave për familjet që mbetën pa kulm mbi kokë nga tërmeti në Shqipëri, ai kërkon ta ndihmojnë Shqipërinë edhe nga miqtë e tij anekënd botës islamike, përcjell KosovaPost.

Kështu Erdogan, ka parashtruar një kërkesë për ta ndihmuar Shqipërinë, tek Mbreti i Katarit, Muhamed Al Thani, e ky i fundit nuk i rezistoi Erdoganit dhe ndau për të mbijetuarit e tërmetit 20 milion dollarë, përcjell KosovaPost.

“Turqia, do të ndërtojë 500 banesa për vëllezërit tonë shqiptarë të dëmtuar nga tërmeti”, ka thënë Erdogan
 

kitrra 123

plak gjufurrak
Nuk kam asigje kunder ndihmave dhe uroje qe secili qytetare te ndihmohet me te gjitha gjerat qe humbi, por ajo qe dua te them eshte se ne keto premtimet e donacioneve nuk duhet mbajte shpresen.

Munde te them se nga pervoja ime jo, pas luftes ne Kosove dhe ajo qe kam lexuar rezulton se ne keso raste nese realizohen 20 % e premtimeve eshte sukses.
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Niva qe Turqia 500 ndertesa nplan me i ndertu e kish
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Nuk kam asigje kunder ndihmave dhe uroje qe secili qytetare te ndihmohet me te gjitha gjerat qe humbi, por ajo qe dua te them eshte se ne keto premtimet e donacioneve nuk duhet mbajte shpresen.

Munde te them se nga pervoja ime jo, pas luftes ne Kosove dhe ajo qe kam lexuar rezulton se ne keso raste nese realizohen 20 % e premtimeve eshte sukses.
Normal qe s'ke gje kundra ndihmave, se ndihmat po japin jete e ngrohtesi ne mes te dimrit, do ishte absurde e kunderta! Sa per a do jepen apo jo, le te shpresojme qe do jepen! Por me shume akoma te shpresojme qe do perdoren fiks per popullin e jo te shkojne ne xhepat e hajduteve!Sa per temen, lexova diku qe dhe Greqia kishte thene do jape 2 milion. S'di a eshte e vertete!
Njekohsisht Azerbajxhani kishte target 500 mije Euro,
VAtikani kishte thene zyrtarisht qe do jepte 100 mije Euro

Nderkohe Edi Rama kishte konfirmuar qe jane mbledhur 13 milion Euro per 2 dite nga donacione te ndryshme.

A do e shpetojne vendin keto ndihma? Plotesisht jo se atje ka 4000 banesa a me sh me duket te pabanueshme, por dicka jane!
 
Last edited:
Top