• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Ndertimi i 500 shtepive nga shteti Turk ne Lac.

JordanBelfort11

I am watching you!
Pashe qe zona ku do ndertoheshin 500 shtepi ( nje qytet pothuajse) eshte vendos Laci. Ne fakt me beri pershtypje,nuk jam fanatik i fese,por kjo e ka nje qellim,dhe per mendimin tim qellimi i shtetit Turk eshte per te lene nje shenje ne qytetin ku eshte Kisha simbol e Katolicizmit ne Shqiperi dhe jo vetem.
Do kisha deshire te lexoja mendimet tuaja..
Faleminderit!
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Kush ka vendose ne ate vend, autoritetet turke apo shqiptare?
 

Frank

The S of all F.
Gabim, duhet te ishte Durresi.
Pa dashur te hamendesoj gjera te paqena duhet te them qe ka per tu bere problem.
Po fajin e ka ai idioti qe kemi per Kryeminister, kishte mundesine per ta anashkaluar gjithe kete debat.
 

JordanBelfort11

I am watching you!
Gabim, duhet te ishte Durresi.
Pa dashur te hamendesoj gjera te paqena duhet te them qe ka per tu bere problem.
Po fajin e ka ai idioti qe kemi per Kryeminister, kishte mundesine per ta anashkaluar gjithe kete debat.
Shume dakort...
Me keqardhje kam kuptu qe po perdoret Kryeministri ne kete rast.. 🤨
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Me infot qe kam, qe i kam, Turqia ka dashur te marri persiper te ndertoje edhe te rindertoje ne zonen e plazhit ne Durres.

Kryeministri e ka ndryshuar per ne Laç. Arsyet e verteta se perse, nuk e kam idene.
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Dhe vdes turku per icik vemendej..apo ta ndertoi nje xhami aty🤦‍♀️

faliminderit kontributin se e ban..se franca nuk dha as nje lek..dhe nuk u merzit fare..
Po nese jeni si shumic kunder..munda te
Mos e pranoni ate ndime..🙂
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Nuk ka rendesi...
Shteti Shqipetar duhet ta shmangte kete gje,ka vende plot,pse pikerisht aty... 🤷🏻‍♂️

Mendoj se eshte nje paragjykim

Perndryshe, si do te kuptohej nga ne, apo une si musliman i Kosoves, ndertimi i Katedrales ne qender te Prishtines, ku jane 98% musliman, apo ndertimi i nje kishe ne nje lagje qe quhet Sofali, pa asnje banor te krishtere andej ?

Sdq, nese qeveria e ka zgjedh vet vendin, gabim s'ka turku.
 

JordanBelfort11

I am watching you!
Mendoj se eshte nje paragjykim

Perndryshe, si do te kuptohej nga ne, apo une si musliman i Kosoves, ndertimi i Katedrales ne qender te Prishtines, ku jane 98% musliman, apo ndertimi i nje kishe ne nje lagje qe quhet Sofali, pa asnje banor te krishtere andej ?

Sdq, nese qeveria e ka zgjedh vet vendin, gabim s'ka turku.
Nuk eshte paralelizem ky....
Le te ndertohet xhani ne Lac,nuk ka ssnje problem,po nje qytet,q eme shume gjasa nuk do mungojne as flamuret turq,eshte e tepert..
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Nuk besoj te kete ndonje “axhende” sikurse kemi deshire ne Shqiptaret ti shikojme gjerat.

Kushdo qe e ka mundesine te kontribuoje, do te bente shume mire, sepse Laci dhe Durresi, ne keto momente kane shume nevoje!
 

Vvetoni

Larguar
Pse po i jepni drejtim fetar ndihmes se nje shteti? Jane 500 shtepi banimi, dhe me sa di une Turqia nuk eshte se ka zgjedhur vendin, kete e ka bere qeveria juaj
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Nuk eshte paralelizem ky....
Le te ndertohet xhani ne Lac,nuk ka ssnje problem,po nje qytet,q eme shume gjasa nuk do mungojne as flamuret turq,eshte e tepert..

Qenke turkofob pra. Tek ne në Kosove eshte nje thenje "Edhe lyps edhe zgjedhs".
 

elle

Chill
Pse po i jepni drejtim fetar ndihmes se nje shteti? Jane 500 shtepi banimi, dhe me sa di une Turqia nuk eshte se ka zgjedhur vendin, kete e ka bere qeveria juaj
po kshu e kan vendosur palet ne privatesi ...
 

NGU

Wild child full of grace 💫
E ka caktu kryeministri juaj kte gje? Medet ca shteti. Do ishte mire tek t gjitha vendet qe ka pas demtime te ndertoheshin. Po kujt t ia thuash se😆
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Hahahahaah...
Ndihma jepet pa kushte,sic e dhane kosovaret..
Nqs ka kushte e prapaskena,falemindrit,nuk e dua..
Kosova nuk ka kapacitet te ndertoj shtepi..kosova ka dhen ndima ushqimore+rroba..kosoven mo e krahaso me turkun..se ne jemi nje..
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Hahahahaah...
Ndihma jepet pa kushte,sic e dhane kosovaret..
Nqs ka kushte e prapaskena,falemindrit,nuk e dua..
Ta them une perse me kushte.
Ndihma fillestare ka qene per 1 miliard dollare, po plot 1 miliard dollare, por per shkak te disa skutave te erreta qe ne shqiptareve nuk po na ndahen, ndryshoi me 500 ndertesa.
 

JordanBelfort11

I am watching you!
Ta them une perse me kushte.
Ndihma fillestare ka qene per 1 miliard dollare, po plot 1 miliard dollare, por per shkak te disa skutave te erreta qe ne shqiptareve nuk po na ndahen, ndryshoi me 500 ndertesa.
Te them te drejten jam pak skeptik,nuk i marr gjerat ashtu sic mi thone.. 🤷🏻‍♂️
 

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
Hahahahaah...
Ndihma jepet pa kushte,sic e dhane kosovaret..
Nqs ka kushte e prapaskena,falemindrit,nuk e dua..

Shyqyr qe nuk pyetesh ti o Jordi, perndryshe nga paragjykimi juaj paskan pase me vdeke shqiptaret.

Dhe shembullin qe e mora me Katedrale e Kishe, nuk e kuptove. Une mbaj mend ndihma nga autoritetet kishtare edhe pas luftes ne Kosove, ne kutia te ndihmave gjendej Bibla por, ndihma pranohej, sepse ti je ne veshtiresi, nuk po te nderrohet feja apo kombi me ndertesa, shume qesharake kjo nga ana juaj.

Nuk kam kacik une, sepse do ta kisha propozuar qe 501 shtepi te ndertohen, e 501-ta te te jete sherim nga Turkofobia dhe Islamofobia, me eskperte te vitit 2020.
 

Darius

DENY IGNORANCE
Staf në FV.AL
Te them te drejten jam pak skeptik,nuk i marr gjerat ashtu sic mi thone.. 🤷🏻‍♂️
Se e them une, nuk do te thote qe eshte 100% e vertete, ketu jam shume dakort me ty. Por, besome qe mbi 80% eshte keshtu sikurse e thash me lart e verteta.
 

JordanBelfort11

I am watching you!
Dhi te zgjebosura dhe bishtin perpjet
Shyqyr qe po ben dicka Turku meqe keta Turqit tane Po ndertojne their own empires
Ti shoqe,Turqia historikisht eshte mundu per te asimilu ndertesat dhe objektet e kultit qe nuk i perkasin fese islame...
Nuk po hedh njeri poshte ndihmen,por e thashe edhe me lart,kur kerkon dicka ne kembim eshte e ulet..
 

Arfenilla

Themelues i Forumit
Ti shoqe,Turqia historikisht eshte mundu per te asimilu ndertesat dhe objektet e kultit qe nuk i perkasin fese islame...
Nuk po hedh njeri poshte ndihmen,por e thashe edhe me lart,kur kerkon dicka ne kembim eshte e ulet..
Po mir a nuk duhet te bejm paqe njehere..a mos eshte i vetmi shtet turku se ka sundu trojet shqiptare?
Un shume here them me vete..jemi shum atdhetare apo bejm sikur jem kshtu pas pc!!?
 
Private conversations
Help Users
    Top