Ndertesat me te ngjyrosura ne bote

DeliriumMind

Set yourself free ? change can be good.
Kur flitet per te ngjyrosur nje shtepi, zgjedhja bie ne disa ngjyra te merzitshme dhe nengjyreshe.
Por per fat te mire, jo gjithmon: ja disa perjashtime.

Hundertwasserhaus, nje kompleks shtepiash publike i ndertuar ne qender te Vjenes (Austri). Friedensreich Hundertwasser, arkitekti i cili e ka projektuar ka perdorur ngjyra te ndritshme, qeramika dekoratike dhe qoshe te mbushura per ti dhene ambientit nje gezim te kendshem.
none3573__700.900x600.jpg

Neal's Yard, nje kend i ngjyrosur te Londres, ne rrethin e Covent Garden
img_0895__700.900x600.jpg

Singapore
none798__700.900x600.jpg

Galeria me e famshme ne U‍upis periferi te Vilius (Lituani) populluar pothuajse teresisht nga artist
none809__700.900x600.jpg

Nje shtepi e vjeter ne Lisbone e shpetuar nga disa artist rruge
143__700.900x600.jpg

Barcellona
2014-05-27-20.46.57__700.900x600.jpg


Feliz Rizzi House, "shtepia me e lumtur ne bote", gjendet ne Brunswick, Gjermani
rizzi-haus01__700.900x600.jpg

Burano, Itali
burano-italia__700.900x600.jpg

Design Hotel ne Budapest
129157590521__700.900x600.jpg

Varsavia, Polonia
car-park.1__700.900x600.jpg

nje shtepi komplet blu ne Didden, Rotterdam (Olanda).
colorful-buildings-304__700.900x600.jpg

Cile
colorful-buildings-307__700.900x600.jpg

6 kapanone industriale te gjate 23 metra ne Vancouver (Canada) jane pikturuar nga 2 piktore brazilian, Octavio dhe Gustavo Pandolfo
graffiti-industrial-silos-os-gemeos-4__700.900x600.jpg

Rio de Janeiro
a-santa-marta-rio-de-janeiro-brazil-1__700.900x600.jpg

Granada, ne Nicaragua
none710__700.900x600.jpg

Ramenskoye, Rusi
none689__700.900x600.jpg

Ne ditet me shi Neustadt Kunsthofpassage, kjo ndertese e realizuar ne Dresda (Gjermani( jo vetem qe terheq kalimtaret nga ngjyrat por prodhon dhe simfoni ne baz te intensitetit te shiut.
none1007__700.900x600.jpg

Poloni
dsc_2731__700.900x600.jpg

Buenos Aires
none1115__700.900x600.jpg

Zamość, ne Poloni
none1311__700.900x600.jpg
 
  • Dashuri
Reactions: NGU

DeliriumMind

Set yourself free ? change can be good.
Titulli: Ndertesat me te ngjyrosura ne bote

Kolkata, Indi
5775928533_481e9df1e7_b__700.900x600.jpg

Barcellona
none2039__700.900x600.jpg

Concepciَn de Ataco ne El Salvador
none2042__700.900x600.jpg

Hotel Spirit ne Bratislava, Slovacchia.
ugly-spiritslovaki_2395831k__700.900x600.jpg

Gabut ne La Rochelle, Francia.
none2076__700.900x600.jpg

Curaçao, Caraibi.
none2116__700.900x600.jpg

Maracaibo ne Venezuela
none2149__700.900x600.jpg

Cape Town, Sudafrica
none2163__700.900x600.jpg


none2457__700.900x600.jpg

Copenaghen, Danimarca
none2566__700.900x600.jpg

Tokyo, Giappone
none2729__700.900x600.jpg

Paris
none2782__700.900x600.jpg

San Francisco
none2784__700.900x600.jpg

Carabanchel 24, Madrid
none2798__700.900x600.jpg

Brooklyn, New York
none2816__700.900x600.jpg

Naucalpan, Messico
none2823__700.900x600.jpg

Muzeumi Brandhorst, Monaco (Germania)
none2756__700.900x600.jpg

Colonia (Germania)
none2824__700.900x600.jpg

Istanbul, Turchia
none3882__700.900x600.jpg

Taichung
rainbow-village__700.900x600.jpg
 
  • Dashuri
Reactions: NGU

DeliriumMind

Set yourself free ? change can be good.
Titulli: Ndertesat me te ngjyrosura ne bote

Oh sa bukur.
Neustadt Kunsthofpassage :love

Imagjino cfare spektakli
Cfare sdo te jepja per ta degjuar gjat nje dite shiu
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Ndertesat me te ngjyrosura ne bote

Si ka mundsi qe nuk qenkan pallatet e tiranes ktu :p
0-4657-9760-B8175F19E445_cx0_cy4_cw0_mw1024_s_n_r1.jpg

39_big.jpg

pallativllaznia.jpg

4330127213_742e3f2b47_b_d.jpg

Rk_u35sWcq-XbklkiI1BJs0ePZELoPHeMtlXFO2TssgFp0wD2n.jpg
 
Redaktimi i fundit:

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Ndertesat me te ngjyrosura ne bote

Tn2f1zen0ZwZw3xDM80i3uvdkx26GnO6-EKIfxOZOuyNkGiear.jpg

27_big.jpg

pallatet%20me%20bojra%20te%20shpelara.jpg


800


Ne i kemi ne tr ju hidheni kot neper dot loool
 

DeliriumMind

Set yourself free ? change can be good.
Titulli: Ndertesat me te ngjyrosura ne bote

Shum te bukura fotot rendex por besoj se kan van ne list vetem ndersesat e pikturuara me koh nga artiste te famshem...
 

ReNdEx

Interist Forever
Titulli: Ndertesat me te ngjyrosura ne bote

Shum te bukura fotot rendex por besoj se kan van ne list vetem ndersesat e pikturuara me koh nga artiste te famshem...

Do te thuash qe Edi Rama ska qen piktor ? :p

Mund te jet edhe kjo por doja ti tregoja botes qe dhe ne kemi ndertesa te tilla :p :p
 

DeliriumMind

Set yourself free ? change can be good.
Titulli: Ndertesat me te ngjyrosura ne bote

Do te thuash qe Edi Rama ska qen piktor ? :p

Mund te jet edhe kjo por doja ti tregoja botes qe dhe ne kemi ndertesa te tilla :p :p

ti shum mir e bere dhe un i futa ne pc :) sepse jo vetem me pelqejn shum por ti boj publicitet kur mpyesin se ku jan bo kto foto ;)
 

Soulmind

Soli/Soulmendja/Soul
Sa i forte ka qene ky Rendexi. haha
Vetem shaka bente. kushedi nga eshte.
 

NGU

Wild child full of grace ?
Sa i forte ka qene ky Rendexi. haha
Vetem shaka bente. kushedi nga eshte.
Hahah nk ishte i vetmi, nga ca tema te vjetra qe i kam shfletu kishte qene edhe Aver, Melsi dhe Gerti2. Shume keq qe sjane akoma:)
 
Top