• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

NBA: Magics ‘lëndojnë’ Lakersat nё Los Angles

Erblinaa

Anëtar i ri
NBA: Magics ‘lëndojnë’ Lakersat nё Los Angles

Jameer Nelson ka shёnuar 15 nga 28 pikёt nё ndeshje nё çerekun e katërt, pёr t’i ndihmuar mysafirët e Orlando Magic tё mposhtin Los Angeles Lakers me rezultat 109-103.
Nelson shënoi tri pikё kur kishin mbetur 35 sekonda nga fundi i ndeshjes, pёr tё çuar mysafirët nё avantazh 104-103, dhe shënoi edhe katër gjuajtje tё lira pёr tё vulosur rezultatin.

Dwight Howard shënoi 25 pikё dhe 20 kërcime pёr Orlando Magic, ndërsa tek Los Angeles Lakers mё i dalluari ishte si gjithmonë Kobe Bryant, qё shënoi triple-double (28 pikё, 13 kёrcime dhe 11 asistime). Bryant nuk arriti tё shënojë njё trepikësh, 10 sekonda para fundit tё ndeshjes.

Kjo ishte humbja e dytё me radhё e LA Lakers, tё cilёt tё mёrkuёn dёshtuan edhe ndaj San Antonio Spurs, kur u mposhtёn me njё pikё diferencё, 112-111, pas njё gjuajtjeje nё sekondën e fundit. Lakers tash kanё 31 fitore dhe 8 humbje.


telegarfi
 
Top