• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Myslimanët përkrahin konvertimin e Lindsay Lohan në Islam


Anëtarët e besimit mysliman kanë të mirëpritur Lindsay Lohan (30 vjeç) në Islam, pasi aktorja ka fshirë të gjitha fotografitë në llogarinë e saj Instagram dhe ka ndryshuar biografinë e saj në këtë faqe të rrjeteve sociale. Gjatë fundjavës, Lohan ka zhdukur çdo foto në faqen e saj në Instagram, duke mos lënë asgjë, por vetëm foton e saj të profilit dhe një bio, ku tani lexon: “Alaikum Selam”.

Përshëndetja në arabisht përkthehet ‘Paqja qoftë mbi ju”, dhe janë të shumtë ata që tashmë thonë, se Lohan është konvertuar në fenë myslimane.

“Ja shumë e lumtur që Lindsay lohan ka gjetur Islamin. Allahu e udhëheqtë dhe e bekoftë”, shkruan një vajzë e re në Twitter.


Një tjetër koment në llogarinë e aktores lexon: “Kam dëgjuar se Lindsay Lohan konvertuar në Islam? Nëse e vërtetë e saj, alhamdulillah. Perëndia ia ka treguar asaj rrugën e drejtë që tani duhet të ndjekë”.


Lohan ende nuk ka dhënë asnjë deklaratë në lidhje me zërat për konvertimin e mundshëm të saj në Islam, ndërkohë një zëdhënës i aktores nuk i është përgjigjur pyetjes së bërë nga “DailyMail”.

Lohan kohët e fundit e ka festuar në Vitin e Ri në Lindjen e Mesme, ndërkohë që ka zgjedhur të kalojnë pushimet në Dubai.

Zërat për konvertimin e Lohan datojnë që në vitin 2015, kur ajo është fotografuar duke mbajtur në dorë një kopje të Kur’anit, ndërkohë që ishte angazhuar në shërbim të komunitetit në Brooklyn.
Kur u shfaq në një emision turk (“talk show”) në televizion “Haber Turk” një vit më vonë, ajo shpjegoi se libri ishte në të vërtetë vetëm një dhuratë nga disa miq.

“Miqtë e mi shumë të ngushtë, të cilët ishin të shumtë për të më mbështetur mua në Londër, janë Arabia dhe ata më dhanë Kur’anin dhe unë e solla atë në Nju Jork, sepse isha duke e lexuar”, tha Lohan.

“Kur’ani më hapi dyert mua dhe përjetimeve shpirtërore, për të gjetur një kuptim të vërtetë të jetës. Kjo është që jam unë”.
Ajo pohoi, se megjithëse u sulmua pas kësaj foto, kjo nuk e bëri të tërhiqet.

“Ata kryqëzuan më për këtë gjë në Amerikë. Ata më bënë të duket si Satani (djalli). Unë kam qenë një njeri i keq dhe nuk duhet ta prekja Kur’anin me duar”, deklaroi Lohan.

Por ajo shtoi se më pas ishte e lumtur që iku nga Nju Jorku dhe u kthye në Londër për shkak se ndihej “në mënyrë të pasigurt në vendin e saj”.

Lohan e ka shpallur interesin e saj për disa feve gjatë një interviste me Oprah Winfrey në vitin 2014, duke i thënë prezantueses më të njohur amerikane se ajo ishte një “njeri shumë shpirtëror”.

“Unë jam një njeri shumë shpirtëror dhe jam bërë akoma edhe më shpirtërore me kalimin e kohës. Jam me të vërtetë në kontakt, nëse kjo është lutje apo meditim … ka kaq shumë më të plotfuqishëm se sa unë në botë. Unë kam qenë e bekuar dhe me fat të mjaftueshme që më është thënë një dhuratë për të ndarë me njerëzit e tjerë”.
Në tetorin e vitit të kaluar Lohan ka vizituar fëmijët refugjatë, të cilët kishin ikur nga Siria dhe kishin shkuar në Turqi.

Ajo i tha faqes “Page Six” muajin e kaluar se shpresonte të kthehej në Turqi sërish ose para e pas Vitit të Ri.

“Datat nuk janë përcaktuar ende. Kjo varet se si do të jetë situata në Turqi pas sulmit të fundit terrorist në Stamboll”, tha Lohan. “Jo se ndonjë sulm më ka ose do të më ndalë mua në rrugën për të ndihmuar ata që vuajnë, ata që kanë nevojë për ndihmën tonë”.

Ajo pastaj shtoi: “Më mungon shumë familjen ime, por ata janë shumë përkrahës dhe të mirëkuptueshëm për faktit, se fokusi im kryesor është te profesioni, te shkrimi dhe nisja e punës së shpejti për një film tjetër të ri. Por mbi të gjitha për punën time me refugjatët”.
http://video.dailymail.co.uk/video/...554870463/640x360_MP4_4330201725554870463.mp4

Dritare net
 

Guest20

Offline✌
Titulli: Myslimanët përkrahin konvertimin e Lindsay Lohan në Islam

Vetem Lauri nuk e pranon Kur’anin :p
sa mire kjo,qenka fut ne rrugen e Zotit :)
 
Titulli: Myslimanët përkrahin konvertimin e Lindsay Lohan në Islam

Shume mire ka bere.Rendesi ka te kete lene pas drogen, degjenerimin dhe jeten boshe qe bente dikur.
I uroj te gjeje paqen ne besimin e saj te ri
 
Top