• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

MotoGp:Rossi: Nuk e di në mund të fitoj përsëri

cent

...Lontano
Valentino Rossi përgatitet të lërë pas përvojën e hidhur 2-vjeçare në radhët e Ducatit, nëpërmjet një rikthimi protagonist tek Yamaha në sezonin e ardhshëm, por në një intervistë në shtypin italian, shtatë herë kampioni i MotoGP shprehu skepticizmin e tij në lidhje me nivelin që mund të mbërrijë.
21c895s.jpg
“Nuk e di nëse do të mund të jem po aq i shpejtë sa Lorenzo”, deklaroi 33-vjeçari për “La Gazzetta dello Sport”. “Pas dy viteve të vështirë, nuk jam i sigurt nëse do të jem po aq i shpejtë sa Lorenzo në motorin tim të ardhshëm”.

“Duhet të përqendrohem shumë tek vetja për të kuptuar potencialin tim për sezonin e ardhshëm”, shtoi “Doktori”. “Lorenzo është mbase piloti më i mirë në qarkullim dhe ka bërë disa gara të pabesueshme në këtë sezon. Do të jetë e vështirë ta mposht, por objektivi mbetet gjithsesi fitorja”.

Në të shkuarën, raporti midis dy pilotëve nuk ka qenë i mirë, por Rossi përjashton mundësinë e konfliktimeve në çastin kur të dy të jenë në të njëjtën skuadër. “Mendoj se duke punuar çdo ditë bashkë do të kemi më pak probleme. Lorenzo është treguar shumë korrekt në lidhje me rikthimin tim tek Yamaha, nuk krijoi asnjë polemikë apo vështirësi”, përfundoi Rossi.
/tch
 
Top