• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

MotoGP, Lorenco i pashqetësuar nga Rossi

cent

...Lontano
Kampioni i saposhpallur i botës në MotoGP, Jorge Lorenco, nuk ndihet i kërcënuar nga fakti se shtatë herë kampioni i botës në këtë disiplinë, Valentino Rossi, do të ketë të njëjtat armë për ta luftuar në sezonin e ardhshëm.
aorlnq.jpg
Më parë gjatë tetorit, “Doktori” zyrtarizoi “divorcin” e tij me Dukatin dhe në 2013-n do të jetë shok skuadre me pilotin spanjoll.
“Valentinon e shoh shumë më të lumtur dhe të kënaqur që u rikthye tek Jamaha. Pa dyshim, ky është një motor shumë më i thjeshtë, më i ëmbël dhe jam i sigurt që do të arrijë rezultate të mira”, deklaroi Lorenco, për mediat italiane gjatë një vizite në vend.
“Fakti që Rossi u zgjodh prej Jamahës, tregon se skuadra e sheh atë ende në gjendje që të luftojë për titull dhe fitimprurës nga ana mediatike. Por, unë nuk ndihem i frikësuar dhe jam i vendosur që të konfirmoj titullin tim edhe në sezonin e ardhshëm”, shtoi Lorenco.

Spanjolli foli edhe për tërheqjen e Stonerit, të cilin e lidhi pjesërisht me vdekjen e Simoncellit: “Mendoj se ndarja tragjike nga jeta e Marcos mund të ketë pasur një ndikim në mënyrën e arsyetimit të Stonerit. Ajo ngjarje pati një ndikim të madh tek të gjithë ne, duke na bërë të reflektojmë për atë që mund të na ndodhë. Nga ana tjetër, e dimë se rreziku është pjesë e këtij profesioni”. /Tch
 
Top