• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

MotoGP, dominim spanjoll në Japoni

cent

...Lontano
Gara për cmimin e madh të Japonisë në botërorin e MotoGP-së është dominuar totalisht nga pilotët spanjollë.
e87lo9.jpg
Në podium u këndua tre herë himni iberik pasi rënditja e garës nxorri në vend të parë Pedrosën me Honda, ndjekur nga Lorenzo me Yamaha dhe Bautista po me Honda.

Pavarësisht vendit të dytë, Lorenzo me Yamaha vazhdon të kryesojë në renditjen e përgjithshme për pilotë. Spanjolli ndodhet në kuotën e 310 pikëve duke lënë pas Pedrosën me 282 pikë.

Ndërkohë, Valentino Rosi dhe Ducati i tij janë renditur në vendin e shtatë.

MotoGP rikthehet me garën për cmimin e madh të Malajzisë javën e ardhshme më 21 tetor,./tch
 
Top