Mos ma lesho doren .

te kam shume xhan ..erdhe ne jeten Time pa me pyetur .
Erdhe ne jeten Time kur un isha vetem dhe luftoja me vdekjen Time dhe te Anavie. (Ah zemra ime )!

Erdhe per te mos ikur me kurre e them kte pasi edhe te dua un nuk te heq dot me nga zemra , shpirti ime e sidomos nga mendja ime .

Nuk ta kam then kurre po nje nate qe nuk ishim ne humorin e duhur dhe ikem pa i then , nahen e mire gjumin mjalte, njeri tjetrit se c’ndjeva nje boshllek ne shpirt po nga krenaria qe kam thashe Me Mire kshu le te ngele ky moment i fundit i bisedes tone .

Ram te flem ( ti ne shtratin tend un ne timin .........kuptohet ) dhe nata mu duk shume e gjate e fillova te me mbysheshin syt me lot .. nejse kaloj kjo nate dhe erdhi mengjesi ...asnje shenje .

Normal kur nuk béhe ti i gjalle behem vete sepse ne nuk kemi rradhe ....po nuk e bera sepse mendova qe dhe ti po beje te njejten gje ..
Zgjohem Ora 8 hic

Ora 9 heshtje

Ora 10 filloj te shqetesohem....

Ora 11 heshtje ...ti shkruaj apo jo Jo jo me mire jo .

Ora 12 Heshtje e shqetesim.. ça po ndodh? A je mire ?
Me fol rende ose me thuaj zhduku vetem behu i gjalle ...dua vetem te jesh mire .

Filloj ta marr veten me te mira e shtrihem te pushoj pak pasi nuk kisha mbyll syt tere naten ...dhe me mendimin qe kur te hap syt ti do behesh i gialle e do Jesh mire .

Dhe ajo ndodhi ... Zemra jem si je ? Me fal kam qen shume i zen dhe mbrem me kishte zen gjume .

Nuk réagoj edhe pse zemra me rrahu fort dhe syt mu mbushen me lot .
Pasi u qetesova folem sikur nuk kishte ndodhur asgje ..

Ndjehem e Lumtur kur jam me ty , ndjehem mire me sakte nese fjala lumturi Eshte e tepert .

..... kshu ditet kalojne nuk e di ti po un mendoj dhe besoj fort qe ...qe ti hyre ne jeten time kshu pa pyetur ka qen e shkruar .

Ne vazhdojme bashke pa menduar sa do zgjase kjo ndjenje ..pa qen varesi per njeri tjetrin ...edhe ky afrimitet sa vjen e shtohet.

Kjo lidhje shpirterore qe kemi per njeri tjetrin ben qe ky rrugetim te vazhdoje ..

Ka plot detaje po un po ndàloj ktu e per te then Qe te dua shume dhe je shume i rendesishem ne jeten Time Ndaj ...mos ma lesho doren .
EF998EF2-557D-4379-97BE-3A7C88640DB0.gif@A
 

Landa 1

Antarë i Respektuar
te kam shume xhan ..erdhe ne jeten Time pa me pyetur .
Erdhe ne jeten Time kur un isha vetem dhe luftoja me vdekjen Time dhe te Anavie. (Ah zemra ime )!

Erdhe per te mos ikur me kurre e them kte pasi edhe te dua un nuk te heq dot me nga zemra , shpirti ime e sidomos nga mendja ime .

Nuk ta kam then kurre po nje nate qe nuk ishim ne humorin e duhur dhe ikem pa i then , nahen e mire gjumin mjalte, njeri tjetrit se c’ndjeva nje boshllek ne shpirt po nga krenaria qe kam thashe Me Mire kshu le te ngele ky moment i fundit i bisedes tone .

Ram te flem ( ti ne shtratin tend un ne timin .........kuptohet ) dhe nata mu duk shume e gjate e fillova te me mbysheshin syt me lot .. nejse kaloj kjo nate dhe erdhi mengjesi ...asnje shenje .

Normal kur nuk béhe ti i gjalle behem vete sepse ne nuk kemi rradhe ....po nuk e bera sepse mendova qe dhe ti po beje te njejten gje ..
Zgjohem Ora 8 hic

Ora 9 heshtje

Ora 10 filloj te shqetesohem....

Ora 11 heshtje ...ti shkruaj apo jo Jo jo me mire jo .

Ora 12 Heshtje e shqetesim.. ça po ndodh? A je mire ?
Me fol rende ose me thuaj zhduku vetem behu i gjalle ...dua vetem te jesh mire .

Filloj ta marr veten me te mira e shtrihem te pushoj pak pasi nuk kisha mbyll syt tere naten ...dhe me mendimin qe kur te hap syt ti do behesh i gialle e do Jesh mire .

Dhe ajo ndodhi ... Zemra jem si je ? Me fal kam qen shume i zen dhe mbrem me kishte zen gjume .

Nuk réagoj edhe pse zemra me rrahu fort dhe syt mu mbushen me lot .
Pasi u qetesova folem sikur nuk kishte ndodhur asgje ..

Ndjehem e Lumtur kur jam me ty , ndjehem mire me sakte nese fjala lumturi Eshte e tepert .

..... kshu ditet kalojne nuk e di ti po un mendoj dhe besoj fort qe ...qe ti hyre ne jeten time kshu pa pyetur ka qen e shkruar .

Ne vazhdojme bashke pa menduar sa do zgjase kjo ndjenje ..pa qen varesi per njeri tjetrin ...edhe ky afrimitet sa vjen e shtohet.

Kjo lidhje shpirterore qe kemi per njeri tjetrin ben qe ky rrugetim te vazhdoje ..

Ka plot detaje po un po ndàloj ktu e per te then Qe te dua shume dhe je shume i rendesishem ne jeten Time Ndaj ...mos ma lesho doren .
Shiko fotografinë 1742432@A
Bukur ky shkrim , dukesh qe je femër delikate dhe plot ndjenja , në dashuri nuk ka receta por në dashuri duhet hapin e pare ta marri "personazhi mashkull" të paktën keshtu e mendoj une ?( gjithmon flitet per shkrimin jo per ju )??
 

AnaVie

Undisputed woman
Staf në FV.AL
Bukur ky shkrim , dukesh qe je femër delikate dhe plot ndjenja , në dashuri nuk ka receta por në dashuri duhet hapin e pare ta marri "personazhi mashkull" të paktën keshtu e mendoj une ?( gjithmon flitet per shkrimin jo per ju )??

@Landa 1 si e the dhe vete nuk ka recette e as gjini . Jam un autorja dhe marr me plot bindjen guximin ti thèm atij njeriu qe Eshte shume i shtrenje per mua. Nuk Eshte’ Thjesht dashuri Eshte 1000 emocione Te mbledhura bashke .Falenderim , mirenjohje , mirekuptim , e sidomos besim .:)
Ai ka qen aq prezent per mua e i ndjehem shume borxhlije e ky ishte minimumi qe mund Te shprehja per te .
Faleminderit zemer ?@Darius Ishalla me fitore Milan ..ndryshe do sherr ? ??

???
 

AnaVie

Undisputed woman
Staf në FV.AL
@ Vie ... ( taget pra me leje iken)

... se di sa i pershtatet Temes por po e postoj këtu


Dashuria ime e male @dangerous
(Do apo nuk do ti Rendesi ka qe dua un ).

merci per kte keng .
Un thèm mos flasim hiç me ......se ça u Tha.

ma jep doren tani dhe mos ma lesho kurre , ikim marrim dhe @jana80 e shijojme kte mélodi e pèrendim


Te lové ❤
 

Tema të Ngjashme

Top