Mos ma lesho doren .

te kam shume xhan ..erdhe ne jeten Time pa me pyetur .
Erdhe ne jeten Time kur un isha vetem dhe luftoja me vdekjen Time dhe te Anavie. (Ah zemra ime )!

Erdhe per te mos ikur me kurre e them kte pasi edhe te dua un nuk te heq dot me nga zemra , shpirti ime e sidomos nga mendja ime .

Nuk ta kam then kurre po nje nate qe nuk ishim ne humorin e duhur dhe ikem pa i then , nahen e mire gjumin mjalte, njeri tjetrit se c’ndjeva nje boshllek ne shpirt po nga krenaria qe kam thashe Me Mire kshu le te ngele ky moment i fundit i bisedes tone .

Ram te flem ( ti ne shtratin tend un ne timin .........kuptohet ) dhe nata mu duk shume e gjate e fillova te me mbysheshin syt me lot .. nejse kaloj kjo nate dhe erdhi mengjesi ...asnje shenje .

Normal kur nuk béhe ti i gjalle behem vete sepse ne nuk kemi rradhe ....po nuk e bera sepse mendova qe dhe ti po beje te njejten gje ..
Zgjohem Ora 8 hic

Ora 9 heshtje

Ora 10 filloj te shqetesohem....

Ora 11 heshtje ...ti shkruaj apo jo Jo jo me mire jo .

Ora 12 Heshtje e shqetesim.. ça po ndodh? A je mire ?
Me fol rende ose me thuaj zhduku vetem behu i gjalle ...dua vetem te jesh mire .

Filloj ta marr veten me te mira e shtrihem te pushoj pak pasi nuk kisha mbyll syt tere naten ...dhe me mendimin qe kur te hap syt ti do behesh i gialle e do Jesh mire .

Dhe ajo ndodhi ... Zemra jem si je ? Me fal kam qen shume i zen dhe mbrem me kishte zen gjume .

Nuk réagoj edhe pse zemra me rrahu fort dhe syt mu mbushen me lot .
Pasi u qetesova folem sikur nuk kishte ndodhur asgje ..

Ndjehem e Lumtur kur jam me ty , ndjehem mire me sakte nese fjala lumturi Eshte e tepert .

..... kshu ditet kalojne nuk e di ti po un mendoj dhe besoj fort qe ...qe ti hyre ne jeten time kshu pa pyetur ka qen e shkruar .

Ne vazhdojme bashke pa menduar sa do zgjase kjo ndjenje ..pa qen varesi per njeri tjetrin ...edhe ky afrimitet sa vjen e shtohet.

Kjo lidhje shpirterore qe kemi per njeri tjetrin ben qe ky rrugetim te vazhdoje ..

Ka plot detaje po un po ndàloj ktu e per te then Qe te dua shume dhe je shume i rendesishem ne jeten Time Ndaj ...mos ma lesho doren .
EF998EF2-557D-4379-97BE-3A7C88640DB0.gif@A
 

NeVertiti

~Kohe & Stine~
Ndihem me fat qe gjate jetes sime,zoti s`me ka provuar as te me leshojne doren as t`ua leshoj atyre qe kam dasht.
Tani nganjehere duart keputen per mos tu takuar kurre,por ky eshte ligji i jetes.
Nje dite do shkeputemi dhe ne.
Por deri ate dite uroj qe asnje i dashur i zemres sime,mos ta leshoj doren time,jo nga frika qe s`do jetoj,por nga trishtimi qe mund te shkaktojne.
 

DeliriumMind

Set yourself free ? change can be good.
Pse edhe xhelozi është një A?
Kjo germa A, lum kush e Ka ?
Edhe une e kam
2 her biles ???

Po mu sme do njeri sepse pasi te perkedhel, nxjerr thika shpata sharra gjarprinj mirimanga e kshu gjonash.

@Vie ? pa dashuri, te cfare do lloj forme, kot qe jetojme.
Ne rralle te pare duhet te mesojme te duam veten tone... qe po e leshoi doren, ti tregosh gishtin e mesit lol
 

Lauri

Anunnak
Edhe une e kam
2 her biles ???

Po mu sme do njeri sepse pasi te perkedhel, nxjerr thika shpata sharra gjarprinj mirimanga e kshu gjonash.

@Vie ? pa dashuri, te cfare do lloj forme, kot qe jetojme.
Ne rralle te pare duhet te mesojme te duam veten tone... qe po e leshoi doren, ti tregosh gishtin e mesit lol
Mënjëherë pasi njeriu zbuloj zjarrin, shpiku germën A ❤️
 

Hera

Banned
Plasen cokollatat e ketej ...pse mi xhelozi me A qenka ??? cfare paskam qene nuk e dikam ??? kaq kohe shok e nuk e dija ...ah @xheloz te vrava qe stregon ???

Pertej shakase ....lumturia me e madhe eshte kur gjen dike qe vertet ne castet e veshtira duken ndjenjat duken vlerat dhe duket miresia e personit ....
Nuk e di @Vie a e ka ler xhelozin ne te vertete por ne qoftese po ...eshte vertet njeri me vlera ....e njoh shume kohe dhe eshte mik me gjithe kuptimin e fjales dhe kur eshte ler miqesine imagjono per dike qe ndjen

?????
 

Hera

Banned
Mënjëherë pasi njeriu zbuloj zjarrin, shpiku germën A ❤

Do nderroj e une emrin ....te marr emrin e mamit tim ajo ka qene me A e behemi A ne katror ❤
 

Mogli

Be good or be good at it
Me falni qe do jem pak rude me ket qe do shkruaj.

E lexova pershtjellimin e ndjenjave te Vie dhe eshte bukur dhe e guximshme ta besh ne 1 ambjent te panjohurish dhe ambjent siperfaqsor ku shtyhet koha ne menyre gallate dhe kur asgje nuk merret seriozisht. (Te pakten une kshu e konsideroj forumin).

Me falni shume por do ishte shume bukur te ngelej si dedikim dashurie sesa viktimizim me semundje humbje femije etj. Jo se paragjykoj cdo kush ka te drejten e tij te shprehet apo te jetoje si te doje.
Jam e sigurt qe te gjithe ne ketu kemi perpjetuar momente te veshtira ne jete si ne femijeri dhe gjate jetes sone. Mbase semundja ime apo e dikujt tjeter humbja ime apo e dikujt tjeter dhimbja ime apo e dikujt tjeter mund ta beje kete shkrim thjesht te zakonshem.
Tek tuk i shprehim ato ndjenja merzie neper kenge vargje apo mendime tonat. Gjithesesi jeta eshte e bukur. Me apo pa semundje me apo pa vdekje ata qe dine te jetojne e bejne bukur pa pishmanlliqe dhe pa ju plas Bukuroshi nga paragjykimet e te tjereve.

Lav lav. Mos me kryqezoni, ose me sakte te me hedh gur ata qe skane mekatuar ndonjehere lol
Dmth i paske fallco ndjenjat qe me shpreh? Jo bota,jo yll marles jo kshu jo ashtu ?????
 

Summertime

Antarë i Respektuar
Me falni qe do jem pak rude me ket qe do shkruaj.

E lexova pershtjellimin e ndjenjave te Vie dhe eshte bukur dhe e guximshme ta besh ne 1 ambjent te panjohurish dhe ambjent siperfaqsor ku shtyhet koha ne menyre gallate dhe kur asgje nuk merret seriozisht. (Te pakten une kshu e konsideroj forumin).

Me falni shume por do ishte shume bukur te ngelej si dedikim dashurie sesa viktimizim me semundje humbje femije etj. Jo se paragjykoj cdo kush ka te drejten e tij te shprehet apo te jetoje si te doje.
Jam e sigurt qe te gjithe ne ketu kemi perpjetuar momente te veshtira ne jete si ne femijeri dhe gjate jetes sone. Mbase semundja ime apo e dikujt tjeter humbja ime apo e dikujt tjeter dhimbja ime apo e dikujt tjeter mund ta beje kete shkrim thjesht te zakonshem.
Tek tuk i shprehim ato ndjenja merzie neper kenge vargje apo mendime tonat. Gjithesesi jeta eshte e bukur. Me apo pa semundje me apo pa vdekje ata qe dine te jetojne e bejne bukur pa pishmanlliqe dhe pa ju plas Bukuroshi nga paragjykimet e te tjereve.

Lav lav. Mos me kryqezoni, ose me sakte te me hedh gur ata qe skane mekatuar ndonjehere lol
Po une c'hyja ketu!??
 

Tema të Ngjashme

Top