Mos ma lesho doren .

te kam shume xhan ..erdhe ne jeten Time pa me pyetur .
Erdhe ne jeten Time kur un isha vetem dhe luftoja me vdekjen Time dhe te Anavie. (Ah zemra ime )!

Erdhe per te mos ikur me kurre e them kte pasi edhe te dua un nuk te heq dot me nga zemra , shpirti ime e sidomos nga mendja ime .

Nuk ta kam then kurre po nje nate qe nuk ishim ne humorin e duhur dhe ikem pa i then , nahen e mire gjumin mjalte, njeri tjetrit se c’ndjeva nje boshllek ne shpirt po nga krenaria qe kam thashe Me Mire kshu le te ngele ky moment i fundit i bisedes tone .

Ram te flem ( ti ne shtratin tend un ne timin .........kuptohet ) dhe nata mu duk shume e gjate e fillova te me mbysheshin syt me lot .. nejse kaloj kjo nate dhe erdhi mengjesi ...asnje shenje .

Normal kur nuk béhe ti i gjalle behem vete sepse ne nuk kemi rradhe ....po nuk e bera sepse mendova qe dhe ti po beje te njejten gje ..
Zgjohem Ora 8 hic

Ora 9 heshtje

Ora 10 filloj te shqetesohem....

Ora 11 heshtje ...ti shkruaj apo jo Jo jo me mire jo .

Ora 12 Heshtje e shqetesim.. ça po ndodh? A je mire ?
Me fol rende ose me thuaj zhduku vetem behu i gjalle ...dua vetem te jesh mire .

Filloj ta marr veten me te mira e shtrihem te pushoj pak pasi nuk kisha mbyll syt tere naten ...dhe me mendimin qe kur te hap syt ti do behesh i gialle e do Jesh mire .

Dhe ajo ndodhi ... Zemra jem si je ? Me fal kam qen shume i zen dhe mbrem me kishte zen gjume .

Nuk réagoj edhe pse zemra me rrahu fort dhe syt mu mbushen me lot .
Pasi u qetesova folem sikur nuk kishte ndodhur asgje ..

Ndjehem e Lumtur kur jam me ty , ndjehem mire me sakte nese fjala lumturi Eshte e tepert .

..... kshu ditet kalojne nuk e di ti po un mendoj dhe besoj fort qe ...qe ti hyre ne jeten time kshu pa pyetur ka qen e shkruar .

Ne vazhdojme bashke pa menduar sa do zgjase kjo ndjenje ..pa qen varesi per njeri tjetrin ...edhe ky afrimitet sa vjen e shtohet.

Kjo lidhje shpirterore qe kemi per njeri tjetrin ben qe ky rrugetim te vazhdoje ..

Ka plot detaje po un po ndàloj ktu e per te then Qe te dua shume dhe je shume i rendesishem ne jeten Time Ndaj ...mos ma lesho doren .
EF998EF2-557D-4379-97BE-3A7C88640DB0.gif@A
 

Lauri

Anunnak
Seriozisht e ke Ti miku im ?
Thjesht per kureshtje A-ja Jam une.
Lexohemi se kam pak pune .:)
Jam i sigurt qe nuk mi merr me te keq postet mia ?
 

Sirius.

Sapiosexual!
Hajde dedication, hajde!

Me falni qe do jem pak rude me ket qe do shkruaj.

E lexova pershtjellimin e ndjenjave te Vie dhe eshte bukur dhe e guximshme ta besh ne 1 ambjent te panjohurish dhe ambjent siperfaqsor ku shtyhet koha ne menyre gallate dhe kur asgje nuk merret seriozisht. (Te pakten une kshu e konsideroj forumin).

Me falni shume por do ishte shume bukur te ngelej si dedikim dashurie sesa viktimizim me semundje humbje femije etj. Jo se paragjykoj cdo kush ka te drejten e tij te shprehet apo te jetoje si te doje.
Jam e sigurt qe te gjithe ne ketu kemi perpjetuar momente te veshtira ne jete si ne femijeri dhe gjate jetes sone. Mbase semundja ime apo e dikujt tjeter humbja ime apo e dikujt tjeter dhimbja ime apo e dikujt tjeter mund ta beje kete shkrim thjesht te zakonshem.
Tek tuk i shprehim ato ndjenja merzie neper kenge vargje apo mendime tonat. Gjithesesi jeta eshte e bukur. Me apo pa semundje me apo pa vdekje ata qe dine te jetojne e bejne bukur pa pishmanlliqe dhe pa ju plas Bukuroshi nga paragjykimet e te tjereve.

Lav lav. Mos me kryqezoni, ose me sakte te me hedh gur ata qe skane mekatuar ndonjehere lol
 

AnaVie

Undisputed woman
Staf në FV.AL
A+A=&

Marle kush e mohoi qe nuk ishte dédikim dashurie ?
Dashurie te cdo lloj forme madje .
Viktimizimi nuk hyn fare ne kte postimin tim thjesht ta dish ti dhe kushdo .
Po me shume e din Anavie permbledhje germash ose le destin jashte cdo parashikimi.

Kuptimin nuk po e thèm sepse kam then dhe shume .?
 

Tema të Ngjashme

Top