Mos ma lesho doren .

te kam shume xhan ..erdhe ne jeten Time pa me pyetur .
Erdhe ne jeten Time kur un isha vetem dhe luftoja me vdekjen Time dhe te Anavie. (Ah zemra ime )!

Erdhe per te mos ikur me kurre e them kte pasi edhe te dua un nuk te heq dot me nga zemra , shpirti ime e sidomos nga mendja ime .

Nuk ta kam then kurre po nje nate qe nuk ishim ne humorin e duhur dhe ikem pa i then , nahen e mire gjumin mjalte, njeri tjetrit se c’ndjeva nje boshllek ne shpirt po nga krenaria qe kam thashe Me Mire kshu le te ngele ky moment i fundit i bisedes tone .

Ram te flem ( ti ne shtratin tend un ne timin .........kuptohet ) dhe nata mu duk shume e gjate e fillova te me mbysheshin syt me lot .. nejse kaloj kjo nate dhe erdhi mengjesi ...asnje shenje .

Normal kur nuk béhe ti i gjalle behem vete sepse ne nuk kemi rradhe ....po nuk e bera sepse mendova qe dhe ti po beje te njejten gje ..
Zgjohem Ora 8 hic

Ora 9 heshtje

Ora 10 filloj te shqetesohem....

Ora 11 heshtje ...ti shkruaj apo jo Jo jo me mire jo .

Ora 12 Heshtje e shqetesim.. ça po ndodh? A je mire ?
Me fol rende ose me thuaj zhduku vetem behu i gjalle ...dua vetem te jesh mire .

Filloj ta marr veten me te mira e shtrihem te pushoj pak pasi nuk kisha mbyll syt tere naten ...dhe me mendimin qe kur te hap syt ti do behesh i gialle e do Jesh mire .

Dhe ajo ndodhi ... Zemra jem si je ? Me fal kam qen shume i zen dhe mbrem me kishte zen gjume .

Nuk réagoj edhe pse zemra me rrahu fort dhe syt mu mbushen me lot .
Pasi u qetesova folem sikur nuk kishte ndodhur asgje ..

Ndjehem e Lumtur kur jam me ty , ndjehem mire me sakte nese fjala lumturi Eshte e tepert .

..... kshu ditet kalojne nuk e di ti po un mendoj dhe besoj fort qe ...qe ti hyre ne jeten time kshu pa pyetur ka qen e shkruar .

Ne vazhdojme bashke pa menduar sa do zgjase kjo ndjenje ..pa qen varesi per njeri tjetrin ...edhe ky afrimitet sa vjen e shtohet.

Kjo lidhje shpirterore qe kemi per njeri tjetrin ben qe ky rrugetim te vazhdoje ..

Ka plot detaje po un po ndàloj ktu e per te then Qe te dua shume dhe je shume i rendesishem ne jeten Time Ndaj ...mos ma lesho doren .
EF998EF2-557D-4379-97BE-3A7C88640DB0.gif@A
 

Ketrush

Anëtar i ri
te kam shume xhan ..erdhe ne jeten Time pa me pyetur .
Erdhe ne jeten Time kur un isha vetem dhe luftoja me vdekjen Time dhe te Anavie. (Ah zemra ime )!

Erdhe per te mos ikur me kurre e them kte pasi edhe te dua un nuk te heq dot me nga zemra , shpirti ime e sidomos nga mendja ime .

Nuk ta kam then kurre po nje nate qe nuk ishim ne humorin e duhur dhe ikem pa i then , nahen e mire gjumin mjalte, njeri tjetrit se c’ndjeva nje boshllek ne shpirt po nga krenaria qe kam thashe Me Mire kshu le te ngele ky moment i fundit i bisedes tone .

Ram te flem ( ti ne shtratin tend un ne timin .........kuptohet ) dhe nata mu duk shume e gjate e fillova te me mbysheshin syt me lot .. nejse kaloj kjo nate dhe erdhi mengjesi ...asnje shenje .

Normal kur nuk béhe ti i gjalle behem vete sepse ne nuk kemi rradhe ....po nuk e bera sepse mendova qe dhe ti po beje te njejten gje ..
Zgjohem Ora 8 hic

Ora 9 heshtje

Ora 10 filloj te shqetesohem....

Ora 11 heshtje ...ti shkruaj apo jo Jo jo me mire jo .

Ora 12 Heshtje e shqetesim.. ça po ndodh? A je mire ?
Me fol rende ose me thuaj zhduku vetem behu i gjalle ...dua vetem te jesh mire .

Filloj ta marr veten me te mira e shtrihem te pushoj pak pasi nuk kisha mbyll syt tere naten ...dhe me mendimin qe kur te hap syt ti do behesh i gialle e do Jesh mire .

Dhe ajo ndodhi ... Zemra jem si je ? Me fal kam qen shume i zen dhe mbrem me kishte zen gjume .

Nuk réagoj edhe pse zemra me rrahu fort dhe syt mu mbushen me lot .
Pasi u qetesova folem sikur nuk kishte ndodhur asgje ..

Ndjehem e Lumtur kur jam me ty , ndjehem mire me sakte nese fjala lumturi Eshte e tepert .

..... kshu ditet kalojne nuk e di ti po un mendoj dhe besoj fort qe ...qe ti hyre ne jeten time kshu pa pyetur ka qen e shkruar .

Ne vazhdojme bashke pa menduar sa do zgjase kjo ndjenje ..pa qen varesi per njeri tjetrin ...edhe ky afrimitet sa vjen e shtohet.

Kjo lidhje shpirterore qe kemi per njeri tjetrin ben qe ky rrugetim te vazhdoje ..

Ka plot detaje po un po ndàloj ktu e per te then Qe te dua shume dhe je shume i rendesishem ne jeten Time Ndaj ...mos ma lesho doren .
Shiko fotografinë 1742432@A
??✍️
 

Bebw

❌Once✖
Staf në FV.AL
Ohh shpirtii jem ti dashniii te kam .ti ma zbukuron diten me ket dashni ❤❤❤❤??????
Dashniaaa imeee ,te dua shume ❤❤❤❤❤
 

Tema të Ngjashme

Top