Mos harro kush je dhe sa vlen..

Loverboy

мαи ωιтн α мιѕѕιои
1. Prezenca jote eshte dhurate per tere boten.
2. Je unik/e dhe nder me te miret.
3. Jeta jote mund te jete, ashtu si ti e deshiron.
4. Jetoi ditet nje nga nje.

5. Numeroji bekimet, dhe jo telashet e problemet.
6. C'faredo qe te ndodhe, gjithmone do ia dalesh mbane.
7. Tek Ty, egzistojne shume pergjigje.
8. Kupto, ki guxim, ji i/e forte.

9. Mos i ve vetes kufi.
10. Shume endrra po presin qe te realizohen.
11. Zgjedhjet jane teper te rendesishme per t'ia lene fatit.
12. Kerko, dhe do arrish ta gjesh synimin tend.

13. Asgje nuk humb me shume energji sesa shqetesimi.
14. Sa me shume ta mbash nje problem, aq me i rende behet.
15. Mos i merr gjerat gjithmone seriozisht.
16. Jeto nje jete te mbushur me lumturi, dhe jo me pishmane.

17. Kujto, qe pak dashuri mund te shkoje ne nje rruge te gjate.
18. Kujto qe shume, eshte pergjithmone.
19. Gjithmone kujto qe shoqeria eshte teper e rendesishme.
20. Thesaret e jetes, jane njerezit, te bashkuar.

21. Kupto qe kurre nuk mund te jete vone.
22. Bej gjera te zakoshnme, ne nje menyre te jashtezakonshme.
23. Te kesh shendet, shprese, dhe lumturi.
24. Te kesh kohe qe te deshirosh, dhe te enderrosh tek nje yll.

Dhe kurre mos harro:
Jo edhe per nje dite te vetme,
Sa special/e je!

//fb
 

Jetmira

Antarë i Respektuar
Sado e forte te jesh e ambicie te keh,po je e rrethuar me njerez qe gjithmone te ulin e gjithmone te kundervihen,kot e ke :):).
Nuk ka te beje me pesimizem,por per fat te keq kshu eshte kur rrethohesh me njerez negative e qe i fusin hundet kudo.
 

Grensi

Dhe vjen nje dite..
ena e keqe e prish bylmetin...eshte nje shprehje lashte popullore....kjo mund ti pershtatet kesaj qe thote Katara
 
Top