Mos dashuro pa qene te sigurte sa ju do tjetri!

Poeti i njohur sirian Nizar Qabani thotë kështu:

"Kurrë mos dashuro thellësisht,
derisa të jesh i sigurt se personi tjetër
ju dashuron me të njëjtën thellësi.
Sepse thellësia e dashurisë tënde sot
eshtë thellësia e plagës tënde nesër."

270741909_10158830827324624_5897478651166464442_n.jpg

Po ju cfarë thoni miq???😁
 
C'te ben te mendosh ashtu?
Ma argumeto! 😎
Jam kurjoz të di si e komandon zemrën...🤔
Edhe se njerëzit flasin për dashurinë rreth 80-90% të mhb që bëjnë, është e vetmja gjë që nuk e komandon dot.
Trurin po, e komandon, por jo zemrën 🤷
 
Jam kurjoz të di si e komandon zemrën...🤔
Edhe se njerëzit flasin për dashurinë rreth 80-90% të mhb që bëjnë, është e vetmja gjë që nuk e komandon dot.
Trurin po, e komandon, por jo zemrën 🤷
Une kam patur fat ne dashuri ne fakt! Dashurova djalin qe me deshi mbrapsht! Dhe per mua eshte shume e lehte te them: Dashuroni pa menduar! 🤗
Por, nje dashuri e pamundur sipas asaj qe une arrij ta imagjinoj vertet te lene plage. Nuk e di ku mund te qendroje bukuria kur ti e do dike dhe ai ose ajo nuk te do si ty?!?? Mund te ndihesh mire nje periudhe kohe por me vone do ballafaqohesh me boshllekun.

Ti thua si te komandojme zemren. Nuk e vej ne dyshim qe ndonjehere ajo vec ndodh, dhe ketu mirekuptoj kedo qe thote: me mjafton ke dua une s'ka rendesi a me duan. Por nga ana tjeter, njeriu si qenie deshiron te doje dhe te duhet dhe mirekuptoj dhe ata qe ndoshta arrijne te vendosin 1 ekuiliber mes mendjes dhe zemres. prandja thash me para: te gjithe mire e keni. per tju pergjigjur dhe @Endrra s qe me citoi tek "batuta" 😁


Sa i perket a komandohet zemra?! Po. Ne fakt truri o mund ti jaoe shtyse zemres ose mund ta frenlje sa eshte ne kohem Po e le te lire mendjen zemren imagjinaten do s'do do zhytesh 😁😁
 
Une kam patur fat ne dashuri ne fakt! Dashurova djalin qe me deshi mbrapsht! Dhe per mua eshte shume e lehte te them: Dashuroni pa menduar! 🤗
Por, nje dashuri e pamundur sipas asaj qe une arrij ta imagjinoj vertet te lene plage. Nuk e di ku mund te qendroje bukuria kur ti e do dike dhe ai ose ajo nuk te do si ty?!?? Mund te ndihesh mire nje periudhe kohe por me vone do ballafaqohesh me boshllekun.

Ti thua si te komandojme zemren. Nuk e vej ne dyshim qe ndonjehere ajo vec ndodh, dhe ketu mirekuptoj kedo qe thote: me mjafton ke dua une s'ka rendesi a me duan. Por nga ana tjeter, njeriu si qenie deshiron te doje dhe te duhet dhe mirekuptoj dhe ata qe ndoshta arrijne te vendosin 1 ekuiliber mes mendjes dhe zemres. prandja thash me para: te gjithe mire e keni. per tju pergjigjur dhe @Endrra s qe me citoi tek "batuta" 😁


Sa i perket a komandohet zemra?! Po. Ne fakt truri o mund ti jaoe shtyse zemres ose mund ta frenlje sa eshte ne kohem Po e le te lire mendjen zemren imagjinaten do s'do do zhytesh 😁😁
E mire a e komandon zemren ti 😌
 
Dashuria nuk ka plan.
Dashuria është e pashpjegueshme.
Unn jam e lumtur qe kam dashur,nuk rash në dashuri për të përfituar nga ana materiale apo nga emocionet e tjetrit.
Un jam e vetdijshme që nuk ishte faji im.
Unë besoj në dashuri,mund ta njoh edhe pas 30-ve dashurinë e vërtetë.
Ndoshta dashuria juaj mund të shpëtojë tjetrin.
Mos ja mohoni dashurinë vetes.
Dashuria ju nxjerr nga burgu i errët i vetmisë.
 
Sa te sigurohem une qe me do apo jo,mu shua zjarri qe me eshte ndez per vete.Ce dua atehere😝🤣🤣🤣
 
Top