• Mirësevini tek Forumi Virtual

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diksutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti.

    Regjistrimi është plotësisht falas në komunitetin tonë, pasi të regjistrohesh do të gëzosh shumë të drejta si të japesh mendimin tënd në një diskutim, të hapësh një diksutim tëndin, të komunikosh me anëtarët e tjerë të komunitetit në mënyrë private, të marësh pjesë dhe të votosh në konkursin e poezisë dhe të fotografisë dhe shumë opsione të tjera... duke përdorur mënyrën më të thjeshtë dhe të sigurtë për tu rregjistruar
    GOOGLE Microsoft Yahoo

    Për cdo problem mos hezitoni të na " KONTAKTONI ".

Morali i nje femre ku qendron?

Arfenilla

Themelues i Forumit
Morali i nje femre; A qendron tek gjuha e saj , kultura, respekti dinjiteti, edukata APO tek menyra se si ajo eshte rrit si nje femer me moral duke ju referu marteses me shkusi ,se nuk ka dal jasht shpije pa lejen e prinderve etj etj .d.m.th ajo ju referohet vetem kesaj te fundit si femer me moral duke perjashtu sjelljen arrogante e respektin nen zero qe e jep per tjeret.

Si mendon ju ?
 
Redaktimi i fundit:

NeVertiti

Kohe & Stine
Staf në FV.AL
Mendoj qe morali ne shoqerine ne te cile jetojme,ka marre nje degradim e bashke me te dhe nje halucinacion ne konceptimin relativ te ti.
Cila eshte femra e moralshme?
Ajo e cila gjene paqen me veten dhe boten.
Ajo qe spyet shume ,cfare thone te tjeret.
Ajo qe jeton per veten,thyen barrierat qe i vendosin para dhe ecen pa kthyer koken e saj pas.
 

Zana1

Braveheart
Morali nuk ndahet me gjini.

Personalisht Jam rritur me moton qe nje njeri i pa moralshem eshte dikush qe te pakten ka k'to 3 vese, dhe qe konsiderohen goxha te renda.

- Doren per te vjedhur
- Pergojimin/genjeshtrat
- Tradhetine
 

Jetmira

..........
Une mendoj se morali i femres bie ne toke ne momentin qe futet midis nje cifti te martuar.
Nuk me intereson sesa fakultete ke,sa gjuhe te huaja din.
Por nmomentin qe ben nje veprim te tille,i ke shumezu tgjitha me zero.
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Te me falni por tema ka nje shperqendrim masiv sa sme behet te flas as per moral apo per pa moral ne rrafshin qe eshte hapur.

:(

U trishtova :(
 
Eshte ajo fija e holle nervore qe kalon nga truri deri poshte brezi....po nuk u luhat mire eshte
 

titan

Requiem for a dream
Te dhoma e rrefimeve. Lol lol
 

C3nI

Anëtar i Nderuar
-Nje femer me moral te larte nuk kontakton me gjinen e kundert .
-Nje femer me moral te larte nuk vishet ne menyre provokuese , nuk lyhet qe ti terhjek gjinen e kundert .
-Nje femer me moral tw larte nuk parfumoset qe ta ndien eren e saj gjinia e kundert qe ju lejohet martesa gjithnje .
-Nje femer me moral te larte e fal namazin ne shtepi 5 here ne dite .
-Nje femer me moral te larte agjeron muajin e shenjte .
-Nje femer me moral te larte nuk vetmohet me gjinin e kundert qe ju lejohet martesa .
-Nje femer me moral te larte respekton prinderit e vete , vllezerit e vete familjen e saj dhe ruan nderin e saj .
Nje femer me moral te larte e mbyll adresen ne facebook ne forum ose ato i perdor simbas parimeve te fese .
Sipas mendimit tim hajri eshte mos ti kete ato adresa fare .
-Nje femer me moral tw larte nuk shikon seriale te pa feve te pamorlaeshmeve .
- Nje femer me moral te larte martohet simbas parimeve ne te cilat therret feja . Kerkesat e saj jane ato kerkesa qe na keshilluar Profeti jone i dashure qe ti ndjekim jo vetem ne martese por ne cdo fushe te jetes .
Sa per sugjerim mbasi ta.lexoni kete shkrim :
-Nuk po e mohoj moralin e askujt , keshtu qe mos me citoni se smirrem me askend kesaj here . Tung e keni !
Keto rregulla te moralit do tia mesoj vajzes sime inshaallah . Keto jane vetem nga disa mesimet mbi menyren e te jetuarit te jetes gjithmone mbi parimet e arta islame .
 

Vvetoni

Larguar
Morali i nje femere, qendron te thembera.
 

Drejtori

S'keni pa gjo akoma.... :P
Kur lexoj ca perla ketu me vjen te hap nje spektakel te konkuroj portokalline... lol lol
 

Legally_Sweet

Ain’t no sunshine when she’s gone
Staf në FV.AL
Po i mashkullit ku qendron?
Sa te ngeshem qe paskeni qene apapa.
 

titan

Requiem for a dream
Une per vete ne darke dua te me laj kembet me uje te ngrohte pasi te vij nga kafja e i lodhur duke fituar ne domino. lol lol
 
Top